VanHelsing.info

Fórum pro vampýry, vlkodlaky, všelijakou jinou havěť a jejich temné rejdy
Právě je pát bře 29, 2024 12:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: čtv říj 16, 2014 10:58 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak už se fakt blíží závěr. Triky hotovy, sestříháno, vytvořeny přechody. Dnws bych chtěl aspoň začít dělat zvuk a barevné korekce a hotovo.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: čtv říj 16, 2014 11:36 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Skvělá zpráva! 8) Ať se zadaří a pak poprosím - šup sem s tím! Jak dlouho to celkem trvalo? Půl roku nebo dýl, ono to utíká.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: sob říj 18, 2014 12:06 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
No trvalo to celkově skoro dva roky. Počítám-li všechny předchozí verze, které se neuskutečnily. Ale filnální verze začala vznikat asi před půl rokem. Někdy v únoru jsme začali točit první záběry. Tady je DVD verze. Natočil jsem to a zpracoval samozřejmě v HD, ale to by se špatně posílalo na net. (cca 7 Gb ), takže jsem pro net verzi udělal ještě DVD.
https://www.dropbox.com/s/xrfcpkw3lx8vu ... e.mp4?dl=0

Je to prvotina, projekt zachován, takže případné drobné úpravy jsou ještě možné. Proto uvítám připomínky. Hlavně pro pokračování, protože se do cca 60-ti minut rozhodně nevešlo vše, co jsem chtěl. Takže třeba i návrhy na pokračování přivítám.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: ned říj 19, 2014 11:26 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Po kliknutí na odkaz mi to napíše, že soubor byl přesunut nebo vymazán,.... můžeš se na to prosím Tě mrknout? Díky!

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: ned říj 19, 2014 9:18 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Omlouvám se, ale našel jsem ještě nějaký chyby, které se musely opravit. Navíc umístění na dropboxu bylo proti srsti ostatním vlkodlakům, takže ke stažení je zde http://uloz.to/xcoeH3zx/sede-kuze-rar a heslo pro rozbalení: odLycana


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: úte lis 18, 2014 12:18 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Konečně jsem se k tomu dostala :roll: , skoro po měsíci. Zajímalo by mě, jak reagovali ostatní vlkodlaci. Jsem tolerantní úpír :wink: , takže za mě:
Moc pěkně vybraná hudba a opravdu krásné exteriéry, kde jste natáčeli? Zvuky lesa mi přišly v rozhovorech občas moc silné, ale třeba je to mou hluchotou, dceru pořád slyším místy velmi špatně, ale nepouštěla jsem to do sluchátek, jenom do reproduktorů v počítači, což může taky být důvod - musím to zkusit se sluchátky, zvuk by se měl zlepšit.
Rozhovory jsou jinak fajn, zdá se mi to, nebo jsi některé trochu pokrátil?
A teď to přijde - strašně moc záleží na tom, jak to kdo vnímá celé. Už objevení se Karla (aspoň myslím, že si to dobře pamatuju), to rozsekne. Maska je úžasná, Ty sám se ptáš, jestli je to recese, atd., nejsem si jistá, jak třeba ctěné publikum vezme ten vlčí ocas. Totéž v bledě modrém jsou kostýmy vlkodlaků v závěru, chápu, že jinak to nejde, pokud filmuješ reálné osoby a taky muselo dát dost práce je vytvořit, ale působí trochu "plyšově" - teď nemyslím materiál, ale dojem, kdy tak trochu působíte jako "hodní" vlkodlaci. Ale třeba jste :wink: a byl to účel a hlavně - třeba je to jen můj dojem. Pokud to nevadí Vám jako vlkodlakům, nevadí to nikomu a taky nevím, jak by se ten dojem nechal změnit nebo kostýmy upravit v reálu - oblíbený problém kritiků - sami nevědí, jak na to.
Co bych ale upravila určitě, kdyby to bylo na mně: runy nebo kouzelná znamení na Měsíci bych nějak rozostřila, nebo z rozostřených "přitáhla" přiblížením na ostré obrysy, vím, že není jednoduché kombinovat záběry s možnostmi jejich úprav, ale takhle by se mi to líbilo víc.
Možná jsem zvyklá na filmy pro mentálně opožděné, kde se všechno vysvětluje pro jistotu stokrát předem, ale možná by se nechalo vložit něco ještě před závěrečným obřadem, co by ho nějak avizovalo - nebo to mělo být tak trochu překvápko,... Průvodce na sebe odhalí i jinak dost, to je pravda.
Když to shrnu - nápad pěknej a na to, jaké jsi měl k dispozici prostředky, je to podle mě i velmi slušně technicky udělané. Navíc je vidět, že sis s tím i hodně pohrál, však to sleduju už od začátku. Jo, a taky jsem se dozvěděla pár věcí i z historie a v rozhovorech padaly opravdu rozumné názory. Tím nepodceňuji mluvčí, jenom mě mile překvapilo, že se fakt snažíš, aby to bylo objektivní (když vezmeš, kdo vlastně Průvodce je). Navíc teď vím, jak vypadají některé obřady.
Mělo to být něco jako dokument - to se, myslím, podařilo. K smrti nenávidím hodnocení slovem "zajímavé", protože to je obvyklá výmluva místo "nelíbí". Dodávám tedy, že to bylo každopádně zajímavé a aby nedošlo k mýlce, mně se to líbilo. Což jsem mohla napsat rovnou u šetřit Ti zrak. :twisted: Tím končím chytrý názor chytrého kritika, který nikdy sám nic podobného nedělal. :)
A pokračování? Fakt nevím. Pokud by z příběhu jednoho vlkodlaka neměl být příběh dvou, Tebe a Karla. Otázka je, co by to bylo za žánr, jestli zase hraný dokument nebo něco jiného a hlavně, co byste řešili, pokud bys to nepojmul jako "akčňák", což bys asi neudělal. Společná snaha o něco iniciovaná Průvodcem? Záchrana lesa nebo nějakého místa? Další obřady? Kontakt s dalšími vlkodlaky, vznik nějakého společenství? Jak vystupují "normálně", co dělají? Cíl toho společenství? Interakci s lidmi by ses už ovšem asi těžko vyhnul. Omlouvám se, jestli máš dojem, že píšu bláboly, házím to sem, jak mě to napadá.

Každopádně díky za možnost zkouknutí a pokud bude něco dalšího, dej určitě vědět. :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: úte lis 18, 2014 10:34 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
No velice ti děkuji za názor. Vlkodlaci to viděli tři a nelíbilo se jim to. "Civilistům se to líbilo" a to mě napovědělo, že cílová skupina diváků má být mezi "normálními" llidmi. Mělo to být jako nakousnutí tématu, s žádnými adresnými věcmi. No každopádně chystám pokračování, ale to bude již čistě o komunitě vlkodlaků - vlčích lidí. Ovšem v té podobě, jak to chtějí vlkodlaci se to nebude moci ukázat civilistům a já bych rád, aby to bylo i pro ně. Jsme totiž docela uzavřená skupina.
JInak ty rozhovory nebyly vytržený z kontextu, pouze to bylo špatně natočený. A navíc některé videa byly chybně převedené, a proto tam problikne zelená obrazovka. To nebylo v plánu, ale už s tím nešlo nic udělat. Natáčel jsem přírodu v Císařsské rokli u Srbska u Berouna, vlci v ZOO Olomouc a rozhovory v lese v Mirovicích a v Jihlavě. Pravdou je, že mě to dalo docela dost práce, ale mě to baví, takže to tak neberu. Byl to můj první větší projekt a chci, aby druhý byl lepší v tom, že budu mít konzultanty. Tohle jsem dělal celé sám, i rozhovory byly na ostro, bez přípravy. To jsem chtěl, aby to bylo spontální. Jinak to nebyl KAREL ale DAREL. :-)
Ještě jednou děkuji za fundovaný pohled, velmi mi pomohl.
Jinak k tvé poznámce, že působíme jako hodní vlkodlaci. To je o tom, že jsme takový. Jsme vlastně strážci lesa a bezdůvodně nevraždíme každého na potkání, jako ve filmech z Holywoodu. Napadáme pouze ty, co ničí náš domov - les.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: stř lis 19, 2014 11:42 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Rádo se stalo, čtrnáct padesát :wink: a fundovaně si teda nepřipadám vůbec :). Díky za některá vysvětlení a moc se omlouvám za toho Karla, špatně jsem přečetla popisek v tom gotickém (?) písmu :lol: , ono mi to teda přišlo hned divný, že za tím je White - teď doufám, že jsem to nedomotala úplně :wink: .
Fakt je, že na to, žes to dělal všechno úplně amatérsky a sám, to dopadlo opravdu velmi dobře a jestli budeš mít na další poradce - tím líp. Aspoň sis vyzkoušel i tu technickou část.
Chápu, že jste uzavřená skupina, tak se nechci ptát, co se nelíbilo vlkodlakům, ale bude něco na tom, že laici nebo civilisti, jak píšeš, jsou asi obecně tolerantnější právě proto, že se jich to osobně netýká (nebo si to myslej).
Doufám, že se Ti podaří najít cestu, jak udělat pokračování i pro zbytek světa, moc bych se na to těšila.

Jo, strážci lesa, to zní hezky :). Mohl by to být název dalšího filmu. Tak ať se daří a dej vědět! :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: sob zář 24, 2016 2:35 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak se začalo pracovat na pokračování. Zatím je to v plenkách, ale pracovní název bude pravděpodobně Versipelis.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: pon zář 26, 2016 6:35 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Prima, už se těším.
Ten název - můžeš mi ho nějak vysvětlit? Mně, známé vlkodlačí trubce, to totiž nic neříká :wink: .

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: úte zář 27, 2016 5:46 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Je to asi takhle. Latinsky řečeno vlkodlak. Vir lupus - muž vlk, je takový spíše pro hnotný svět, ale versipelis je latinský výraz pro vlkodlaka coby životní styl, duchovní směr.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: úte zář 27, 2016 10:06 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Díky za objasnění, takže tak trochu nadstavba k prvnímu dílu, jestli jsem to dobře pochopila.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: stř zář 28, 2016 9:05 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
pokračování, jen se rozhoduju, jestli do toho nedat nějaký příběh, který by nastínil celou záležitost.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: ned říj 02, 2016 11:48 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Myslím, že příběh pomůže vždycky, aby se něco líp pochopilo, zvlášť někomu, kdo se tématikou nezabývá tak zblízka, určitě to za zvážení stojí. Ostatně - příběh je vždycky základ, jinak nevím, jestli by nebylo dost těžké to pojmout jako film,.....

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: pon říj 03, 2016 5:28 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Mám takový nápad. O muži, co se dostal do jiného světa, jiné dimenze...... Poupravil bych moji povídku Lycantropea.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: pon říj 03, 2016 7:30 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Jojo, tu jsi sem dával - já si nikdy nedovedu předem představit, jak bude vypadat, když se určitý text zfilmuje, ale ráda počkám, jak se zadaří.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: úte říj 04, 2016 9:53 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Zřejmě opět neseženu herce, což je místní problém. Takže zvažuju, že by to bylo ve stylu Šedých kůží, herce by mi udělali lidé na ulicích a využít postscript a pohrát si s barevností obrazu, aby dokreslil celou atmosféru. Pak je druhá verze animaovaný film, ale aby to vypadalo na styl Karla Zemana a jeho Čarodějova učně.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: úte říj 04, 2016 7:24 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Animovaný film mi přijde mnohem obtížnější, než hrané záběry. Při mém výtvarném netalentu si ani nedovedu představit, jak by se takové téma zpracovalo, i když ve stylu Čarodějova učně by to určitě nebylo marný. Muselo by to dát strašnou práci. Hraná verze s různě barevnými obrazy taky nevypadá marně, ale tu už si představit dovedu. Nechám se tedy překvapit.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz