VanHelsing.info

Fórum pro vampýry, vlkodlaky, všelijakou jinou havěť a jejich temné rejdy
Právě je pát dub 26, 2024 10:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: pát čer 15, 2012 9:41 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Marischka píše:
Frankenstein!
Obě verze v kině Bio Oko (Praha)
úterý, 10.7. / 20:30 / verze s obsazením Johny Lee Miller v roli
Frankensteina a Benedict Cumberbatch jako monstrum
sobota, 21.7. / 20:30 / verze s obsazením Benedict Cumberbatch v roli Frankensteina a
Johny Lee Miller jako monstrum
Trailery:
http://www.youtube.com/watch?v=0FEakgJj-uA
http://www.youtube.com/watch?v=axL7sKzrYtw

Uvidíme, pokusím se sehnat lístky, jako dycky se to dozvím pozdě, už dva termíny byly, ale ty jsem prošvihla. :|
Jak bylo receno v Black Adder: "Mnoho omluvenek za zpusobene tezkosti." Rozhodla jsem se zalozit novy topic, protoze me trailery zaujaly. Urcite rekni jak se to libilo. Zacinam uvazovat, ze bych to tez zkoukla.

Jinak jsem zvedava jeste na dalsi film - Prometheus. Puvodni Alien od R.S. se mi libil a jsem zvedava na film, na ktery ma Alien navazovat/nenavazovat. :? Z jeho poznamek nebylo moc jasne co to vlastne bude a k memu stesti jsem nesledovala spoilery ani trailer a tak nevim, co me ceka az se na to podivam. Mozna to bude blbost, kdo vi? :|

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: ned čer 17, 2012 11:03 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Díky, žes udělala to, co já jsem byla líná - založit patřičný topic.

Určitě dám vědět, jak se mi Frankenstein líbil (opak ani nepřipouštím :wink: )-

Já jsem o Prométheovi hodně četla, a recenze jsou přesně opačné, buď jasné nadšení, nebo hluboké zatracení, a to i od kritiků, kteří Vetřelce mají za kult, nebo snad právě proto.
V Pevnosti o tom byl pěknej článek a i v jinejch časopisech filmu věnovali hodně místa. Mno, nebudu nic citovat, abych Ti nekazila "čistou hlavu".
Popravdě, tak se chystám, schválně, jak dopadne konfrontace našich názorů.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: pon čer 18, 2012 9:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Aehm, tak jsem se podívala na poslední R.S. počin a slovo zklamání to zdaleka nevystihuje. Takže si dovolím citovat:


nrs05 z IMDb.com píše:
there is one towering reason why I did not enjoy this movie, and why it go absolutely zero emotional response out of me: the writing. i think we differ in that i do not think a movie should be a puzzle, about questions and answers and "themes" that you either "get" or "don't." Sure, it's great to sometimes have those things in a movie, but first and foremost, it should be a good story, with believable characters that you care about and empathize with. i felt absolutely nothing for any of the characters in this movie. didn't have a clear feeling about who to route for, and didn't care even the tiniest bit when any of them died. all of that is i think because lindelof puts the cramming of pseudo-intellectual "deep" themes and high school literature symbolism ahead of careful character development and the gradual building of tension.

just to compare and contrast: both Alien and Aliens spent around 45 min developing characters and building tension before even one single person dies or one alien is seen. those characters are believable, they feel real, their actions make sense and are understandable, and as a viewer you feel real fear because the movie feels real (it accomplishes this even though its set in a totally futuristic and unfamiliar environment). you have characters like ripley, bishop, dallas, hudson, ash, apone, vasquez, burke, newt, hicks and so on... once you have an array of characters that actually matter, then you can carefully layer on all the interesting sci-fi philosophical discussion that you want, and it will feel all the more meaningful.

I didn't hate the movie because my expectations were too lofty because of "Alien," I hated it because the screenplay was pathetic, and i expect better from ridley scott (he should have thrown it in the trash before the end of the first act). i agree that the visuals were good, the set design was good, the music was good, there was nothing in particular wrong with the editing, the acting was fine, but none of that matters when every word that comes out of anyone's mouth, and any action that anyone does, makes my brain hurt from how flat it all is.



A ještě luxusní thread, který jmenuje snad vše, co jsem prostě nemohla spolknout. Je to opravdová škoda a mrzí mě říct, že Prometheus je otřesná slátanina. A nejen kvůli postavám samotným a patetickému žvanění o stvoření člověka, které bylo nělikrát utnuto další nesmyslnou scénou tak rázně, že jsem to ke konci už přestala vnímat. Ale taky kvůli něčemu, co bych mohla nazvat scifi realismem. Jsou prostě věci, přes které se nepřenesu. Nejkřiklavější z nich snad byla chirurgický zákrok a co se po něm s tou hrdinkou stalo (nebo tedy spíš nestalo). Jen krátce v bodech (nečti, pokud opravdu nechceš, je to nechutné):

- přítel hrdinky je před ní upálen zaživa
- ona se později probudí a android jí řekne, že je se svým (již mrtvým přítelem) těhotná, i když děti mít nemůže, a nedovolí jí podívat se na dítě
- posádka se ji snaží zadržet na místě
- ona zdrhne na opačnou část lodi a zavře se do přístroje, který jí udělá císařský řez (ne, opravdu si nedělám legraci)
- přístroj jí vytáhne z břicha mrskající se cosi-jako-chobotnici
- přistroj jí udělá jen pár rychlých stehů na břiše, místo aby ji zase sešil dohromady (v praxi by vykrvácela na místě a stěží by se pohla)
- ona nechá chobotnici v přístroji a zdrhne pryč
- hrdinka utíká k ostatním a přesto, že právě prodělala císařák, nikoho to ani nepřekvapí
- posádka se ji najednou nesnaží zadržet a dělají, jako by byli největší kamarádi a nic se nestalo
- hrdinka celý zbytek filmu skáče, plazí se, slaňuje, zápasí s mimozemšťany... po prodělání závažné operace bez dostatečného ošetření (pár stehů fakt nenahradí kompletní sešití a několik týdnů rekonvalescence)
- hrdinka a zbytek posádky jaksi zapomněli na chobotnici na jejich lodi
:shock: :shock:

To jen tak na ukázku idi**cie scénáře - a ne jen scénáře. Vím, že jsem se rozkecala, ale naštvalo mě to. Čekala jsem od toho daleko víc, než jsem měla.


Pokud máš někde u sebe reviews, tak klidně cituj, docela ráda se dozvím, co si o tomhle drahokamu současné kinematografie myslí ostatní. :twisted: :mrgreen:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: úte črc 03, 2012 9:41 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
No ještě, že jsem na to nešla, a fakt jsem to už už udělala, měla jsem nakročeno k nám do OC Letňany.

Už ta anglická kritika by stačila, aby mě to definitivně odradilo, ale Tvůj seznam mě dorazil definitivně.
Panebože, a já si myslela, jak se pěkně naváže na Vetřelce a přidá se k tomu něco filosofie a něco vesmírného válčení, a to všechno pěkně úhledně zabaleno a převázáno do sci-fi pro nové tisíciletí!

Kritiky naskenuju a vložím, po jedné to půjde, to jenom pět stran Hobita to jaksi nevzalo.

Jsou dost dlouhé a trvalo by mi rok je opsat :wink: .

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: čtv črc 05, 2012 1:11 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 435
Bydliště: Lesy jižních čech
Co? Na Promethea se těším. A že by R. Scott natočil slátaninu? To se mi nezdá. Raději se sám přesvědčím.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: čtv črc 05, 2012 3:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Doporučuji jít do kina jen za předpokladu, že někdo cizí vám zaplatí za lístek, a nebudete toho tedy litovat. Třeba budete po shlédnutí i nadšeni. Na internetu se dají najít hodnocení 5* nebo 10/10.
Osobně jsem to zařadila k filmům jako Transformers nebo Three Musketeers (2011). Nemají spolu nic společného vyjma ohodnocení 0/10. Nebo v případě IMDb 1/10. Níž to naneštěstí nejde, takže 1/10 se rovná trash.


Ještě jednou využiji cizí hodnocení, protože odpovídá mému zážitku z filmu.
woody z CSFD píše:
Třetiřadá hororová srajda. Podotýkám, že kampaní jsem nepoznamenán a očekávání byla zhruba jen v tom smyslu "Sci-fi od Scotta, to by mohlo být docela fajn." Ale není, je to fail na tak mnoha levelech, že vážně pochybuji o duševním zdraví Scottově i producentů, kteří si naprosto nesmyslným scénářem rozhodli špinit si jméno. Vlastně to není ani scénář, spíše splácaná fanfiction dvou fandů, kteří viděli Vetřelce, četli Lovecraftovo V horách šílenství a dali to dohromady. Není tam jediná originální myšlenka, jen to ze začátku klade mnoho zajímavých otázek. Ale pak si tvůrci uvědomili, že vůbec neví, jak je zodpovědět, tak tam rozjeli krvavou řežbu a mutanty a výbuchy a přerostlé žížaly a doufali, že lidi budou omlouvat nelogičnost a zmatenost tím, že "je to sci-fi a to přece není reálný, tak jakýpak copak." Alibismus, nic jiného, tohle prostě není chytrý, ani zajímavý blockbuster, tohle je čiré zoufalství. Pláč nad tím, že Director's Cut to napraví neberu - když už teda musím film přestříhávat, měl by dávat v kině smysl, odmítám to totiž absolvovat znovu na domácím kině a doufat, že to možná pochopím.



Až budeš mít čas, tak můžeš některé poslat, Mariš.
Btw. Hobbit přišel v pořádku i na můj @, takže je nemusíš dávat do úschovny. Díky moc.

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: pon črc 09, 2012 10:38 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Už jsem to nestihla, mám naskenovanou moc pěknou recenzu z Pevnosti, ale pošlu ji až v pátek, dneska razím neplánovaně na týden na služebku. :twisted:

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: pon črc 16, 2012 7:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Díky za článek, pobavila jsem se a poplakala jsem si. :twisted: Jen škoda, že ten samý autor nepíše do Pevnosti i o TH. Možná by pak článek měl jiný odpich. :wink:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: pon črc 16, 2012 9:22 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Jojo, taky mi to tak přišlo. Zajímalo by mě, jak přišel Červenák k monopolu na TH. :twisted:.
BTW, zase mi Outlook hlásil, že Ti to neprošlo,... máš tam nastavení zjevný klamání nepřítele,...

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: úte črc 24, 2012 6:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Obávám se že stejně jako učitelé c. jazyků na českých školách... když nich neumí, alespoň mu přihrajeme možnost vyučování cizího jazyka a snad tam nenadělá tolik škody. :twisted: Čekala bych, že k TH budou přistupovat pečlivěji, když to bude určitě letošní No.1. :twisted:

Už mi to pár lidí psalo, jen nevím, jak se toho zbavit. :oops:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: pon srp 06, 2012 9:23 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Jojo, obávám se, že máš boužel pravdu :twisted: .

BTW: zkusila jsem Ti poslat přehled kritik na Prométhea, který se mi konečně podařilo najít. Pošta opět ukázala, že neprošlo, ale jak Tě znám, tak prošlo :wink: .

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: čtv srp 09, 2012 9:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Přišlo to v pořádku.

Až na dva až tři příspěvky (a to ty nejkratší) jsem marně pátrala po "kritické" kritice. Teď už chápu, proč třídílný TH málokoho dojímá. :twisted: :wink:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: stř srp 15, 2012 12:01 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Náhodou dojímá mne, a to tak velmi, že z podobné představy vyskakuju z kůže. BTW - na Prométhea jsem fakt nešla, rozhodla jsem se investovat jinam,... byla jsem s neteří na Ace Age 4 a obě jsme se královsky bavily,... :D

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: pon srp 20, 2012 8:24 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 435
Bydliště: Lesy jižních čech
No tak jsem si Prometheuse nakonec stáhnul z ulož.to a byl jsem docela zklamaný. Viz příspěvky výše.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: pon srp 20, 2012 2:29 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Mno, čekalo se opravdu víc, holt jsme se namlsali. Ridleyho Scotta mám ráda už od Blade Runnera (režisérova verze).
A když jsme u tohohle filmu, prý se má točit remake,... Takže zase hýřím pesimismem. :?

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: pon srp 20, 2012 9:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
To jsem taky někde četla. Nevím, jestli mám odvahu si to kdy pustit. :shock:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: čtv srp 23, 2012 3:17 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Sice jsem teď na internetu sporadicky, ale sebevražda bratra Ridelyho Scotta mi neunikla.
Top Gun sice není můj šálek filmu, ale prý plánoval dvojku a vůbec skákat z mostu,... ledaže by deprese, myslím ta klinická. I tak škoda, dokud se žije, je naděje natočit něco dobrýho,...

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: ned zář 02, 2012 7:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Jsem občas na internetu, ale asi se pohybuji v jeskyni. O téhle nešťastné události vím až od tebe. Je to velká škoda. :(

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: ned zář 02, 2012 8:31 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Já chodila o dovolený na internet častějc než doma :wink: , jednoduše byl čas. Jinak souhlas, škoda to opravdu je, navíc prej ten nádor na mozku, co to kvůli němu měl údajně udělat, opravdu neměl,... Taky mě rozčilujou řeči o tom, že "ve stínu staršího bratra,...".
Jo, a ač to patří o topic níž, všechna mně dostupná média už prezentujou jako hotovku, že TH bude třídílnej a hotovson.
Neříkal někdo něco o tom, že je blbá doba?! :twisted:

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filmy roku 2012
OdeslatNapsal: pon zář 03, 2012 6:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Tahle otřepaná klišé se píší jen aby to vypadalo zajímavě... rozuměj *Bleskově*. :roll:

Pokud jsem to už nepsala dřív sama, tak se přidávám - doba je blbá. :twisted:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz