VanHelsing.info

Fórum pro vampýry, vlkodlaky, všelijakou jinou havěť a jejich temné rejdy
Právě je čtv bře 28, 2024 11:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pon čer 03, 2019 1:25 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Sir Ian McKellen oslavil osmdesátiny (5/25/1939)

“There are not many things in my life I can be absolutely proud of or certain I got right, but one of them is that I’ve got better as an actor. I’ve learnt how to do it. And I still have enough energy to do it.”

"Není mnoho věcí v mém životě, na které mohu být zcela pyšný nebo si být jist, že jsem je udělal správně, ale jednou z nich je, že jsem se zlepšil jako herec. Naučil jsem se to. A stále mám dost energie, abych to dělal."

Ian McKellen

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pon říj 07, 2019 8:50 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Ještě něco zajímavého k Christopheru Lee.
Akorát mi sem zatím nejdou vkládat fotografie, doplním, až se mi zadaří je dát někam, odkud sem půjdou vložit.

Charismatický představitel Sarumana za války bojoval s Finy proti Sovětům nebo působil v SAS


Druhoválečné příběhy Christophera Leea se zdají jako z jiného světa, jsou ovšem skutečné. Herec sir Christopher Lee se proslavil hlavně rolemi Drákuly, Sarumana Bílého v trilogii Pán Prstenů, nebo hraběte Dooku v Hvězdných Válkách. Dnešní příspěvek však bude o jeho skutečných válečných zásluhách.

Lee se zapojil do 2. světové války již v roce 1939, když se jako dobrovolník přihlásil do finské armády v boji s invazní Rudou armádou. Prošel výcvikem, obdržel pušku i zimní uniformu, ovšem k jeho zklamání však s ostatními dobrovolníky nebyl odeslán na frontu. Sloužil v zázemí, kde vykonával hlídkovou a strážní službu daleko od frontové linie. Frustrovaný pocitem, že nemůže Finům pomáhat přímo na frontě, se vrátil zpět do Anglie již po 14 dnech.

Hned po návratu se Christopher vrátil ke svému původnímu povolání do námořní společnosti United States Lines, kde cítil pocit uspokojení, že opravdu něčemu pomáhá. V zimě roku 1940 Leeho otec onemocněl bilaterální pneumonií a 14. března 1941 zemřel. Lee si tehdy uvědomil, že nedělá dost pro to, aby pokračoval ve šlépějích svého otce, který byl armádním důstojníkem, a tak v roce 1941 vstoupil do RAF.

https://www.armyweb.cz/images/Christoph ... Domain.jpg
Flying Officer C. F. C. Christopher Lee ve Vatikánu roku 1944, těsně po osvobození Říma spojeneckými vojáky


Byl vyslán do výcvikového střediska Paignton v Anglii, kde prošel výcvikem a podle British Commonwealth Air Training Plan měl letět do Reina del Pacifico v Jižní Africe a pak do Bulawayo v Rhodesii. Při jeho letu s de Haviland Tiger Moth se mu však zatočila hlava a rozmazalo se mu vidění. Po přistání a následném vyšetření mu lékaři sdělili, že mu selhal optický nerv a že už nikdy nebude moci létat. To Leeho hluboce zasáhlo a aby toho nebylo málo, obdržel Lee oznámení o úmrtí svého kamaráda během výcvikového letu v Summer Fields. Lee se později několikrát u RAF odvolával, ovšem neúspěšně.

Když byl v Rhodesii, prošel si tamní památky, navštívil přehradu Mazowe, Marandellas, Wankie Game Reserve i ruiny Velké Zimbabwe. Po pročistění hlavy Lee došel k závěru, že se jen tak nevzdá a bude bojovat dál. Požádal tedy o přijetí do zpravodajských služeb RAF. Jeho nadřízení ocenili jeho vytrvalost, a tak byl po krátkém výcviku zařazen k Rhodéské polici, kde jako vězeňská stráž sloužil ve vězení v Salisbury. Po povýšení byl odeslán do Jižní Afriky, odkud odcestoval do Egypta, kde byl přiřazen jako zpravodajský důstojník k 260. peruti RAF.

https://www.armyweb.cz/images/Christoph ... _meet5.jpg
Long Range Desert Group, česky pouštní dálkové skupiny, zkratka LRDG, byly průzkumné a hlídkové jednotky britské armády v severní Africe za druhé světové války. Tyto jednotky se pohybovaly v poušti ve zvlášť upravených terénních vozidlech, uzpůsobených pro velké množství nákladu. Jejich úkolem nebyl přímý boj, vykonávaly zejména hlídkovou nebo průzkumnou činnost (jedno či více vozidel).


Jak boje v Severní Africe postupovaly, stěhoval se také Lee se svou perutí. Od letiště v El Daba se přesouval přes Maaten Bagush, Libyi, Tobruk, Bengází, El Gaus, El Agheila, Thoms a Tripolis, přičemž jeho letka měla v průběhu až 5 akcí denně. Peruť následně pokračovala to Tunisu, kde se ovšem síly Osy urputně bránily a podnikaly protiútoky. V těchto dnech byl Lee málem zabit leteckou pumou, když letiště Kairwan, na kterém sídlila 260. peruť, bombardovali Italové.
Když se síly Osy v Africe roku 1943 vzdaly, Lee se přesunul do Libye, kde se připravoval na vylodění na Sicílii. Následně byl přeložen na Maltu a po obsazení Sicílie se přesunul do městečka Agnone Bagni. Odtud byl však stažen, neboť se musel léčit s malárií v Kartágu, již po šesté v jednom roce. Na konci července 1943 byl Lee povýšen na Flying Officera. Po svém návratu k letce Lee zažíval těžké období. Piloti ani personál neměli dlouho žádné zprávy z domova, ani žádné zprávy z Východní fronty, jak si Sověti vedou. Ponuré náladě nepomohl také fakt, že se vojáci potýkali s nedostatkem alkoholu, který jim nepříjemné chvíle pomáhal zmírňovat. Po čase nastaly nepokoje, které málem vyvrcholily vzpourou. Lee však protestující vojáky přemluvil zpět ke službě a přímo tak zabránil hrozící vzpouře, což na jeho nadřízené velmi zapůsobilo.

https://www.armyweb.cz/images/Christoph ... Domain.jpg
Vzpomínková plaketa věnovaná příslušníkům SOE v klášteře Beaulieu Abbey v Hampshiru

Po spojenecké invazi do Itálie se Lee přesunul na letiště ve městě Termoli. Stalo se tak během zimy roku 1943. Lee byl poté "na zkušenou" poslán k 8. Indické pěší divizi, kde sloužil s legendárními Gurkhy během bitvy o Monte Cassino. Během své dovolené v Neapoli, se Lee rozhodl vyšplhat na vrchol Vesuvu. Měl obrovské štěstí, protože o tři dny později se sopka probudila. Během posledního útoku na Monte Cassino byl Lee málem po druhé zabit, když zakopl o leteckou pumu. Naštěstí se jednalo o vadný kus a puma nevybuchla.
Po bitvě o Monte Cassino byla jeho peruť přesunuta do oblasti jižně od Říma a Lee tak měl možnost toto město navštívit. V Římě pak potkal bratrance své matky, Nicolò Carandiniho, který byl v italském partyzánském hnutí. V listopadu 1944 byl Lee povýšen na poručíka a vyslán na velitelství letectva, kde se účastnil plánování útoku na Alpskou pevnost.

V posledních měsících války byl Lee přeřazen do Centrálního registru válečných zločinců (Central Registry of War Criminals and Security Suspects), kde měl za úkol hledat válečné zločince. Díky této činnosti se tak dostal i do několika koncentračních táborů, z nichž některé byly zcela prázdné, v jiných však stále ležela mrtvá těla utýraných vězňů, což se Leemu nezapomenutelně vrylo do paměti. Z RAF pak Lee odešel v hodnosti poručíka v roce 1946.

https://www.armyweb.cz/images/Christoph ... Palace.jpg
Sir Christopher Lee je pasován na rytíře od prince z Walesu v Buckinghamském paláci

Zajímavostí je určitě je fakt, že byl Christopher Lee během války členem SOE (Special Operation Executive) a LRDG (Long Range Desert Group-předchůdce SAS). O této části jeho válečné kariéry se však moc neví, jelikož se dodnes jedná o velmi tajné informace a Lee o tom odmítal hovořit. Ví se však, že Lee byl součástí speciální jednotky, která během války provedla několik sabotážních akcí na letiště Luftwaffe hluboko v nepřátelském týlu. "Čas od času jsem byl připojen k SAS, ale o tom máme zakázáno mluvit, zvláště o operacích, na kterých jsem byl. Řekněme, že jsem nějakou dobu sloužil u Speciálních Sil a necháme to tak." - jednou Lee prohlásil.
Autor: Tomáš S. - historie válek

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: úte čer 02, 2020 4:58 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Herci z Pána prstenů znovu pohromadě: Celé společenstvo vzpomínalo na natáčení slavné trilogie
Společenstvo prstenu se sešlo přes videohovor. Dorazil i Peter Jackson, režisér Pána prstenů, ani tím ale překvapení nekončí...

https://youtu.be/l_U0S6x_kCs

Na jedné obrazovce se sešli Elijah Wood (Frodo), Sean Astin (Sam), Dominic Monaghan (Smíšek), Billy Boyd (Pipin), Ian McKellen (Gandalf), Viggo Mortensen (Aragorn), Orlando Bloom (Legolas), John Rhys-Davies (Gimli) a Sean Bean (Boromir). Ikonickému Společenstvu prstenu pak dělali společnost ještě Andy Serkis (Glum), Liv Tyler (Arwen), Karl Urban (Éomer), Miranda Otto (Éowyn) a režisér Peter Jackson se scenáristkou Phillipou Boyens a hudebním skladatelem Howardem Shorem,...

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: stř čer 24, 2020 9:53 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
To je skvělé. Tohle dílo asi nikdo nepřekoná. S obavami očekávám nově připravovaný seriál. Ale neodsuzuji předem, určitě se podívám. Tedy jestli ho vůbec uveřejní, pokud v něm někdo nenajde nějaký rasistický podtext. Omlouvám se za rejpnutí, ale jsem zděšen, že se vyřazují filmy jen kvůli tomu, že někde nějakej policajt přidusil nějakýho černocha, mimochodem kterej má trestní rejstřík jak Babinský.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: úte črc 07, 2020 9:01 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Souhlasím na milion šest procent. Šílenství, ze kterého si nedovedu představit zase zpátky normální průběh. Dějou se tam věci, že by se komunisti mohli učit a dějou se v proklamované kolébce demoracie, to je na tom to nejhorší.

"Doba, vymknuta z kloubů, šílí". To měl řící snad Egon Ervín Kisch, ale nejsem si jistá. Každopádně to sedí i na tuhle dobu.

Mno, dívala jsem se dost dávno tomu na uvažované obsazení toho seriálu a odvázaná jsem z toho teda nebyla, ale třeba bude všechno jinak.
Až na to, že do Tolkiena teda rozhodně nemůžou vecpat černochy, genderově nejisté elfy a podobné zhůvěřilosti.

Mám přesně stejný pocit, co se týče seriálu. Jsem nedočkavá, ale trochu se děsím a ve světle toho, co se děje, mi přijde odklon od Tolkiena směrem k vlastní fantazii to nejmenší zlo,....


A aby nebylo dost špatných zpráv, zemřel Ian Holm, představitel Bilba, pravda, v požehnaném věku 88 let.
Kdybych měla ocitovat některé komentáře:

Zemřel herec Ian Holm, který ztvárnil Bilba v Pánovi prstenů
19.06.2020
V 88 letech zemřel britský herec Ian Holm, informoval o tom Guardian s odvoláním na Holmova agenta.
„Všestranný herec, který hrál všechno od androida přes hobita až po krále Leara,“ popisuje Guardian Holma, který podle jeho agenta zemřel dnes ráno.
„Zemřel v pokoji obklopený svou rodinou a pečovateli v nemocnici,“ uvedl podle Guardianu agent. Holm podle něj trpěl nemocí spojenou s Parkinsonovou chorobou.
V roce 1979 se Holm proslavil například rolí lodního vědeckého důstojníka a zároveň androida Ashe ve filmu Vetřelec. Za roli kouzelnického atletického trenéra Sama Mussabiniho ve filmu Ohnivé vozy z roku 1981 získal cenu Bafta a byl nominován na Oscara.
Novou generaci obdivovatelů si získal díky roli Bilba v trilogii Pán prstenů a filmové sérii Hobit.
Ještě tento měsíc se jeho jméno objevilo v médiích když se omlouval z účasti na znovushledání herců a filmařů. „Je mi líto, že vás neuvidím, stýská se mi po vás všech a doufám, že vaše dobrodružství vás zavedou na mnoho míst, já jsem v karanténě v mém hobitím domě,“ vzkázal Holm svým kolegům.
Holm se narodil v roce 1931 v Essexu a od mládí hrál v divadle, v roce 1960 byl u založení Královské shakespearovské společnosti. Stal se z něj její přední herec a později slavil úspěch ve filmu.
V sedmdesátých letech se objevil mimo jiné ve filmech Robin a Mariana, Ohrožení Britannicu a Marie Stuartovna, královna Skotska a dekádu uzavřel kultovním Vetřelcem z roku 1979, kde dostal proslulou roli androida, kterého považuje hlavní hrdinka Ripleyová od začátku za nepřítele.
Osmdesátá léta zahájil nominací na Oscara za drama Ohnivé vozy a zahrál si také v Tarzanovi a ve známé fantasy Terryho Gilliama Brazil. S Woodym Allenem spolupracoval na filmu Jiná žena, se Stevenem Soderberghem na Kafkovi a s Lucem Bessonem točil sci-fi Pátý element, kde hrál kněze.

Na významného filmového i divadelního herce zavzpomínali i kolegové ze slavné trilogie, představitelé Froda Pytlíka a Legolase Elijah Wood a Orlando Bloom.

„Dnes jsme ztratili legendu. Ve filmu Pán prstenů hrál jednu z nejmenších postav, ale pro mě to bude vždycky gigant,“ napsal Bloom.

„Je mi tak smutno, když slyším, že jedinečný a brilantní sir Ian Holm zemřel. Sbohem, strýčku,“ uvedl s odkazem na jejich postavy Wood.

Vzpomínku připojil i další z herců slavného filmu, představitel Smíška Dominic Monaghan. „Pete Jackson mi říkal, že to je ten nejlepší herec, s jakým kdy pracoval. Studoval jsem ho, kdykoli to šlo. Na place i mimo, byl to kouzelný člověk,“ napsal k záběru z filmu Pán prstenů: Návrat krále.

Bilbo´s Song aneb Howard Shore a jeho skladba z Návratu krále:
https://youtu.be/OUKWzn_4koc

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: úte říj 20, 2020 4:36 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Dnes je to přesně 65 let, co vyšel Pán prstenů, poslední díl trilogie. Tolkien na ní začal pracovat už v roce 1938,...

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: ned říj 25, 2020 1:57 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak tomu by s dalo říct "celoživotní dílo", ale sepsal to skvěle.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: čtv dub 01, 2021 7:20 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Christopher Tolkien čte povídky svého otce:

Soumrak Valinoru:
https://www.youtube.com/watch?v=aZX7PoIGir8

Útěk Noldor:
https://www.youtube.com/watch?v=C5IXGvmfzbo

Beren a Lúthien:
https://www.youtube.com/watch?v=-L7Y1H1-pkg


.....další úryvky ze Silmarillonu už nenačetl,...



Ilustrace obálky, Ted Nasmith, ze stránky
https://tolkienillustrations.tumblr.com ... -nature-of

Vydá Harper a Collins v červnu 2021

Obrázek

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: čtv dub 01, 2021 7:23 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
ze serveru laioh:

Durinova píseň

The Song of Durin
Eurielle - Cover by Peter Hollens


https://www.youtube.com/watch?v=MlqG7B598XI

A king he was on carven throne
In many-pillared halls of stone
With golden roof and silver floor,
And runes of power upon the door.

The light of sun and star and moon
In shining lamps of crystal hewn
Undimmed by cloud or shade of night
There shown forever far and bright.

The world is grey, the mountains old,
The forge’s fire is ashen-cold;
No harp is wrung, no hammer falls:
The darkness dwells in Durin’s halls;

The shadow lies upon his tomb
In Moria, in Khazad-dûm.
But still the sunken stars appear
In dark and windless Mirrormere;

There lies his crown in water deep,
Till Durin wakes again from sleep.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: stř dub 14, 2021 3:36 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Hauuuuu jo velmi dobrý klip. Možná více něž píseň se mi líbí pozadí.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: sob dub 17, 2021 12:28 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Jojo, velmi pěkné scenérie. Škoda, že z toho zpěvák nejde "vymazat", dalo by se použít jinde.
Což mi připomíná - co Tvůj další záměr? Uvažoval jsi o dalším filmu,...

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz