VanHelsing.info

Fórum pro vampýry, vlkodlaky, všelijakou jinou havěť a jejich temné rejdy
Právě je pát dub 19, 2024 7:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Wiki On Shrooms
OdeslatNapsal: sob úno 23, 2013 6:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Název vskutku šílený - ale neskutečně přesný. Stránka rozebírající klišé a fráze z fikce (filmy, knihy, TV shows, divadelní hry,někdy i skutečné události - proto jsem radši použila Humor namísto Filmy). Skvělý, ale vysoce návykový web. :twisted:

Obrázek

Ve spodní části článků jsou rozklikávací složky s typy fikcí, ve kterých se ta která fráze vyskytuje, a jsou stejně dobré jako samotný článek. (U článků o fantasy zejména složka Literature nebo Film.)

Výběr některých stránek (v každém článku je kupa odkazů na jiné články, takže nahazuji opravdu jen "pár" odkazů :wink: ):

Our Elves Are Better krátce následovaný Screw You, Elves!
Long-Haired Pretty Boy, ze kterého se vyvinulo Elfeminate (Pokud se neotevře obrázek po straně článku, tak tady je odkaz, protože přesně vystihuje situaci.).
Ve filmech často používaní Mr. Fanservice a Ms. Fanservice.
Elves Versus Dwarves
Our Dwarves Are All the Same
Mordor a s ním spojený Evil Overlord. V Silmarillionu ještě drsnější Big Bad.
Výše uvedené úzce spojeno s Our Orcs Are Different
Shining City v ohrožení.
A abych uctila oficiální název tohoto fóra - Our Vampires Are Different vs Our Werewolves Are Different a jejich (často jediná) slabost Silver Has Mystic Powers.
Skladiště všemožných klišé - Stock Phrases.
Skladiště všemožných nadpřirozených sil Stock Superpowers
Kteroupak z nich se inspirovali při vymýšlení Taurel? --> Mary Sue.
Wretched Hive
Love Interests
Hair Colors
You Said You Would Let Them Go
Tempting Fate
Super-Persistent Predator
Something Person
Viewers Are Morons
A na závěr návrat na začátek: :twisted: (Nejvíc informací je opět dole ve složkách/odkazech)
Literature: The Hobbit
Film: The Hobbit
Literature: The Lord of the Rings
Film: The Lord of the Rings
Literature: The Silmarillion
Literature: Unfinished Tales of Númenor and Middle-earth
Literature: The History of Middle-earth

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wiki On Shrooms
OdeslatNapsal: pon bře 04, 2013 12:10 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5720
Bydliště: Kolín
Díky, díky, díky! 8)
Dávkuju si to jako lék každý den kousek :wink:.

Začala jsem samozřejmě koncem. A hned jsem se chytla.
Narazila jsem už v prvním kole na seznam všech filmů na téma Hobbit a zrovna to byly ty, které se promítaly na začátku posledního TolkienConu. Takže jsem k nim najednou měla i detaily vzniku, atd. A taky zmínili fenomén "Enemy Mine" - vybavila jsem si, jak při tom animovaném filmu, na kterém pracovali japonští výtvarníci, jsme se přesně v tenhle moment všichni řezali smíchy - myslím okamžik, kdy se nepřátelé stanou spojenci: "Ale drazí přátele, samozřejmě, že vám pomůžeme,..." "Naši drazí spojenci, vždy se k vám rádi připojíme,..." Tady píšou, že to byla až parodie - mno, bylo to každopádně moc pěkně udělané a fakt mi přišlo líto, že další Con bude zase teprve za rok,...
Jinak si to samozřejmě užívám a mám pocit, že mi to vydrží donekonečna :wink:

Měla´s úžasnej nápad s tímhle topicem a jen mě fascinuje, kam na to chodíš! :shock:

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wiki On Shrooms
OdeslatNapsal: úte bře 19, 2013 8:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
To je potřeba jako sůl - zvlášť po pěkně vydařeném pracovním dnu. :wink:

Začínám vážně litovat, že nechodím na Cony. :P

To by mne taky zajímalo. Ve většině případů je to náhoda (ale ne nehoda). :wink:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wiki On Shrooms
OdeslatNapsal: úte bře 26, 2013 10:14 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5720
Bydliště: Kolín
Tak, tak - přesně můj názor.

Když už jsme u těch Conů (ale ano, patří to do topicu - vždyť to bejvá ohromná švanda) - bude STARCon začátkem dubna, ale to jen tak mimochodem,...

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wiki On Shrooms
OdeslatNapsal: sob bře 30, 2013 6:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Další zajímavé články...

Artistic License - Medicine
a zejména podkategorie Worst Aid - aneb co nedělat.
Annoying Arrows... a chainmail bikini? WTH? :shock: :lol:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wiki On Shrooms
OdeslatNapsal: čtv dub 04, 2013 11:13 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5720
Bydliště: Kolín
:D žasnu, kam jses až probojovala :wink:

Mno, je to přesně tak, byla jsem už několikrát svědkem, jak moje sestra zdravotní sestra zmírala smíchy při tom příšerným dramatu spočivajícím v amatérským ošetření ran, operací na sobě sama a podobnejch perlách. :D
Worst Aid nemá chybu - ještě jsem se poučila.
Ehm,... termín "a chainmail bikini" jsem teda nepobrala vůbec,...

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wiki On Shrooms
OdeslatNapsal: pon dub 08, 2013 9:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
To mi připomíná scénu z Full Monty (Do naha) kde si skupina chlapů snaží naučit taneční kroky, a tak se dívají na Flashdance. Místo aby sledovali hlavní postavu a poučili se z toho jak umí tancovat, tak nechápavě kroutí hlavou nad tím, jak může s tak blbým plynem vůbec svářet trubky. :mrgreen:
Též jsem to nepobrala. Napočítala jsem na krasavici cca 14 šípů. Asi má nějaký magický neviditelný odpuzovač, který na ní letící šípy přesměruje na tu část těla, kde se její chainmail bikini vyskytují. A vzhledem k tomu, že její CB pokrývají cca 8 % celkového povrchu těla, takže to musí být super-odpuzovač. Něco na způsob tohohle. :mrgreen:

A když už tak mluvíme o bezpečnosti, tak tohle by měla být povinná četba (i na LARPech, natož ve skutečnosti): :lol:
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/M ... nInTheFace
http://img230.imageshack.us/img230/4456 ... ipline.jpg
http://24.media.tumblr.com/f54b66a63c20 ... 2_1280.png

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wiki On Shrooms
OdeslatNapsal: čtv dub 18, 2013 1:28 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5720
Bydliště: Kolín
Ty to jednoduše míníš projet fšecko - tomu říkám hloubkové studium, přiznávám, že nahlížím, ale proti Tobě to hodně flinkám,... :twisted:

Superodpuzovač - můj produkt :D . Okamžitě pořizuji velkoodběrem a světe - těš se! Jenom ještě sehnat tu helikoptéru, co se to v ní přepravuje.

BTW: okopírovala jsem si hlášky z jedné ze stránek, na které vedl Tvůj odkaz, nevím, jak Ty, ale mně se moc líbí :mrgreen: :

For proof of the self-aware nature of the show I present the greatest Riddler riddle of all time:

What weighs six ounces, sits in a tree and is very dangerous?
A sparrow with a machine gun!


Jack and Calumon:
It's ummm... very situational. Let's say if an Boa was attacking, it's useless. If you have a bomb disposal spray, then that's fine. Bombs are a real threat in Super Hero life, but a Shark Repellent Bat spray is just silly to have on you.

Calumon: Like Jack sometimes goes out the house with a pack of cards.
Jack: Never know when you might need to play a game of poker.


K fenoménu "bomb disposal spray":
The spray is really usefull since somedays "There's just nowhere to get rid of a bomb." :lol:

Moje motto je ovšem:
It's batman equivalent to my say "I spray my stairs with anti-ladder spray."

Bikiny mi něco připomněly. Tuhle jsem pustila televizi, protože šel nějakej sport a o přestávce jsem zkusila přepnout (živím, tak co bych nepřepínala :twisted: ) a co nevidím? Jakýsi pseudohistorický blábol z nějakého středověku, krasavice inteligentní oděna v šat vskutku zakrývající minimum nahoře, holé břicho a samozřejmě patřičně do šikma střižená kožená sukně a holé nohy, k čemuž měla jako doplněk pěkně vypracované nátepníky. Vzhledem k tomu, že jsem si vždycky myslela, že nátepníky jsou od toho, aby chránily tepny, zdála se mi zbroj té dámy (ve smyslu klasickém) poněkud chatrná. Evidentně to nahrazovala nějakými silnějšími zbraněmi, podle všeho osobním kouzlem. Každopádně jsem si zařičela smíchy. Škoda, že mi to nestálo za zjištění názvu, třeba by se to taky dalo najít "on Shrooms", jenom nevím, pod jakým heslem, nabízí se jich několik a slabomyslnost mezi nimi rozhodně nechybí.

Leda by se při zacházení s tou dámou řídili těmi linky o bezpečnosti, které jsi uvedla. BTW: Marvin - taky klasika :lol: .

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wiki On Shrooms
OdeslatNapsal: čtv dub 25, 2013 11:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Mno, teď už na to nemám ani zdaleka tolik času než bych chtěla. Kdysi jsem to projížděla hodně, když jsem četla fanfiction.net. Právě články o Mary Sue a další podobné mě zaujaly a nakonec jsem dohledávala i moje nejoblíbenější filmy a knihy a seriály podobně jako jsem nahoře nahodila Tolkiena. Jeden se nestačí divit, co všechno tam je. Ale mrzí mě, že nové věci si přečtu tak max. o víkendech nebo dovolených. :( Tolik stránek a tak málo času. :)

Yep, Batman nikdy nezklame. :mrgreen: A skalní fanoušci komiksu a jejich diskuze jsou neméně zábavní. :lol:

Marischka píše:
Bikiny mi něco připomněly. Tuhle jsem pustila televizi, protože šel nějakej sport a o přestávce jsem zkusila přepnout (živím, tak co bych nepřepínala :twisted: ) a co nevidím? Jakýsi pseudohistorický blábol z nějakého středověku, krasavice inteligentní oděna v šat vskutku zakrývající minimum nahoře, holé břicho a samozřejmě patřičně do šikma střižená kožená sukně a holé nohy, k čemuž měla jako doplněk pěkně vypracované nátepníky. Vzhledem k tomu, že jsem si vždycky myslela, že nátepníky jsou od toho, aby chránily tepny, zdála se mi zbroj té dámy (ve smyslu klasickém) poněkud chatrná. Evidentně to nahrazovala nějakými silnějšími zbraněmi, podle všeho osobním kouzlem. Každopádně jsem si zařičela smíchy. Škoda, že mi to nestálo za zjištění názvu, třeba by se to taky dalo najít "on Shrooms", jenom nevím, pod jakým heslem, nabízí se jich několik a slabomyslnost mezi nimi rozhodně nechybí. Leda by se při zacházení s tou dámou řídili těmi linky o bezpečnosti, které jsi uvedla. BTW: Marvin - taky klasika :lol: .
Velká škoda, taky bych to ráda viděla. Byla bych jak u vidění, jelikož něco takového se jen tak nevidí. :lol:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wiki On Shrooms
OdeslatNapsal: pon kvě 06, 2013 1:52 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5720
Bydliště: Kolín
Můžu se jenom přidat ke steskům ohledně zbývajícího volného času a stránek, na které by měl jeden zajít, aby mu něco neušlo. :? Něco málo doženu v práci mezi pátou a šestou, to už tu jsem skoro sama a pak, samo, o víkendech. "On Shrooms" je pro mě už záležitost téměř pravidelného studia a, samozřejmě, neskutečné zábavy.

Když už jsme u Batmana, bleskově vytvořím oslí můstek a přiznám se k nákupu comicsu X-Menů, české verze ze série Uncanny X-Men, sice za dvě stovky, ale je to díl pojednávající o konci Jane Grey. Je to teda o něčem jiném, než film, ale v tomhle je film lepší, zničit půlku vesmíru a pak se zničit - to by asi opravdu natočit nešlo,... :roll:

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/M ... hoenixSaga

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz