VanHelsing.info

Fórum pro vampýry, vlkodlaky, všelijakou jinou havěť a jejich temné rejdy
Právě je pát bře 29, 2024 10:51 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 251 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: čtv bře 31, 2011 7:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Skvělá kniha, kterou musel číst snad každý Tolkienův fanoušek, a pokud tedy v prosinci 2012 nedojde k avizovanému konci světa, dočkáme se dvoudílného filmového zpracování. :twisted:

Pokud sledujete již počátky PJova tvoření, tak neváhejte a pište co se vám líbí, nelíbí, co očekáváte od filmu případně i vaše dojmy z knihy a postav v ní. :D



Obrázek
Obrázek

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pon dub 04, 2011 11:20 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Hurááá! Už jsem si říkala, kdy to propukne!

Zvlášť po všech peripetiích s nevyrovnanými dluhy, krachujícími studii a (něčím jiným) zaměstnanými režiséry.

Já od Hobita očekávám, že se začátkem uzavře vyprávění. :), a že se vrátí atmosféra dlouho toužebně očekávaných premiér, diskusí na netu, oživí se původní sekce původních Conů, které se časem posunuly někam trošku jinam a skupinky fanoušků budou mít zase co řešit,....

Hlavně se těším na kouzlo, které Jacksonovy filmy měly, ať už se předlohy držely, nebo ne.
Knížka se, na rozdíl od "dospělejších" pokračování, četla sama. Jsem zvědavá, jak dopadne film, a to tak, že velmi. Chudák drak, co mu v prvním překladu dal překladatel (opravdu to byl muž) jméno Šmak!
Naštěstí se pak dalších svěžích dílek chopila jistá dáma, ale, jak přiznala právě na jedné diskusí na jenom z TolkienConů, už se s tím Šmakem nedalo nic dělat. I tak sklidila frenetický potlesk, pokud se dobře pamatuju. Třeba film dopadne stejně, ostatně bude zase překládat titulky i českou verzi.

Takže já jsem v dychtivém očekávání :wink: Konec světa může klidně přijít, ale až po mém dvojnásobném kulturním zážitku! :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: úte dub 05, 2011 9:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Ještěže ses zapojila, Mariš. Obávala jsem se pouze monologu. :lol:
Též jsem nadšená a hořím nedočkavostí, kdy se začnou objevovat první články o natáčení. Zatím bylo pár fotek herců, ale jinak se nic moc neděje. A jak píšeš, stránky o JRRT, které byly poslední roky v kómatu mají možnost zase začít o čem psát. Co se týče premiér, tak pokud se mi naskytne možnost, šla bych i na půlnoční. :D


*WARNING - následující text je delší než byl prvotní odhad jeho autorky a může vést k opětovnému přečtení knihy případně některé z jejích částí, obsedantně kompulznímu dohledávání informací o filmu na netu a cukání očních (a jiných) nervů*

Ani nevím, kde bych měla začít. Kniha je úžasná, před pár dny jsem se znovu pustila do čtení a to bude hlavní důvod proč chodím denně spát kolem jedné či druhé ráno. :lol:

Co se týče filmu tak z těch zvěstí a drbů už mi jde hlava kolem... nejsem ze všech nadšená, ale i tak jsem ráda, že se o filmu hodně mluví.
Vím, že to jako fanoušek sleduješ, takže následující poznámky hlavně píšu aby se dál dalo co rozebírat: :wink:

[Předem se omlouvám za anglické názvy, ale raději používám Tolkienův originál. Souhlasím s tebou, že překlady jsou často otřesné a Šmak je toho typický příkladem.] :twisted:

Na začátku by mohla být opět předmluva Galadriel (dle drbů) ve stylu prvotní scény ve FOTR. Pokud by to opravdu prošlo, bylo by zábavné slyšet elfa vyprávět příběh trpaslíků. Vskutku dva druhy, kteří jsou povětšinou známy svou neskonalou láskou a úctou k sobě navzájem. :twisted:

White Council se vší pravděpodobností bude (už byli vybráni herci pro jeho členy)
- bude ukázané jen jeho setkání (McKellen, Lee a Blanchett jsou důvěrně známi z LOTR, ale co ostatní? Círdan byl v trilogii vidět jenom zdálky a to v jedné jediné scéně a Glorfindela nahradili bojovnou Arwen [ :roll: hilfe]. Na Radagasta jsem též zvědavá a doufám, že bude zahraný stejně skvěle jako Gandalf a Saruman.) nebo i něco víc?

Necromancer a Dol Guldur
Není vyloučené, že bude ukázaná i tahle bitva. Pokud ano, tak jsem zvědavá zvláště na Galadriel.

Počet trpaslíků je prý neúnosně vysoký a nad divákovi rozlišovací schopnosti (rozuměj "všichni trpaslíci přece vypadají stejně a přes vousy a vlasy toho moc není vidět"). :? No nevím, řekla bych, že pokud byli diváci schopni rozlišit elfy, kteří ve filmech měli až na výjimky blond vlasy a stejný účes, tak trpaslíci nebudou o moc dramatičtější. Osobně jsem si třeba Gimliho s jiným trpaslíkem přítomným během Elrondovy rady nespletla. :wink:

3 Trolls
Oblíbená scéna, která určitě nebude chybět. Panují mírné obavy z toho, že ani jeden nebude ve scéně mluvit. Osobně myslím, že by si tím PJ nas***l (s prominutím) do vlastního hnízda. I v jeho filmech totiž Bilbo popisuje mluvící trolly a bylo by přinejmenším divné, kdyby ve filmu jen vrčeli či řvali.

Rivendell, Misty Mountains (Sméagol + Great Goblin)
O tuhle část velkou starost nemám, jelikož byla krásně ztvárněna už v trilogii. Co se týče skřetů, tak ti šli PJovi od ruky bez potíží. :)
Jen doufám, že scéna mezi Bilbem a Sméagolem nebude jen o temné předzvěsti války o Prsten. To samozřejmě očekávám, ale i tak mě zajímá jak si poradí s rozdílným přístupem Bilba v Hobitovi a Froda v LOTR k Prstenu a tomu, jak je ovlivňuje. Přeci jen Bilbo během Hobita snášel Prsten daleko lépe. Samozřejmě teorie se v tom různí... Sauron nevěděl o nalezení Prstenu, čím čistší záměry, tím menší vliv Prstenu (dle mě nesmysl vzhledem k Bilbově lupičství :twisted: ). Jako nejjednodušší vidím to, že Tolkien tehdy ještě neuvažoval o Prstenu stejným způsobem jako později v LOTR.

Beorn
Ke vší smůle zatím pražádné informace až na jméno herce, který ho má hrát. Tahle postava může filmu hodně dát, ale i vzít, pokud bude vypadat příliš pouťově a triviálně. Koneckonců žádná bytost v Tolkienových knihách se mu nepodobá a každý si ho představuje trochu jinak (a to i přesto, že je v knize celkem slušně fyzicky popsaný).

Mirkwood a elfové
Na to jsem opravdu zvědavá... je to jedna z nejtemnějších částí knihy a to počítám i závěrečnou bitvu. Doufám, že bude dostatečně temný a nebude vypadat jako filmový Lórien. A v žádném případě nesmí vynechat pavouky - vždyť tehdy Bilbo dal jméno svému meči a Thorin by neměl čím provokovat krále elfů po svém zajetí. :twisted:
Podle čísi fotomontáže by Thranduil v podání Davida Tennanta mohl vypadat takhle. Ne tedy jako někteří lesní elfové z filmového Lórienu. Ti koneckonců nijak výrazně elfsky nepůsobili a Thranduil je navíc v knize popsán tak trochu jako šedý charakter - a to hlavně na začátku při věznění trpaslíků (Na obrázku má sice tmavé vlasy oproti zlatým v knize, ale PJ už v LOTR vyplodil daleko větší změny než barvu vlasů.).

Bard
Jsem si téměř jistá, že Jezerní město a Bard budou prakticky bezproblémové části. Koneckonců třeba obyvatelé Rohanu a Gondoru byli v trilogii zahraní skvěle.

Smaug byl v knize úžasný, ale trochu se bojím toho jak ho nadabují. :|

Před samotnou Bitvou pěti armád bych ráda viděla elfy a Barda snažící se domluvit s Thorinem po dobrém. Možná i Bilbovo setkání s Bardem a Thranduilem poté co ho Thorin vyžene. Následně v bitvě nesmí chybět ani Gandalf, Beorn či orli. Pochybuji, že si něco z toho PJ nechá ujít, protože tím by bitva částečně ztratila na epičnosti (sic!) a u amerického filmu se počítá čím epičtější, tím lepší. :twisted:

Dál se vynořil nápad, že PJ nezakončí film krátce po Bitvě pěti armád, ale ukáže Bilbovu cestu zpět domů poněkud rozšířeněji než bylo v knize. Nemyslím si, že něco takového PJ udělá a budeme ještě rádi, pokud na konci uvidíme dražbu. :wink:

Neočekávám, že PJ stvoří věrnou (otrockou) kopii knihy, takže nějaké změny tam budou. Jsem si jistá, že i na českých fórech se všechny tyhle možné změny řeší, ale přeci jen je trochu rozdíl mezi změnou a drbem (typickým příkladem drbu byla Arwen & Helm's Deep). Samozřejmě drby jsou povětšinou (alespoň doufám :lol: ) nesmysly, takže se při jejich čtení na netu spíše bavím.
* výrazně snížený počet trpaslíků - ??? :shock:
* Itaril - vymyšlený a nejnenáviděnější charakter i přesto, že ve filmu nejspíš ani nebude
* Aragorn (doprovázející trpaslíky; v Elrondově domě; v Mirkwoodu)
* Legolas sestřelí draka
* trochu realističtější drb - Legolas buď v Mirkwoodu nebo Bitvě 5 armád/Dol Gulduru

Ehm... trochu jsem se rozkecala. :twisted: Tohle vše je spíš mix mých vroucných očekávání s informacemi, které krouží netem.

Na závěr se k tobě připojuji - konec světa počká až po Hobitovi (a to obou). :twisted:

P.S. - Říkala vám ta překladatelka svojí verzi jména Smaug? :D

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: úte dub 05, 2011 10:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Potvrzená postava - elf Lindir.

"The Dominion Post had an article about Bret McKenzie’s (Figwit) involvement with The Hobbit last week, and Variety has confirmed it. Bret will play the elf of Rivendell, Lindir. You might say, “Who?” Well, if you recall your the ‘Many Meetings’ chapter of The Fellowship of the Ring, Lindir is one of the elves who enjoys Bilbo’s song so much, he asks for a second hearing."

zdroj - theonering.net


Obrázek

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pon dub 11, 2011 11:17 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Rogue! Máš proklatě pravdu! Budu muset odložit Žambocha a znovu to všechno načíst.

Vezmu to od konce - ne, nevzpomínám si, že bych zaslechla nějakou jinou verzi překladu jména Smaug, a myslím, že bych si to snad proEru pamatovala.

Ad Lindir - co je to ze pěknou dívenku? :twisted:
Ale vážně - projela jsem ty scény, cos popsala a musím zahanbeně říct, že si některý ani nevybavuju. Zrovna jsem počítala, kolik je to let, co jsem Hobita četla, a došla jsem k číslu cca deset. Takže nutné opáčko, opravdu mi toho hodně vypadlo, taky jsem se pk soustředila na LOTR a oba "okraje", Hobita i Simarillion, jsem ráda pozapomněla, což mi zvlášť v tom druhém případě nedělalo zas takovej problém. :twisted:

Na premiéru bych šla určitě, a kdyby byla večer nebo v noci, tím líp, aspoň by se nastolila pěkná atmosféra.

K některým odstavečkům:

Že by Galadriel začala fungovat jako celkem pravidelný komentátor vnitřní a občas zahraniční politické rubriky? Mno, máš pravdu v tom, že její náhled na trpaslíky před tím, než ji začal Gimli zbožňovat, by mohl bejt vskutku zajímavej!

Počet trpaslíků,... ehm,... ale co klíčová scéna na začátku, kdy se mu začnou pod Gandalfovým bedlivým dohledem jeden za druhým cpát do chaloupky a likvidovat mu jeho "ubohé" zásoby pochutin? To se dá těžko ošidit, a přitom je to zahajovací rozestavění figurek!

Vliv prstenu na Bilba mi celkově ladí s atmosférou a vyzněním Hobita - LOTR už byl opravdu vážnější, temnější, jakoby Hobit byl jenom taková malá předehra, po které to teprve začne doopravdy. Povídání pro děti vs příběh pro dospělé. Takové "zahřívací" kolo.

Smauga nepochybně po výtvarné stránce zvládnou, ale máš pravdu, na hlase bude taky záležet, jenom doufám, že je nenapadne nějak ho digitálně deformovat.

Jojo, němí trollové by byli vskutku nevýrazní. Což představuje stejný problém, jako Smaugův hlas.

Souhlasím, že Bitva pěti armád bude rozhodně stát zato, Legolas se nejspíš zúčastní další oslnivé show :roll: , leda by se PJ poněkud uklidnil a přestal s nápady typu jízda na prkně, ap. Upřímně, i po všech dalších filmech, které OB natočil, mě prvotní nechuť jaksi ještě neopustila.

PJ určitě zahrne pár vlastních nápadů, jako vždycky, zaangažuje rodinku a sebe v cameo úložkách, bude to velkolepé a ohromující, aspoň doufám.
Nějak nevím, jak to nakonec dopadlo s hudbou. E. Shorea, pokud vím, z jiného projektu sundal. Ale, pravda, nešlo o Hobita. Já myslím, že kontinuita by měla být i v té hudební stránce. A kdo ví, třeba bude i závěrečná píseň, jako u všech dílů LOTR.

Vzala jsem to hopem, ledva půlku témat, ale jak jsem přiznala hned na začátku, potřebuju řádně sfouknout prach z knihy a zalistovat. Příště už by to mělo bejt o něco lepší :wink: .

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: úte dub 12, 2011 7:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Odložit Žambocha? Tak to je vážné! :twisted: (Už mlčím, nic jsem neřekla :D *whistling nonchalantly*)

V každém případě žádný překlad by stěží mohl být horší než Š***.

Též jsem si říkala. Ale musím přiznat, že Figwit/Lindir celkově ladí k většině elfů z LOTRa - otřesným zjevům. :twisted:
Když už tak mluvíme o elfech, tak by mě docela zajímalo, zda v Rivendell vůbec bude Elrond a pokud tedy ano, tak kdo další. Musím přiznat, že jako první elfy ve filmu vidět jen Elronda a Lindira bych stěží rozdýchala.

Máš pravdu, nikdo by ho nepřipravil o makové koláčky. :D Nemluvě tom jak se po dvojicích setkávali s Beornem.

Jak myslíš, že bude vypadat scéna s Prstenem? Hádanka jako v knize nebo si spíš PJ vymyslí něco vlastního aby Bilba dostal ven? Pokud tedy bude chtít z TH udělat temnější film než je kniha (aby víc navazoval na LOTRa)...

Před pár dny kdosi navrhl, že by hlas mohl dělat třeba Tim Curry nebo i Weaving (to by mi přišlo trochu matoucí i s digitální úpravou).

Též doufám, že PJ se nezblázní a nechá třeba Smauga zastřelit až v závěrečné bitvě... např. Bard a Legolas na orlech proti Smaugovi ve vzduchu a pod nimi zuřící Bitva 5 armád? :twisted: :lol:

Shore je zatím uveden u TH, takže s ním počítám. Bylo by mnohem lepší přenechat hudbu jemu, když má zkušenosti i z LOTRa.
Jsem zvědavá, jestli budou ve filmu nějaké písničky nebo básně. Moc tomu ale nedávám.



První PJovo video The Hobbit - Start of Production [YT] - Rivendell & Gollum's cave




Gollum's cave
Jedna z prvních fotek z natáčení. V záběru je Bilbo. :D
Obrázek

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pon dub 18, 2011 7:45 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Ts, ts, ts - klidně si pohvizduj, však jsem ho neodložila jaksi definitivně, jenom teď louskám dvě knihy najednou a rozdíl v pojetí žánru na mě působí opravdu drtivě. :lol:

To video už je fuč, prej nějaký autorský práva, či co. Mno, nevadí! Zato fotky z natáčení jsou fajn a koukám, PJ už nám zase tloustne, což je dobrá zpráva - čím víc se bude podobat hobitovi, tím líp!

Souhlas s tragickým překladem Smauga - to snad ani v knížce pro děti nešlo udělat a Hobit není tak docela jenom pro děti. :roll:

Já bych si přála hádanku, ostatně mám pocit, že v LOTR (ve filmu) je na o tom, tuším v Návratu krále, stručná zmínka, ale tam se mluví, že "nás ošidili o milááášška" - ale taky mě může pamět klamat, film jsem už pár let neviděla celej, jenom úseky. Mně by se hádání líbilo nejvíc, já bych si zase tolik toho "ztemňování" ani nepřála, rozhodně ne v prvním díle, když už tak ve druhém, na který pak LOTR navazuje.

Weavingův hlas je dost poznatelnej, i když si nedovedu představit jeho digitální úpravu a Curry - proč ne.

Fajn, takže Shore opět na scéně, teda ve studiu. Já bych si zase písně a básničky dovedla v případě odlehčeného začátku docela dobře představit a ta finální píseň byla náhodou dobrá tradice.
Že by Bilbův song v jednom díle a Smaugův ve druhým? :D Dobře, dobře, tak vážně.

K elfům: jenom Elrond a jeho "dívčí" družina by bylo myslím málo. Nicméně se těším na ty zjevy :twisted: Každopádně bych uvítala Galadriel a Círdana.

Bitva 5 armád je zjevně, a logicky, nejočekávanější a nejdiskutovanější téma. Orli by se mi tam hodně líbili, ovšem obávám se Legolasových výkonů ve stylu pádu s orla do parakotoulu a následná masová likvidace nešťastnou náhodou poblíž stojící armády. Na druhou stranu Bluma za těch pár let trochu vyspěl, částečně i herecky :twisted: , tak snad nebude tolik vadit - toho jediného se opravdu obávám.

Budu muset zalézt někam kvůli informacím, jsem zoufale zaostalá! :wink: :D

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: úte dub 19, 2011 10:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Zkus přímo PJovu stránku. Snad to půjde spustit... ale pak si připrav deset minutek volna.

Byla bych taky ráda, aby to nebylo tak temné. A více písniček/básní by neuškodilo, i kdyby měly být jen v Extended Edition - jestli tedy nějakou udělají. Zvlášť na začátku při setkání trpaslíků s Bilbem. Nějak ho přeci musí pozitivně naladit pro jejich výpravu. :twisted:

Elrondova dívčí družina? Hmmm, zdálo se mi, že jsem zaslechla Gandalfa ptát se po komnatách fraucimoru. :lol: Ale teď vážně, můžeme jen věřit tomu, že TH nemůže být o moc horší než LOTR co se týče elfích zjevů. Maximálně tak nastejno. Přesto to není nejveselejší představa. :twisted:

Kde myslíš, že bude mít White Council setkání? Možná Isengard? Bylo by to nejlogičtější, protože pokud se C. Lee skutečně zúčastní natáčení, tak by bylo divné vidět Sarumana, jak jede na výlet do Lórienu. :|

Někdo dokonce navrhl, že by Sauron coby tehdejší Necromancer měl dostát své pověsti a oživit Smauga coby zombie draka. :lol: Brzo začne prosakovat daleko víc informací a ne všechny budou líbivé, proto je lepší si vzpomenout na zombie draka a uklidnit se představou, že PJ mohl udělat i horší věci. :twisted:

Obávám se, že po shlédnutí teaseru a traileru si budeme přát, abysme věděly co nejméně. :twisted: Já osobně už si ani nepamatuji, jak jsem přežívala mezi jednotlivými díly trilogie.

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: ned dub 24, 2011 9:03 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Díky, zkusím, ale nechám si to na zejtra, budu mít víc času.

Mno, já myslím, že přijít trpaslíci za Bilbem ještě za zpěvu písní, tak prchne v hrůze a ještě předtím prozíravě zamkne spíž. :D Leda by si nějakou poezií vykoledovali další koláček :twisted: .
Extended version - mno, vidíš, tohle mě nenapadlo, považovala jsem vytvoření druhého dílu za extended enough :wink: , ale osobně bych rozhodně nebyla proti.

:lol: Gandalf hledající komnaty fraucimoru, to se povedlo! Jinak Eružel souhlas - tatáž obava ze "sličných" zjevů :roll: .

Já pevně doufám, že se Lee nechá ještě přemluvit, pokud vím, měl "jenom" obavy z letecké přepravy na Nový Zéland, v jeho věku, ale když jsem ho tuhle viděla na HBO, jak přebírá celoživotní cenu BAFTA (standing ovations a slzy v očích - ne u mě, u kolegů v publiku), a kromě hůlky zjevně fit,... i když, je to už starší pán a ledaccos by se dalo natočit poněkud blíže, že? Rozhodně si to bez něho nedovedu představit a ani náhrada za něj mě nějak nenapadá.
Ale k otázce, Isengard by se hodil, i já bych to tak viděla.

Néééé! Já žádnýho zombie draka nechci, já myslela, že tenhle vkus uplatňoval PJ na začátku kariéry,... :D

Ehm, tak to já se pamatuju, co jsem dělala mezi jednotlivými díly. Četla - poprvé :oops: - LOTRa v knižní podobě a mezitím živě diskutovala na jednom "LOTR dedicated" fóru (ještě existuje a jeho zakladatel organizuje Tolkien Cony) - kde že ty doby jsou! :wink:

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pon dub 25, 2011 8:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Změn tam bude požehnaně (už na začátku při prvním setkání), protože přestože je kniha skvělá, tak natočení některých scén věrně podle ní by vypadalo přinejmenším divně. Takže zatím můžu jenom čekat na první pics z filmu, případně ukořistěné záběry. Někteří jedinci na netu naznačují, že nebudou vyhledávat žádné spoileroidní fotky či informace, ale za sebe můžu říct, že se znám a budu vše sledovat ostřížím zrakem. :twisted:

Žádné Tolkienovo dílo pro mě nikdy nebude dost extended. :D

Proč, u Sithů, proč musí být elfové ve filmech tak otřesní... doteď jsem PJovi vděčná, že Glorfindelovu roli převzala Xena, princezna bojovnice. Spatřit a dokonce i slyšet tento zjev jako jednoho z prvních elfů ve filmu, tak by mě museli resuscitovat přímo v sále. Nemluvě o Figwitovi - eh, chci říci Lindirovi, který je až nebezpečně podobný jisté mé kolegyni bez make-upu. :shock: Musím objektivně uznat, že někteří hlavní elfové dopadli oproti výše uvedeným zjevům docela dobře.
Jako ty bych radši Galadriel a Círdana. G. už známe a Círdan byl sice viděn jenom zdálky, ale jako jednoho z nejstarších elfů ho přeci nemůžou nechat zahrát pubertálním teenagerem.

Nikdo by nedokázal napodobit Leeho Sarumana. To chladné padoušství (v TH ještě relativně utajené) musí zahrát jedině on. :twisted: A máš pravdu, Lee je v dost dobré kondici a určitě to bez potíží zvládne. :D

Ale Mariš, copak si nevzpomínáš na armádu zelených strašidel v ROTK? A koneckonců, je to přeci logické, ne? Bard zastřelí draka před BO5A a aby ho mohl zastřelit znovu Legolas během BO5A, tak musí být Smaug Sauronem oživen. To dá rozum... :twisted:

*a brief moment of nostalgia; a single tear streams down Rogue's face* Déle než by se nám oběma líbilo. A pokud si dobře pamatuji, tak první VH fórum vzniklo v roce '04, takže až po filmech. Taky škoda. :wink:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: stř dub 27, 2011 9:15 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Přiznám se, že taky budu slídit, i když musíme počítat s tím, že spousta "zaručenejch" záběrů nebude nikdy použitá, nebo nějak schválně upravená, jednoduše zavádějící. Holt riziko podnikání a každá informace lepší, než čekání v temnotě. :wink:

Mno, já nemám problém zírat na adaptaci Tokliena o hodinu dýl, ale trochu se obávám, kam až, zvlášť u druhého dílu, se může PJ dostat. Necháme se překvapit.

ProEru - Glorfindel! :shock: Příšerný, to není ošklivej elf, ale ošklivá elfka! O tom druhým zjevu, co Ti někoho připomíná, už ani nemluvím. Když si vzpomenu, jaký úsilí mě stálo přežít Legolase,... dát je dohromady, je smrtonosná letka hotová! :twisted:

Já mám pro Ch. Lee slabost. Je úžasně vzdělanej, kultivovanej, gentleman, patrně poslední na světě, a když vezmu většinu jeho rolí,... a přitom je tak dobrej herec.

Musela jsem chvíli přemejšlet, co je BO5A, nebij mě, ale docvaklo! :lol: Néééé, takový věci snad nikoho nenapadnou, a hlavně je nehlásej na žádným mezinárodním fóru, nebo se to ještě dostane k PJ! :twisted:

Dostalas mě, těžká vlna nostalgie mě zasáhla! Akorát neslzím, pouze vyloudím "deep sigh". Sedm let! Je to možný?! Mno, sice si nás tady moc nepovídá, ale myslím, že i tak, slušnej výkon. Když vezmeš, co jsme spolu přežily,.. :D

Tak zpět do reálu. Ještě jsem se k té PJ stránce nedostala. Ale učiním tak záhy a zase bude o čem debatit, aspoň doufám, on je taky známý žertéř. :wink:

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: ned kvě 08, 2011 9:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Přesně tak, délka nevadí. Hlavně aby to bylo kvalitně natočené.

Musím se přiznat k tomu, že Legolas mě sice na začátku strašně vadil, ale po letech jsem si už na tu filmovou verzi nějak zvykla a beru ho jako jednoho z povedenějších filmových elfů. Zato Lee Pace, kterého nakonec vybrali jako Thranduila si tam vůbec nedokážu představit. :shock: Když jsem si tak na Googlu prohlížela jeho fotky, tak ho vidím jako lesního elfa Galiona (správce sklepů, který se s prominutím "zlije" se šéfem stráží) a rozhodně ne jako tisíce let starého elfího krále. Koukám, že když se nemůžou vyžít s Glorfindelem, tak tam šoupnou alespoň Figwita s tímhle. A co mě překvapilo ještě víc byly ty vesměs pozitivní reakce na tenhle casting. Jen doufám, že první fotky z natáčení mě vyvedou z omylu a Pace bude na roli sedět. :twisted:

Jak říkáš, Lee roli zahraje určitě výborně. Zatím jediný, o kterého nemám ani trochu obavy jak budou scény s ním vypadat. :wink:

Pardon, jen se mi nechtělo to pořád vypisovat. :twisted: Jinak co se týče toho nápadu, tak ten je pouze převzatý z IMDb a předpokládám, že je pouze pro pobavení. :lol:

(To rozhodně. Když si vzpomenu na řešení Roxburgh vs Jackman, tak je to jako před sto lety. :lol: )

Jj, PJ svůj humor rozhodně neztratil. Začátek je dobrý a scéna kde je v Gollumově jeskyni a zvedá ze země ty ostatky neurčitého původu s hraně vystrašeným pohledem je výborná. :lol:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: úte kvě 10, 2011 11:01 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Znovu čtu knihu, přestávám se obávat toho, co PJ natočí, ale začínám se bát, co vynechá. Jeden holt není nikdy spokojenej. :twisted:

Casting už se podle všeho jen tak nezmění, takže opravdu nezbejvá, než doufat, že v akci to nebude taková hrůza jako na fotkách.

(To už snad ani není pravda - Roxburgha jsem pak ještě párkrát v něčem nijak důležitým zahlídla, ale spíš o něm moc neslyším).

Jenom doufám, že PJ ten smysl pro humor vydrží - koneckonců, Hobit má logicky mnohem víc zábavnějších scén, hlavně z počátku, než "temná" trilogie.

U Glorfindela se mi nejvíc líbil jeho kůň Asfaloth. Důvěrně jsem si toho bělouše překřtila na Asfalta a holt jsem je musela ve filmu oželet oba :D . Podívám se na další fotky elfů, ale nějak se mi nechce. :roll: Snad budu i souhlasit s tím, že Legolas aspoň trochu k něčemu vypadá a Bluma se za těch pár let taky něčemu z herectví přiučil. Jinak ti ostatní opravdu děs běs.

A co když i ve filmu povede lidi do BO5A (některý jevy jsou nakažlivý :twisted: ) opravdu Bard Lučištník? Jestli ano, ví se, kdo ho bude hrát? :oops: Já opravdu nestíhám nikde hledat.
Ale bude líp, počítám už příští tejden bych na to mohla konečně pořádně vlítnout! :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: čtv kvě 12, 2011 8:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Přidávám se k věčným nespokojencům a rejpalům. :twisted:

Hrůza snad ne... a kdyby náhodou ano, tak tolik elfů ve větších rolích se tam naštěstí nevyskytuje a snáz se to přežije. :twisted:
Asfalt? :mrgreen:
Docela mě třeba vyvedlo z míry, že ve filmu nebyla ani zmínka o Elladanovi a Elrohirovi. Ale vzhledem k imáži jistých jejich soukmenovců *cough* Glorfindel *cough* jsem nakonec docela ráda.

Bard je snad jediná postava, pro kterou zatím nebyl casting. Takže to vypadá, že scény s ním chtějí točit až nakonec a teď tedy jeho herce ještě nepotřebují. :?

Gandalf sleduje 3D :mrgreen:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: sob kvě 14, 2011 1:13 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Zajímavé je, že film Pán prstenů se mi líbí moc. Je to dílo z oblasti fantasy, které je kultovní. Ale když jsem zkoušel číst knihu, vůbec jsem se do ní nedokázal začíst. Nikdy jsem jí nedočetl. Hobita jsem tedy ani nezkoušel. Naproti tomu Harryho Pottera jsem přečetl dá se říci jedním dechem.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: ned kvě 15, 2011 3:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Filmová trilogie je dobrá, ale s knihami mnohdy nemá nic společného. Tedy až na jména postav a míst. Kdo četl knihy dřív než viděl filmy byl alespoň zezačátku, ehm... rozladěn PJovým zpracováním. A jak píšeš, ne každého fanouška filmové trilogie chytnou knihy. V okolí mám statečného jedince, který se rozhodl začít Silmarillionem na radu jistého fanouška. Netřeba říkat, že knihu odhodil už na začátku první kapitoly. Jen se divím, že mu jistý fanoušek neporadil začít Historií Středozemě nebo Nedokončenými příběhy, které jsou na čtení ještě "lehčí". :roll:
Ságu HP jsem četla a viděla jsem zatím všechny filmy, ale HP je psaný úplně jiným stylem - lehčí a moderní, odehrává se téměř v současnosti v Evropě... to všechno usnadňuje čtení. Oproti tomu Tolkienův svět nemá s tím kde a kdy žijeme nic společného. Což je ironické vzhledem k tomu, že Středozemě je mýtická předchůdkyně moderní Anglie.
Hobit není moc těžký na čtení. Vlastně je to nejlehčí kniha od Tolkiena. Pokud budeš někdy chtít znovu zkusit jeho knihy a nechceš začít třídílnou ságou, tak zkus Hobita.


-----

Edited 5/19/11

Další casting - Stephen Fry jako starosta města/the Master of Laketown a Conan Stevens v roli Azoga. Zatím si nemůžu (téměř) stěžovat. :D

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: stř kvě 25, 2011 12:14 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Ehm, mluvil tu někdo o Silmarillionu? Ještě teď mám třas. když si vzpomenu na to marný snažení :twisted:

Dneska jenom stručně, písnu víc zítra nebo v pátek, ale jedno musím: Gandalf Šedý a brýle černé - smrtedlná kombinace! :lol:

Jojo, bělouš Asfalt to jistí!

Bilbo a Martin Freeman - úúúž se těším. Docela jsem si ho oblíbila jako Watsona v moderním zpracování Sherlocka Holmese a jsem věru zvědavá. Musí mít docela fofr - prý se točí další pokračování SH, a on evidentně stíhá obojí.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: stř kvě 25, 2011 6:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Mariš, tys nedala Silmarillion? :shock:

I Istar musí relaxovat. :twisted: I když představa celého Společenstva nebo Thorina & Co. v černých/případně 3D brýlích chytajících bronz na některé karibské pláži je neskutečná. :lol:

Není už výraz herecký workoholik klinický termín? :twisted:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: čtv čer 09, 2011 11:35 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Ehm,... lehce jsem se opozdila o dva tejdny, ale u mě holt normální škandál,... :oops:

Jojo, dala, ale šlo to pěkně ztuha, hned na začátku jsem zapomněla všechna jména, teda, ani jsem si je nebyla schopna zapamatovat a nějak se to dalším čtením nevylepšilo. Paradoxně si některý příběhy pamatuju, protože každý rok na TolkienConu vystupuje parta, která hraje a zpívá představení na motivy právě ze S. Co rok, to jinej příběh, mají to parádně připravený, i když nacvičujou jenom krátce před Conem. Jmenujou se Falešné společenstvo a jsou úchachný. :D

Mno, ještě nevíme, co PJ všechno vymyslí!

Oni to herci zaslouží občas víc klinickejch termínů, tenhle jetě celkem ujde :wink: .

V Pevnosti se krátce věnovali obsazení - schválně to můžeme zkontrolovat :wink: :
R. Armitage coby Thorin, J. Nesbitt jako Bofur, jména ostatních představitelů trpaslíků mi moc neříkají, ale zajímavý mi přišlo, že Noriho hraje J. Brophy, jinak představitel skřetů z LOTRa. :)

Zmiňovali, že se krátce objeví i Ian Holm a Elijah Wood ve scéně "ze součanosti", a, ó hrůzo, Bluma prý dostal k přečtění scénář.
Nejvíc se mi líbilo, že Elrond, teda H. Weaving, prý v dubnu zavítal na plac na OPN - oficiální přátelskou návštěvu. :D

O osobním blogu Gandalfa tvrdí autor, že McKellen má nejzábavnější zdroj informací z natáčení. Nevím, nebyla jsem tam, ale třeba zavítám.
Abych nezapomněla. Článeček napsal Ďuro Červenák, celkem renomovaný autor fantasy,...

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pát čer 10, 2011 8:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Tak to mě opravdu zaujalo. U některých částí si vůbec nedokážu představit, že by je někdo mohl zahrát. Jaký příběh ze Sil hráli naposled? :D

Co se týče obsazení, tak si to napsala úplně přesně.
Ian Holm a Elijah Wood tam budou hrát - PJ chce TH nejspíš ztvárnit jako vyprávění starého Bilba (Holm) dospělému Frodovi (Wood). Takže na začátku možná bude scéna s nimi, jak si začínají vyprávět příběh o Bilbově dobrodružství a pak třeba i na závěr druhého dílu jako zakončení obou filmů.
Weaving a Blanchett jsou právě na NZ a tak se teď nejspíš natáčejí části s Dol Guldurem a Necromancerem a s trpaslíky a Gandalfem v Rivendell (jakékoli bez Bilba-Freemana).
Bloom už je se vší pravděpodobností hotová věc, takže se na něj můžeš těšit, Mariš. :mrgreen:

Ďuro Červeňák má pravdu. Až budeš mít chvilku čas, tak na jeho stránku zaskoč. Je opravdu dobrá. :wink:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 251 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz