VanHelsing.info

Fórum pro vampýry, vlkodlaky, všelijakou jinou havěť a jejich temné rejdy
Právě je čtv dub 18, 2024 11:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Game of thrones
OdeslatNapsal: ned dub 24, 2011 9:16 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5720
Bydliště: Kolín
Game of thrones neboli Hra o trůny. Seriál HBO, začal minulé pondělí den po světové premiéře.
Zatím jsem viděla jenom jeden díl a strhující. Pravda, jasoň, krasoň a hlavně, hlavně drsoň (jde po 22. hod a je přístupný od 18 let), ale zatím opravdu dobrý.
Než se zeptáš, kdo z mých milááášků je tam k vidění, tak se rovnou přiznám. Pro začátek Sean Bean a je lepší, než v LOTRovi, pravda, má taky jaksi rozsáhlejší roli. :wink:
A o čem to je? Fantasy, dle kulis a atributů se odehrává v něčem jako středověk. Několik království spolu soupeří, evidentně o trůny. :twisted: Kromě závisti, nenávisti a podobných banalit se tam budou vyskytovat i jiné bytosti, než lidé a zjevně občas i nějaké to kouzlo Zatím nevím víc a rozhodla jsem se naschvál neshánět knižní předlohu, jejíž autor se výrazně podílel i na scénáři a ohlídal si, aby mu s tím neutekli někam jinam (moudré opatření :twisted: ).
Pro pořádek, autor se jmenuje G.R.R. Martin a název knižní předlohy je Píseň ledu a ohně.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: pon dub 25, 2011 6:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Hmmm... fantasy seriál s Beanem ve větší roli? Tak o tom si musím zjistit něco víc + zkušební díl. :D

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: úte dub 26, 2011 8:18 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 435
Bydliště: Lesy jižních čech
Určitě se kouknu. Jen pohledat, kdy to vysílají.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: stř dub 27, 2011 9:20 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5720
Bydliště: Kolín
Dávají to vždycky v pondělí na HBO od 22 hod, a pak další dny zase od deseti, půl jedenáctý večer, naposledy v neděli.

První série má mít deset dílů, tento týden jde druhý. Zatím se všechno jenom "rozehrává", spousta věcí z minulosti je jenom naznačenejch. Každopádně když to po hodině skončilo, tak mi to, zatím, přišlo líto.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: pon kvě 02, 2011 8:30 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 435
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak jsem viděl 2. díl a popravdě no nechá se na to koukat.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: úte kvě 10, 2011 9:59 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5720
Bydliště: Kolín
První byl taky dobrej, začátek hodně jako horor, ale k tomu se určitě ještě vrátěj, počítám, že Bílí chodci budou jedno ze zajímavejch témat. Zatím jsou jenom naznačený vztahy mezi rody a královstvími z minulosti, takže občas trochu tápu, ale to se poddá.
Já koukám pravidelně. Jak televizi jinak vypouštím, pondělí večer to jistí. :wink:

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: čtv črc 28, 2011 11:35 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 5:12 pm
Příspěvky: 222
velmi dobry serial...pozerala som so zatajenym dychom...ale strasne ma stvalo, ze sa tym dobrym nic nedari :) a ta 9.cast to bol vrchol...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: čtv srp 04, 2011 9:36 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5720
Bydliště: Kolín
lilith: já jsem si přečetla číslo Pevnosti, kde byly osudy té "dobré" rodiny řečeny dost jasně a vůbec autor víc, než naznačil, jak sága vlastně dopadá, tedy aspoň to, co je zatím napsané, i ohledně jiných osob. A to pořád chybí poslední dvoudílná kniha, která ještě nevyšla vůbec. Pár lidí pak na to reagovalo, byli jednak šokovaní a jednak zklamaní, že znají nejdůležitější věci předem.
Starkovým se jednoduše moc dařit nebude ani v dalších dílech, a dost, ať nejsem jako autor toho článku :D .

Utratila jsem fakt hříšný peníze za všechno, co zatím vyšlo a musím přiznat, že Žamboch to není, to fakt ne :wink: , ale čte se to samo.

Já jsem se od obrazovky taky nemohla odtrhnout, a nejenom kvůli Seanovi Beanovi. Chytlo mě to. Sice jsem zaslechla a jednou i četla zdrcující kritiky, ale to mě neodradilo a nakonec jsem ráda, že jsem si pořídila i tu šíleně drahou knižní předlohu.

A taky jsem ráda, že má někdo stejnej názor, jako já. To potěší, po všech těch estétech. :wink:
Dokonce i jeden hoch, co prodává v knihkupectví v Kolíně, a kterýmu jsem onou koupí zadělala na roční prémie, to prožíval stejně jako Ty nebo já. A stejně jako já zkonstatoval, že Tolkien to sice není, ale nikdo by to ani nečekal. A že jeho tedy zdrtil už nějakej osmej díl, hned jak to s Tomem Starkem začalo vypadat bledě :wink: .

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: ned kvě 28, 2017 11:48 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 435
Bydliště: Lesy jižních čech
No od posledního příspěvku již uplynulo něco vody a chystá se nám sedmá a asi poslední série. Já si tento seriál dost oblíbil, ikdyž mě trochu urazilo, že tam není žádnej vlkodlak. Zlovlci je lehce nahradily. Tak jsem zvědavý jak celá fabula dopadne.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: čtv srp 03, 2017 12:01 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5720
Bydliště: Kolín
Taky jsem zvědavá, sedmá série už je na HBO (nebo ke stažení :twisted: ).
Myslím, že je teprve předposlední a kratší, což jí údajně prospělo. Každopádně scénáristé drobátko redukují, protože Martin ještě pořád nenapsal ty dvě poslední knihy, i když hlavní myšlenky podle všeho respektují.
Jojo, zlovlci a zima, co konečně přichází.

Jinak - mám doma DVD s posledním Wolverinem, už 2. týden a nemůžu se odhodlat, když vím, jak to skončí :( .

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: pát kvě 17, 2019 5:01 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 435
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak v neděli končí poslední díl osmé rérie. Jsem fakt zvědav, jak to dopadne, neboť to již není dílo autora. Kdo má zájem posuďte sami.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: pon čer 03, 2019 3:13 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5720
Bydliště: Kolín
Upřímně - těším se, až to J.R.R.Martin dopíše sám. Jsem zvědavá, jak moc se nechá ovlivnit scénářem někoho jiného a hlavně poměrně bouřlivou reakcí diváků na závěrečnou sérii a zejména na její poslední díl.
On se sice ke scénářům vyjadřoval, ale to byla asi tak všechno.

Za mě: dala jsem sem tenhle topic v době, kdy seriál začínal a mě to bavilo. Skončila jsem někdy u šesté série, pak jsem si už jenom četla obsahy jednotlivých dílů. Na rozdíl od zažraných fanoušků mi to kromě hromady sexu a potoků krve časem nějak nic nedávalo. Nejsem puritán ani citlivka, ale když to není o ničem jiném (a to byl můj případ), pak to přestane táhnout. Že lidi jsou svině a udělají cokoli kvůli moci a majetku a neštítí se ničeho, vím už nějakou dobu a fakt kvůli tomu nemusím sledovat scény, který si pak budu tejden vytloukat z hlavy.

Někdo napsal v jakési diskuzi, že by to byla dobrá počítačová hra. Souhlasím.

Osobně si myslím, že by si J.R.R. Martin stejně nedovolil žádný happyend, ale opravdu by mě zajímalo, jak by to zaonačil on. Pevně doufám, že zaonačí, že dopíše.

K tomu závěru:
Daenerys Targaryen dostala, co zasloužila, stejně jako většina ostatních postav. Že je magor, bylo poznat už v době, kdy jsem ještě koukala na celé epizody. Akorát nechápu, když Jon Sníh měl vlastně nárok na trůn, proč si ho někdo dovolil poslat do vyhnanství za Zeď, když on, tedy Jon, by si býval mohl dělat, co chtěl. Proč z něho nakonec udělali měkkejše, nevím. Ale - viděla jsem video ze čtené zkoušky toho závěru, kdy zabije Daenerys a on, tedy představitel Jona, normálně začal brečet! Prý měl dokonce z toho seriálu problémy s hlavou a taky s pitím,... (nebyl jedinej - představitelka Sansy to taky psychicky nezvládala, asi to bylo opravdu náročný).
Mno a Bran "na trůně",... mně byl strašně protivněj od tý doby, co začal bejt chytrej.
Arya - O.K., to k ní sedělo, moje velmi oblíbená postava.
Zato Sansa se mi nějak nezalíbila, i když charakter taky opsal pěknej oblouk.
Můj další oblíbenec Tyrion přežil, to potěšilo.

Takže suma sumárum,rozčarování necítím, protože jsem, evidentně na rozdíl od ostatních, žádný zázrak nečekala.
Jen ta náhlá demokracie je po tom všem a těch letech trochu příliš vzletná a rychle nastolená, než aby byla uvěřitelná, aspoň pro mě.
Prý byl ten poslední díl hodně uspěchaný, aby to uzavřeli. Já vím jenom obsah, takže nemůžu posoudit, ale nechce se mi věřit, co je k tomu vedlo, proč to zkrátili o dvě (tuším) epizody proti ostatním sériím. Z finančních důvodů se mi to nezdá.

Hehe, ty zoufalé matky, co pojmenovaly dcery po Daenerys a teď si rvou vlasy,... to pobavilo.

Jsem zvědavá, kdy ty dva (dle některých dokonce tři) další díly vyjdou. Zatím to jsou jenom takové, u masa se říká odřezky.

Co Ty?

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: čtv zář 26, 2019 9:32 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 435
Bydliště: Lesy jižních čech
Já osobně jsem se s koncem ztotožnil. Myslím, že jsem asi jeden z mála, ale vlkodlaci jsou na to zvyklý, že jsou jedni z mála. Mělo to dokonce podle mě i určitou logiku a vzhledem k tomu, jak lidé přemýšlejí a jednají, ideální závěr. Dokonce po zhlédnutí (včera) filmu Godzila 2 Král monster, kde se vyjevila hypotéza, že monstra, tedy i draci zde byli dávno před námi, a stále jsou někde, protože jsou "záchrannou brzdou" pro nastolení rovnováhy světa, se úloha draků, tedy vlastně draka zdá logická. Protože zničení železného trůnu, je jediný správný krok, jinak by lidi dál dělali svinstva, jen co by jim trochu otrnulo.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: pon říj 07, 2019 8:29 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5720
Bydliště: Kolín
Jojo, zničení železného trůnu jako symbolu, důvodu a příčiny právě draky - souhlas.

Na Godzillu 2 se musím taky mrknout.

Představa, že někde existují bájní tvorové, není marná. Takový Ztracený svět, ale podle A.C. Doyla, ne podle těch filmů (ne, že by byly špatné), ale spíš to ve mně evokuje tu klasiku. Ostatně draci se museli odněkud vzít. Proč by to měla být jenom fantazie a navíc tak opakovaná v odlehlých kulturních společenstvích? Jedno, jestli sedmihlavá saň nebo opeřený had.

Ještě jedna představa je spojená s draky a nejen u J.R.R.Tolkiena: touha hromadit bohatství a fyzicky si na něm hovět. Takový drak je pak samozřejmě zlý, jak jinak. Symbol kruté chamtivosti, to bohatství musel nejak nabýt. Akorát, že na rozdíl od lidí, si takový drak nakonec hověl na té hromadě někde pěkně v jeskyni a pokud po tom majlantu netoužil někdo jiný, tedy člověk, byl klid. Ani mu nemuseli vodit princeznu pro zábavu.

Ostatně drak může být i symbolem krásy a dokonalé bytosti,...

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: úte říj 08, 2019 12:50 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 435
Bydliště: Lesy jižních čech
Velmi dobrý postřeh.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: sob lis 13, 2021 8:50 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 435
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak začali natáčet devátou řadu Her o trůny.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Game of thrones
OdeslatNapsal: úte lis 16, 2021 10:57 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5720
Bydliště: Kolín
Hledala jsem, ale našla jsem jen dokument o tom, co už bylo natočeno. Můžeš sem prosím hodit nějaké další podrobnosti? Díky! :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz