VanHelsing.info

Fórum pro vampýry, vlkodlaky, všelijakou jinou havěť a jejich temné rejdy
Právě je čtv kvě 02, 2024 9:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: úte čer 28, 2011 11:24 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5723
Bydliště: Kolín
Hráli a zpívali příběh o Pádu Gondolinu a opravdu jsme se všichni bavili. Skládají si sami hudbu, texty, je to i vtipný, nejenom smrtelně vážný,... prostě paráda. Já mám někde něco od nich určitě staženýho, kdyžtak bych Ti to poslala přes úschovnu.

Nemůžu si pomoct, ale já Blumu fakt nemůžu. To zas bude,..grrr!!!

Už dobu se chystám, že si od Červenáka něco přečtu, myslím kromě článků a povídek v Pevnosti.

Zdá se to k nepřečkání, co? Teprv se natáčí, pak postprodukce,...

Jenomže až se odbude premiéra druhého dílu, pak bude teprv konec a doopravdy - Sil nikdo nedá a Hobitem teda asi opravdu všechno skončí. Mno, mám nějaký černý myšlenky, měla bych se jít občerstvit někam, kde si sosnu něco dobrýho, třeba na stránku k Červenákovi. :wink:

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pon črc 04, 2011 8:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Neprovokuj s dalším spisovatelem. Už teď pomalu nevím co číst dřív. :twisted:

To zní dobře. :D Kdybys něco na PC našla, tak dej vědět nebo pošli link na soubor.

Klid, Mariš. Ať ti nepraskne cévka. :wink: Tady jsou návrhy kostýmů filmové verze tvé oblíbené postavy, i když jen v mizerné kvalitě. :twisted:
A mohlo být i hůř... třeba roli nejvyššího v Rivendell by mohl převzít Glorfindel (pozor - ne Tolkienův bad-ass Balrog-slayer a jeden z nejmocnějších elfů Třetího věku mimo Valinor, ale PJův nechutný, trapný, dětinsky a tupě vypadající Glorfindel. *Ve vzteku už pomalu trhající klávesy na klávesnici*) Jak jsem pak ráda třeba za filmového Elronda, který má s knižním společnou jen barvu vlasů. A když už tak o něm mluvím, tak tady je screencap jeho a Bilba v Rivendell z natáčení. :wink:

PJ by byl i schopen Sil natočit *Ó, Valar, jen to ne!* jenže naštěstí mu to Tolkienovi dědicové nedovolí, protože na to nemá práva a ani je v budoucnu nedostane. Se vší úctou k PJovi - LotR byl i na hrozné štěky docela ucházející a některé části byly velmi pěkně natočené a na TH se opravdu těším, ale na Sil prostě nemá. Na Sil totiž nikdo nemá. To je jakoby někdo chtěl natočit Starořecké báje a pověsti. Nezvládli by to ani kdyby z toho udělali seriál na pokračování. A z představy Sil jako seriálu se mi dělá mdlo. :twisted:


Jinak další pěkná novinka co se týče trpaslíků v TH...

Pár výroků R. Armitage (Thorin):

-"There’s going to be quite a lot more humour."
-"The book is so focused on the dwarves, so I think it’s a chance for Peter [Jackson] and Fran [Walsh] to really look at that whole race in more detail, their heritage and what they’re like as characters.”
-The dwarves aren’t just there as comic relief though, as Armitage has learnt while wielding the Orcrist, Thorin’s legendary goblin sword.
"It’s bloody heavy!” he told us. "But it’s absolutely beautiful to look at. Every time they bring something new out everyone gasps. The armour that the dwarves emerge from the mountain wearing at the end of the film will be the armour of all armour.”
Tolkien fan Armitage said that he’s in his element shooting in New Zealand: "There was a scene in The Lord Of The Rings where they find the stone trolls, and they’re identical in The Hobbit."

***ehm, menší poznámka - autor článku nějak pozapomněl, že Orcrist byl jeden z mečů, které výprava získala ze skrýše zlobrů a nebyl to skřetí meč, ale elfí meč :roll: ale vím, jak to bylo nejspíš myšleno a zanechám zbytečného kafrání :twisted: ***



A pár fotek, pokud jsi nezabrousila na stránky časopisu Empire...

Obálka Empire
Gandalf
Gandalf podruhé
PJ a Freeman
Trpaslíci a Bilbo
Trpaslíci a Bilbo z jiného úhlu

ANALÝZA TRPASLÍKŮ A BILBOVY LISTINY.


A zatím NEJNOVĚJŠÍ STILLY:
Nori, Ori, Dori, Oin, Gloin, Fili a Kili, dále trojice Bombur, Bofur a Bifur a nakonec Balin a Dwalin. Samostatně Thorin Oakenshield wielding Orcrist.
Vypadá to opravdu dobře a zatím se mi to líbí (až na výjimky). Oin a Gloin jsou zatím nejlepší a mají nejrealističtější účes a styl vousů a Gloin je opravdu podobný Gimlimu. :D A "B" trojice též nevypadá vůbec špatně. A z Thorina jsem nadšená, přestože by snesl trochu více šedých vlasů. :D *thumbs up*
Co se ale týče Kiliho hezoučkého obličeje BEZ vousů a Noriho účesu tak pořád nevím, co si myslet... :|

One big happy family [by the_Big_X].
One more time [Theonering.net] -> jen taková drobná výhrada - Thorin snad bude o fousek vyšší
Pardon, nemohla jsem si to odpustit. :D *grinning like an idiot*

Update 07/20/2011

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: čtv črc 21, 2011 7:20 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5723
Bydliště: Kolín
Tak píšu znova, předtím mi odpověď nevím proč jaksi vypadla :roll: .

Ještě, že mě zásobuješ, já se jinak poslední cca měsíc nedostanu ani na Seznam, natož jinam. Nejsou lidi :twisted: .
Takže díky, aspoň jsem v obraze.

Ad čtivo: teď jsem se dala ještě na Píseň ledu a ohně, což čítá několik pěkně tlustých zatím vydaných svazků. Teda, mám je zakoupené za peníz, který radši ani nebudu uvádět, číst budu asi až na dovče.

Pošlu, fakt pošlu! :oops:

Ehm, ještě, že na tý fotce nejde moc rozeznat. :wink:
Glorfindel v LOTRu - taky dobrá hrůza, ani mi to nepřipomínej. Elrond se mi líbil, a vůbec mi nepřipomínal jistého pana Smithe, jako jinejm, ale já taky Matrix zrovna neprožívala.

Sil zaplaťEru natočit opravdu nejde, ani jako seriál, ani jinak, což je jenom dobře a věřím, že ani takovej šílenec jako PJ by se toho neodvážil. Spíš, jestli někdo nedostane nápad vykousnout jeden nebo dva příběhy a podat je extra. :twisted:

Trpaslíci jsou úchachní a díky Tobě je mám kompletní! Jasně, aspoň u mě, vede Thorin (výroky rovněž znamenité) a ten Orcrist jim odpusť, hlavně, že se jím Thorin ohání a ohánět bude :wink:

Gloin je teda fakt celej Gimli a máš pravdu, Kili vypadá "divně", vůbec ne jako trpaslík.
Jinak se mi líběj všichni a samo, Gandalf to jistí.

Jsem zvědavá na Ch. Lee.

"One big happy family" - to sedí! Na Empiru jsem zatím nebyla, ani na tom vyšším, ani na tom nižším :wink: , ale koukám, že mám další výletní místo.

BTW, čím dál tím víc se ujišťuji, že Freeman coby Bilbo byla dobrá volba!

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pát črc 22, 2011 7:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Legolas - pravda, kvalitní to zrovna není. Je to jen snapshot z 2 produkčního videa od PJ. Ale co je důležitější, ukazuje to styl oblečení, které budou nosit i ostatní elfové v Mirkwoodu. :wink:

Elrond - též v něm moc nevidím agenta Smithe, ale H. Weaving mi nikdy fyzicky (tvář) nesedl s Elrondovým popisem z knih:
("Noble and as fair in face as an elf-lord, as strong as a warrior, as wise as a wizard, as venerable as a king of dwarves, and as kind as summer." --- The Hobbit; "His face was ageless, neither old nor young, though in it was written the memory of many things both glad and sorrowful. His eyes were grey as a clear evening, and in them was a light like the light of stars. Venerable he seemed as a king crowned with many winters, and yet hale as a tried warrior in the fullness of his strength." --- LOTR)
Já vím, já vím, jsem náročná. Nakonec jsem si zvykla jak na něj, tak na ostatní filmové verze postav (zejména elfů). Když se teď podívám na filmy, tak už se od toho dokážu oprostit, ale trvalo mi to hodně dlouho.

Sil - a o co se vsadíš, že jeden z příběhů by byl Beren & Lúthien a další buď Feanor a jeho šílená rodina, případně pád Gondolinu? :wink: Na příběh o stvoření Ardy by nikdo z nich neměl- *dosaď co uznáš za vhodné*. :twisted:

Empire se dá koupit i v Praze, tedy za předpokladu, že je jeden ochoten za těch pár stránek dát nekřesťanské peníze. :twisted:
Pár úryvků z článku - popis natáčení, jak ho zachytil autor článku při návštěvě NZ:
- The dwarves, Gandalf and a bewildered Bilbo will arrive at Rivendell's front gate, a newly designed "big-budget" entrance to be digitally embroidered with a "huge ravine" (in 60 Middle-earth years the Fellowship will leave by the back door). This afternoon, elven riders will harass the scale doubles within the tight confines of the soundstage. Dwarves and elves seldom see eye to eye.
- Later that day, Sylvester McCoy's Radagast The Brown is brought forth in a wig that looks less like it has traversed a hedge backwards than the entire hedge has taken up residence over his brow, and the director fusses happily over the drape of his brown robes and the pitch of his staff.
- Leading Empire on a brief tour among the cloisters of Rivendell, Jackson points out a gallery of familiar paintings (a potted history of Middle-earth that will later encircle the shards of Narsil). "I'm such a hoarder," he confesses, "I had them in storage. A bit of dusting and they're perfect."
- "The tone is actually the part of it I'm enjoying the most, which is ironic," he laughs [Peter Jackson]. "We are being more humorous than Lord Of The Rings, but that is the characters. I'm dealing with a whole bunch of extenuate and forthright dwarves who are not afraid to say what the think. They have a healthy disregard for the icons of Middle-earth."
- "They [the dwarves] don't know what to make of Gandalf, they think Bilbo is a wuss, and Elrond a prissy headmaster type," delights a besotted director.
- The week following Empire's visit, the director will shoot Gandalf and Elrond scouting the murky dungeons of forest fastness Dol Guldur (by early designs, a ruin of stone slipping back into the rancid grasp of Mirkwood). Put pithily by Jackson: "Sauron, in the guise of The Necromancer, was gaining strenght in Dol Guldur, and Gandalf goes there to check it out."
- Sometimes you can do no better than a trusty wooden box. Elrond (also on a box) broadcasts to the throng with a tongue lash of Elvish (Hugo Weaving chews it over to himself between takes). P. Hambleton's Gloin naturally posits treachery. But the wizard, with a sigh as deep as Khazad-dum, assures him this is no more sinister than a dinner invite.
- In the midst of this characteristic Hobbit interchange (danger leavened by humour) stands Bilbo, gawping at his surroundings. Appropriately enough, he appears tiny. His hair is sandy rather than black and his features older, but Bilbo is a fine echo of Frodo.
- Covered by two cameras, the scene has moved to the cool chambers of Rivendell's library where Thorin (R. Armitage) reluctantly hands over a secret map for Elrond to peruse. Balin (K. Stott), Gandalf and Bilbo stand in twitch attendance. Care of Lesnie's [cinematographer] magic, the moment is bathed in silvery moonlight.


Do třetice - DALŠÍ STILL. Trpaslíci jsou sice stejní - až na Thorina. Místo Orcristu má sekeru a ta kožešina mu opravdu padne. :D


Již od včerejška jsem klidnější co se týče Kiliho i Noriho. PJ totiž ukázal třetí produkční video a oba vypadají daleko víc jako trpaslíci.
- Je v něm scéna v Bilbově noře -> hory jídla, spousta pití a zpívající trpaslíci! :twisted:
- Dále pak další záběry Elronda/Weavinga a Galadriel/Blanchett v nádherných šatech. Setkání The White Council tedy s největší pravděpodobností bude právě v Rivendell.
- Dále trpaslíci bojující kolem ohňů - první záběr bitky s trojicí zlobrů. :D
- Trénink herců, kteří hrají trpaslíky. Jeden by řekl, že jsou to záběry z boot campu. :mrgreen:
- John Rhys-Davies na setu :lol:
- A na konec velmi příjemné překvapení pro obdivovatele Ch. Leeho. :wink:
Po shlédnutí 3 pr. videa se opravdu nemůžu dočkat, až uvidím TH. A zvlášť začátek u Bilba. Chudák Bilbo, ti trpaslíci jsou jak utržení ze řetězu. :twisted: :lol:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: čtv srp 04, 2011 10:44 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5723
Bydliště: Kolín
To snad není pravda! Napíšu sáhodlouhej příspěvek, a vypadne! :twisted:

Takže v druhém kole budu stručnější, třeba to stihnu, než se zase něco poděje.

Pravda je, že tvář Weavinga je spíš drsnější, než ušlechtilá a laskavost holt musí zahrát.
BTW: ty máš LOTRa a Hobbita v originále? * green with envy*
No jo, když Ty jsi nejdřív četla, a pak viděla, já jsem to měla snazší, protože jsem šla opačným směrem (jako ostatně skoro vždycky :twisted: ).

Teda, Berena a Lúthien bych, při vší úctě, od Jacksona teda vidět nechtěla :twisted: .

Musím Ti poděkovat, protože bez těch informací od Tebe jsem jak tukan a obdivuju, jaký dlouhý statě píšeš, nebo opisuješ. Každopádně nebejt jich, tak nevím prakticky lautr nic.

Citáty z článků v Empiru jsou taky bezvadný, místy jsem se i dobře zasmála: "I had them in storage. A bit of dusting and they're perfect.". Nebo názor trpaslíků na Elronda.

P. Hambleton's Gloin naturally posits treachery. But the wizard, with a sigh as deep as Khazad-dum, assures him this is no more sinister than a dinner invite. :D

I samotná atmosféra záběrů je popsána tak, že jeden přímo prahne po tom, aby je konečně uviděl.

Něco novýho přece jenom mám. Pokud vím, nemá být v Hobitovi žádná dáma. Kromě Galadriel, jak ty už určitě víš, se má vyskytovat někdo, koho Tolkien nevymyslel, koho vymyslel Jackson. Tauriel. Jak ji popisuje sám Jackson:" Je to dcera Temného hvozdu, naše první čistokrevná lesní elfka. A nebude chodit s Legolasem." To mě teda fakt uklidnil. :twisted:

Zajímavý je, že Benedict Cumberbatch má namluvit nejen Smauga, který má mít i jeho mimiku, ale i Necromancera. To jsem zvědavá, jestli si pomůžou umělou modulací hlasu, nebo jestli to dá sám.

Thorin je předem má jednička. I když - jak jsem koukala na produkční video trojku - i jiní dokážou bejt roztomilí. Třeba Jackson bloudící po stage z Bonda.
Serkise mi tedy bylo upřímně líto, jak se v tý zimě motal v jeskyni.

Já myslím, že White Council se jinde, než v Rivendell sejít ani nemůže a pravda, šaty Galadriel jsou úchvatný!
Scény s trpaslíkama, jak jedí, pijí a pějí budou určitě jedny z nejlepších. Jo, a máš recht, chudák Bilbo, tyhle scény na začátku budou určitě stejně dobrý, jako v knize, a myslím, že ještě trochu zábavnosti jim přibude.

A to bylo hezké, že se Gimli zaskočil mrknout, jak jim to jde. :D

Taky se už nemůžu dočkat a utěšuju se tím, že po dovolený už do vánoc ( a do premiéry) jenom krůček! :D

P.S. Alespoň jsi mě přiměla k tomu, že jsem si přehrála všechna videa, která byla v dosahu, když jsem koukala na produkční trojku. 8)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: sob srp 06, 2011 4:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Též se mi to párkrát stalo. Delší příspěvky si teď radši v průběhu psaní ukládám do nějakého textového editoru.

Elrond - musím uznat, že v trilogii jeho osobnost (když už ne vzhled) vystihli celkem obstojně. Takže pokud bude PJ pokračovat podobně, tak budu spokojená.

V originále mám LOTRa, TH, Sil a UT. Šetřím si penízky na HOME, protože to bude finančně též náročné a už mě nebaví elektronická verze knihy na počítači. Z toho velmi brzo bolí oči. :?

Ani nevíš, jak ti někdy závidím a komukoli dalšímu, kdo to má se čtením a shlédnutím obráceně. Alespoň bych se nemusela na***at a užívala si film bez porovnávání (asi jako si užívám filmy o X-Men :twisted: ).

Každý relaxuje jinak a díky psaní všema deseti to nijak dlouho netrvá. Navíc pak je na co reagovat a tak se v nejbližší době tohle téma snad neztratí v propadlišti dějin. :twisted:

Trpaslíci a Rivendell - už se nemůžu dočkat na reakce obyčejných elfích obyvatel a jak jsi uvedla - reakci trpaslíků na Elronda a obráceně. To budou scény k nezaplacení. A ani to se nedá srovnat se scénou Thorina vs. Thranduila. :mrgreen:

Yep, Tauriel je nová Itaril. A stejně oblíbená. :twisted: Ovšem pokud její scény budou připomínat Figwita (pardon, nyní už Lindira) z RotK jakožto Arwenina téměř-koňovoda, tak její postavu nikdo moc řešit nebude. Předpokládám, že PJ má stále dost rozumu a nebude dělat ptákoviny typu 'Tauriel zachraňující trpaslíky z paláce v Mirkwoodu' nebo 'Tauriel Xena bojovnice'. Ne, že by tyhle fámy už po internetu nekolovaly a předpokládám, že zůstane jenom u nepodložených fám. :roll:
Další vymyšlenou postavou by měl být Alfrid, pomocník starosty Jezerního města. Už se těším na interakci úžasného herce jako je Stephen Fry a jeho pobočníka Alfrida, který je neméně vyč**ný jako mraky a jako jeho šéf. :twisted:

Benedict Cumberbatch - nejspíš mu hlas trochu upraví jako Andy Sarkisovi. Toho by jeden ani nepoznal. :wink:

Třetí pr. video bylo zaručeně nejlepší. Alespoň zatím. Bilbo bude muset kmitat jako fretka během jejich návštěvy. Navíc Dwalin (mohutnost a zbroj) a Bifur (poněkud šíleně vypadající s ránou na čele) nevypadají zvlášť příjemně. První setkání na prahu bude veeelmi zajímavé. :twisted:

Rok a půl mi připadá jako věčnost. :(

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pát srp 19, 2011 12:40 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5723
Bydliště: Kolín
Tak, konečně jsem se dostala k odpovědi. :twisted:

Odkud to kupuješ? Přes Amazon?

S elektronickejma verzema mám taky problém, jak už začínám vidět špatně i nablízko, tak brejle na dálku střídavě sundávám a nandávám a samo u toho nadávám. Ještě "lepší" je formát pdb a čtecí program k tomu, dlouho mi trvalo, než jsem našla nejakou konverzi, abych to aspoň převedla do jiného formátu a potajmu vytiskla v kanclu.

Neboj, já se Hobita jen tak nepustím, akorát, že čerpám informace hlavně od Tebe a zdrojů, co mi sem písneš :roll: .
Holt před dovolenou ještě těžší nestíhačka, než jindy.

Mno, třeba budou obyčejní elfové na neobyčejné trpaslíky pouze zírat v němé vznešenosti, a jestli padne jeden vtípek, pak nejspíš začne u trpaslíků a elfové odpovědí nějakým dobrým protitahem, asi jako v případě filmové scény "Gimli a Společenstvo se blíží k Rivendell". Aspoň já bych to tak čekala. Nepochybně se to bude týkat i života v Rivendell vůbec. Taky jedna pasáž, kterou dychtivě očekávám.

Tos mě uklidnila, představa elfky, jak to nakládá všem široko daleko, vážně není ten pravej nápad a mám pocit, že ani Tolkiena by podobné "vylepšení" nepotěšilo.

Mimochodem, včera jsem četla o skandální knize, kde vystupuje Tolkien jako skutečná postava ve fiktivním příběhu, a dokonce se má podle toho točit film. Hrozí okolo toho i soudy apod. Nemám ten časopis teď s sebou, ale příště napíšu název a autora - článeček jsem objevila v jednom slovenským časopise, kterej jsem tu zakoupila, abych se v bahně nenudila.


Na Alfrida jsem taky zvědavá, dva mazaní spolu by moh bejt opravdu silnej pár :D .

Jojo, příchod trpaslíků k Bilbovi mě notně pobavil už při prvním čtení a počítám, že PJ si nechá na téhle klíčové scéně fakt záležet. A když si představím, jak zoufale se Fry umí zatvířit... :D

Mno jo, ale vánoce na krku a rok uběhne jako voda a víš, co se za rok ještě objeví novinek a témat k probírání,... tak dobře. Taky mám dojem, že se snad nedočkám!
A souhlas, trojka zatím nejlepší, zkoukla jsem to všechno, co bylo široko dalko k mání.

P.S. Hledala jsem, a marně, to video z TolkienConu, alespoň jedno jsem si myslela, že se mi podaří Ti poslat. Mám jenom jeden zvukovej záznam starej asi dva roky, čistotou nic moc a hlavně, chybí obraz. Pokusím se něco najít na facebooku, aby sis nemyslela, že jsem se na to vybodla. Je to škoda. Falešné Společenstvo totiž opravdu výbprně hrje a zpívá. :roll:

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: čtv srp 25, 2011 7:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Jsem příliš líná, abych si je kupovala přes Amazon. Objednám si to přes e-mail u jednoho českého obchodu a oni mi to objednají a dovezou na dobírku na mojí poštu. Takže se nemusím obtěžovat s řešením cel, daní a podobných blbostí. Zejména když si objednávám ze dvou nebo i tří webů naráz. To bych se z toho zbláznila. :twisted:

Přesně tak. Elektronické nikdy víc. Není nad to ochmatávat papír. :twisted:

Tak nestíhání se bát nemusíš. Obávám se, že nejbližší novinky, které by stály za to, budou nejdřív tak za dva/tři týdny. :(

Tauriel - aby ten klid dlouho vydržel. :wink:

Tolkien jako postava v knize? Něco takového už jsem nedávno viděla, ale pominula jsem to jako nějaký internetový vtípek. :shock:

Hezky si to napsala. :wink: Rok a čtyři měsíce, to je fakt k nevydržení. Že jsem to alespoň dalších osm měsíců radši neignorovala. Jak už do toho odebírání novinek a obrázků jednou člověk spadne, tak to je konec. :twisted:

Co se dá dělat, při dalším vystoupení se třeba nějaké jejich video objeví na netu.

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pát srp 26, 2011 4:11 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5723
Bydliště: Kolín
Poprosím Tě, jestli bys mi třeba přes PM nenapsala, která firma je tak ochotná (abychom nedělaly tuhlenctu nepřípustnou reklamu). Docela bych ji taky využila, teda, až se finančně zmátořím z dovolený. :roll:

Koukala jsem, že teď se nějak nic moc neděje, no samo, když mám čas, tak najust není nikde nic novýho.

:) Jojo, akorát, že já bych Tauriel tak pěkně nezveršovala.

Našla jsem ten článek. Psali to 18.8. v kulturní rubrice SME (obdoba naší DNES). Jakýsi Steve Hillard napsal knihu Mirkwood: A novel about J.R.R. Tolkien (v článku byla otištěna obálka s jakýmsi hnědým kmenem stromu). Inspirací prý byla dcera autora, která si stěžovala, že v Pánovi prstenů nejsou žádné hrdinky, když jí ho četl. :roll:
Příbuzní Tolkiena se ohrazovali, a to soudně, že "kniha zesměšňuje osobnost a reputaci profesora Tolkiena" a chtěli, aby byly zničeny i všechny výtisky 450ti stránkové knihy. Hillard se odvolal stím, že by bylo absurdní, kdyby nevznikaly knihy, ve kterých vystupují reálné postavy a několik jich uvedl. Dokonce prý dodal, že Tolkien by nebyl rád, kdyby se zasahovalo proti dílům čerpajících z historie, protože to prý také dělal (jsem honem nepochopila, jak přesně je to myšleno).
Výsledek soudu - kniha ani nemusí mít na přebalu zřetelné označení, že jde o fikci, i když autor to sám přiznává!!!

Prý ale není Hillard jediný, kdo si vypůjčil slavné jméno. David C. Downing (never heard :( ) napsal příběh odehrávající se ve 40. letech v Oxfordu. Tolkien se tam střetne s C.S. Lewisem a Charlesem Williamsem. Se stejnou dvojicí se měl pokat i na lodi směřující dom země mýtů a legen v dílku jakéhosi Jamese A. Owena.

Mirkwood začíná málo známým příchodem J.R.R.Tolkiena do New Yorku. Profesor s sebou veze vzácné dokumenty. Mnohé z nich jsou už v zaniklých jazycích. Zmiňují se o hobitce Are ( fainted :twisted: ), která žije ve stejné zemi, která se vyskytuje i u Tolkiena.
Knihu si přes Amazon koupilo údajně 900 lidí a EMO Films (taky jsem o nich nikdy neslyšela) mají podle ní natočit film.

Článek končí otázkou, co by na něco podobného řekl Tolkien, a co by řekl na myšlenku, že v jeho knihách něco chybí. :roll:

Mno, mně teda rozhodně ne! Éowyn bohatě stačila, a to překvapivě v intencích knihy, a o Arwen ani nehovořím, její statování u brodu místo Glorfindela jsem taky nějakou dobu rozdejchávala, a představa Arwen u Helmova žlebu - ještě, že tenkrát PJ dostal záchvat zdravého rozumu.

Teď jenom čekám, až další "umělec" dostane nápad vykopat nějakou trpaslici, a je vymalováno.


Víš co, nelituj, je o čem se bavit, co vyhledávat, a čím se bavit - třeba TolkienCony zase ožijou starým dobrým tématem, ne že by jinak nežily, ale přece se to už začalo odklánět směrem k fantasy obecně, a to nemluvím o tom, že zase jedno téma, který se dá probírat tady, jinak jsme skončily u diet a receptů. :wink: :lol:

Já se pokusím najít o Falešném Společenstvu něco na Facebooku, uvidíme, jestli tam něco dali.

Modified on 27th August.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: sob srp 27, 2011 2:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Jsou dvě možnosti - buď má dcera autora Mirkwoodu potíže se sluchem, s pamětí, nebo jí její otec předčítal hodně laxně.
Je pravda, že Tolkien se při psaní inspiroval severskou mytologií, takže to bych Hillardovi i přiznala. Souhlasím s tím, aby obálce bylo uvedeno, že se nejedná o knihu od samotného T., případně někoho z jeho pozůstalosti. Ale pak by se neprodala ani polovina toho co teď. :?
Nj, Tolkien prodává. A je úsměvné, že Downing (whoever that is) nacpal do jedné knihy T. a Lewise. Lewis si vypůjčoval - ba až vykrádal T. i za jejich života. :twisted:
Chachacháá :lol: Co by řekl na myšlenku, že v jeho knihách cosi chybí? Mariš, to je zaručeně vtip týdne. *falling off the chair, rolling on the ground & laughing hysterically*

Eowyn a Arwen. Nemůžu s tebou nesouhlasit. Tohle PJ opravdu ****. Osobně nechápu, proč s tím tolik lidí nadělá. V knize jsou tyhle dvě postavy jako oheň a voda. Ve filmech je to katastrofa. I Eowyn trochu pozměnili a o Arwen ani nemluvím. Z představy Arwen v Rohanu se mi dělá mdlo. Její postava je klasická středověká dáma = bydlí na hradě/zámku se svojí rodinou, občas navštíví své prarodiče a svůj čas tráví - z toho co se dá vyčíst v knihách - vyšíváním (prapor pro Aragorna, který mu v Návratu krále dovezla družina hraničářů s Elrondovými syny), účastí na případných slavnostech (jak ji popsal Frodo ze svého pohledu ve Společenstvu prstenu) a čekáním na svého vysněného manžela. Chápu, že to není představa, která je v současnosti pro mnohé únosná. Ale TAK TO PROSTĚ JE NAPSANÉ. Pokud komukoli nestačí Eowyn a chce číst o statečně bojující elfce, vždy se dá přemoci lenost, otevřít Silmarillion a kochat se čtením o Lúthien. Galadriel též není ve slabém těle slabý duch. :wink:

Trpaslice - jen se modlím k Aulemu, aby budoucí "umělci" nebrouzdali po netu. Poté, co ukázali první still s trpaslíky z TH (teď myslím Kiliho a Filiho), tak se hned ozvali vtipálci. Kili vypadá jako půlelf a Dis nejspíš měla aférku s elfím mlékařem. Jako vtip to ujde, ale jsou tací, kteří jsou evidentně schopni se takových blbostí chopit. :mrgreen:

Též pravda. A musím přiznat, že horší chvíle nastanou až po uvedení traileru. Zatím je to celkem pohodička.

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pon zář 12, 2011 8:19 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5723
Bydliště: Kolín
Jsem ráda, že jsem Tě upřímně rozesmála, taky jsem se rozhodla nebrat to vážně, sic by mě trefilo. :twisted: Neskutečný, jak jsou někteří schopni parazitovat, C.S. Lewisem počínaje a tou nulou Hillardem konče. Bohužel, jako vždycky: když se najde, kdo to prodá, tedy když se najde komu to prodat, může, zdá se, kdokoli skoro cokoli. Hrom aby je po poli honil! :twisted:

Když už jsem v "dobré" náladě, přidám, co mě v ní utvrdilo. Přečetla jsem si, že Bluma dorazil do Wellingtonu a byl, samozřejmě, ihned obletován dívkami. To mi nevadí. Horší bylo info, že za těch pár minut, co se údajně mihne plátnem, inkasuje rovnej miliónek dolarů. Holt, kdo umí, umí. Brekeke!

Ad dámy v Tolkienovi: přesně. Galadriel je velmi silná a také mocná osobnost už svým původem, Éowyn je o jiném druhu síly a také má trochu jinou motivaci a Arwen - přesně jak říkáš, u ní jde o postoje, nikoli o prohánění se amazonským stylem kde to jde, i kde to nejde. Mno, uvidíme.

Prý měli koncem srpna nahodit kamery začít klapat klapkama. Upřímně doufám, že fakt začli.

A taky doufám, že si opravdu nepřečetli žádnej z těch elfo/trpasličích vtípků. :roll: To by už teda nebyla vůbec žádná švanda!
Schválně, co davu předhoděj teď. Po pauze jsou všichni natěšení,....

Poslední drb. Serkis nejenže docela legálně asistuje PJ v některých záběrech jako druhý režisér (což bylo tuším i ve "trojce"), ale údajně chce sám natočit nějakou tu fantasy plnou triků. Když si vzpomenu, jak přijel na natáčení LOTRa a nikdo se k němu nechtěl znát, protože měl jen namluvit Gluma a občas ho předvádět jako předlohu pro animace,... slušnej postup.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: úte zář 13, 2011 10:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
V dalším videu bych uvítala nějaké info o obyvatelích Lake-town, zejména o roli starosty (Stephen Fry). Nj, já vím, že je to nejspíš naivní představa, ale něco by o nich už pustit mohli. :wink:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: ned zář 18, 2011 7:39 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5723
Bydliště: Kolín
Evidentně ještě nepřišli na řadu. :roll:
Zatím jsem nikde nic neobjevila, ale já taky hledám jenom sporadicky. Spoléhám se, že písneš, až něco najdeš. Taky mám problém s tou stránkou PJ - vůbec se na ni nemůžu dostat.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pon zář 19, 2011 6:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Obávám se, že žádné zvláštní novinky nejsou. Pokud tedy nepovažuješ za novinku potvrzení toho, že Tauriel bude skutečně bojovat v Bitvě pěti armád. :roll: Valar, proč? :evil:

Teď nevím, kterou stránku máš přesně na mysli.

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pát zář 23, 2011 10:29 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5723
Bydliště: Kolín
Úž to jde, jenom jsem neměla cosi nainstalovaného.

Tak přece budeme mít amazonku, mno, to nám to pěkně začíná! :roll:

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: sob zář 24, 2011 3:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Herečka se prý učí lukostřelbu a jak zacházet s mečem. :| PJovi asi nestačilo, že měla být členkou královy stráže - už to samo o sobě by bylo dost nerealistické. Umíš si například představit členku francouzských mušketýrů? :lol: Teď mám na mysli ty skutečné, ne hollywoodské. :wink: Zajímavé je, že ve středověkém Japonsku existovaly ženy, které měly výcvik a bojovaly v armádě, jenže to byly členky šlechtických rodů (většinou manželky) a i to jen za výjmečných okolností.

Nj, co se dá dělat, jen doufám, že zbytek postav se bude alespoň trochu držet Tolkienovy mytologie. :wink:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: pon zář 26, 2011 8:39 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5723
Bydliště: Kolín
Lukostřelba a meč mi připomněly ten děsnej film o králi Artušovi a Keiru Knightley. Což samo o sobě ve mně vzbuzuje totální nechuť.

:D Tos mě pobavila, při představě mušketýrky jsem se musela zasmát. Víš, že jsem nevěděla, že sice výjimečně, ale přece se ve středověkým Japonsku učily bojovat i ženy? Vždycky jsem měla představu samuraje jako někoho, kdo tomu zasvětil život (a často i smrt) a žena by mě v téhle souvislosti nenapadla ani náhodou.

Jojo, jak praví klasik, konkrétně autor mušketýrů, když už jsi mi je připomněla, co zbývá je: "Čekat a doufat".
Jenom se to čekání nějak táhne :evil: .

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: úte zář 27, 2011 3:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Mno, musím uznat, že zvlášť členky významnějších rodů nebyly úplně bezbranné, ale to z nich nedělá aktivní bojovníce. Idril bojující s balrogem či Elwing s Ancalagonem, Celebrían ve válce Posledního spojenectví, Arwen spolu se svými bratry a Šedou družinou na Pelennorských polích... to mě nějak nesedí. :twisted: To je ta hranice, kterou bych už nepřekračovala. Pokud tedy PJ neudělá cameo Galadriel v Dol Gulduru nebo flashback Lúthien. :twisted:


Trocha odlehčení od současného TH. Nejspíš znáš, ale jsou věci, na které se dá dívat vícekrát. :twisted:
http://gold-seven.deviantart.com/gallery/
Erestor & Glorfindel :mrgreen:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: úte říj 04, 2011 11:30 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5723
Bydliště: Kolín
Před flashbackem Lúthien v podání PJ nás Eru račiž chránit a o Galadriel v Dol Gulduru už vůbec nehovořím :twisted: .

Aspoň jsem si spravila náladu obrázky. Sice jsem je už kdysi viděla, ale teď jsem zaregistrovala i postavy ze Hry o trůny. Každopádně všechny, a zvlášť portréty, jsou moc povedený. Já teda malířství nerozumím, ale líbí se mi to, líbí! 8)

A sladká tečka: Erestor a Glorfindel :mrgreen: . Paráda!

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: The Hobbit 1 & 2
OdeslatNapsal: čtv říj 06, 2011 6:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Galadriel by mohla být efektní - jen ne v PJově podání, obávám se. Je tu ještě další drobná nesnáz - Bitva o Dol Guldur se odehrává současně s hlavní dějovou linií Pána prstenů, takže několik desítek let po trpaslících a Ereboru. Ale obávám se, že pokud by PJ zatoužil efektně zlikvidovat Dol Guldur už v jeho dvoudílném TH, tak by mu taková "drobnost" nijak nevadila. :twisted:

Buď ráda, že si to pamatuješ. Já už si ani nevzpomínám, že bych se na ty obrázky dívala. Což jen ukazuje na hloubku mojí sklerózy neb toto bývala moje oblíbená autorka (též díky obrázku Blacka a mé jmenovkyně Tonksové). :mrgreen:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz