VanHelsing.info

Fórum pro vampýry, vlkodlaky, všelijakou jinou havěť a jejich temné rejdy
Právě je ned dub 28, 2024 7:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: čtv led 10, 2013 4:58 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 436
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak jsem zaznamenal pár kritik. Hlavně kvůli titulkám. Jsou moc křiklavý a odpoutávají pozornost od děje. Tak jsem je předělal, trochu si pohrál s trikama a zpracoval pokračování. Ačkoliv jsem si myslel, že ty záběry budou k nepoužití, tak se s toho nakonec dalo něco udělat. Jinak se omlouvám, že otravuju se spoustou upgrade, ale názory lidí mi slouží jako poradci. Sám bych to dělal špatně. http://uloz.to/xXNtp67/lovec-a-demon-mp4


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: pon led 14, 2013 10:50 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Upgrady jsou potřeba, jinak by ses nehnul z místa a pokud se mi to podaří stáhnout, i když to chvíli trvá, tak v pohodě.

Mno, asi na mě pošleš vlkodlaka, ale.... tentokrát budu hlavně kritizovat (to mi jde :twisted: ).
Daly by se odpustit dlouhé jízdy kamerou lesem, jsou i navázané na hudbu, ale co mě trochu rušilo, byla turistická značka na jednom ze stromů, která tam asi nevadí, ale pro mě znamená jednu dost důležitou otázku. V jakém časoprostoru se to odehrává? Ta turistická značka mi totiž nějak nepasuje k oblečení obou postav. (Jestli je to hnidopišina, tak promiň :D ).
Jasně, vystupují amatéři, ale je trochu nejistý vztah těch postav - ono už to nepůjde přetočit, ale mně by líp sedlo zpočátku trochu váhání, jakoby míň přátelský rozhovor, spíš opatrnější, a až pak bych přidala na srdečnosti, když se začnou oba bavit na téma, které evidentně nějak zajímá oba. Taky se chci zeptat - obrácení rolí, kdy se posléze ptá "Léčitel" a vlastně jakoby "zkouší" "Poutníka", to má asi svůj účel, předpokládám. Já bych to hlavně zkrátila a teď přemýšlím, jak dostat trochu napětí před to rozloučení s pozváním. Při psaní se zkracují věty, scénář je samozřejmě trochu komplikovanější, než třeba povídka, ale zase by to splynulo s tím, že oba už pospíchají jinam.
Omlouvám se, jestli naopak byla záměrem klidná a pohodová rozprava,... ale přijde mi, že je okolo té velké stopy moc málo "rozruchu",... Léčitel se ani nejde podívat, což by na jeho místě většina lidí udělala,... pokud to ovšem zase není záměr, který Poutník zaregistruje,...
Moc hezky se to mluví do práce druhého, ... každopádně bych tu rozpravu zkusila aspoň střihnout, jestli to půjde, nevím, co všechno je natočené, aby byla kratší, aniž by z ní ty důležité věci (lov, církev,...) vypadly. Jenom bych to zmínila kratším způsobem třeba už kvůli tomu, že takhle je to jako rozhovor dvou lidí, které to zajímá, v pořádku, ale pro všechny ostatní je to trochu dlouhé a takové jakoby "poučné". Zase - nevím, jaký je záměr, třeba to právě takhle vyznít mělo. Kratší a stručnější repliky a třeba i expresivněji podané, pokud Poutník přitom má nějaký dost silný pocit.

Hlavně mi prosím neodepisuj "A nechtěla bys mi to předvést?" , já jsem včas předeslala, že ono se to hodnotí, když to jeden sám nedělá,... tak promiň. Taky popisuju dojem z dílčího úseku,... :wink:

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: úte led 15, 2013 12:24 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 436
Bydliště: Lesy jižních čech
Ne děkuji za připomínky. To je totiž důvod, proč to dělám. Potřebuji kritiky. Jinak chci upozornit, že se jedná o dokument , takže dávat do něj nějaké napětí není potřeba. Ikdyž určitou dávku tajemnosti a mystiky do toho dát chci. Ten scénář, co jsem sepsal padl v okamžiku, kdy jsem ztratil herce. Ten rozhovor se může samozřejmě předělat, ale jak jsem se již zmínil, ty natočené scény byly téměř k nepoužití. Takže jsem byl docela spokojený, že to dopadlo jak to dopadlo. Co se týče té turistické značky. Na jednu jsem dal ten obrázek svatého václava a taky na něj je upozorněno. Já vím, ještě je jedna na té cestě s listím. Možná ji vystřihnu. Nebo ho překryju kůrou stromu. ale spíše ho úplně vyndám. Jinak zvuk je fakt hodně hrubě. I samotný výběr se asi ještě změní. Se zvukem si budu hrát až nakonec. Ono když potom předěláš střih, musíš hýbat i se zvukem. Je to dvojí práce. proto zvuková stopa je jen orientační. Úplně chybí ruchy. Také barevné korekce nejsou hotové. Ještě budou cca 4 rozhovory, a ještě ten ve srubu u léčitele. A jako "vyvrcholení "vlčí rituál". Pravda je, že cítím, že některé záběry jsou zbytečně dlouhé. Tak je zkrátím.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: stř led 16, 2013 9:22 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Máš pravdu, brala jsem to moc jako příběh (asi kvůli těm úvodním sekvencím) a pozapomněla jsem, že je to dokumentární, ne akční film.
Říkala jsem si, že se musí předělat zvuková stopa, když se stříhá, ale evidentně je to složitější, než si jeden myslí...
Ty máš něco jako "studio" , kde stříháš, děláš zvuk, atd.?

Budu ráda, když sem dáš další verzi, ráda se podívám, jak to pokročilo. Hlavně vydrž - zatím je to na začátku, teda, pokud nemáš natočené další záběry, které zatím nejsou "zařazené".

Ten vlčí rituál zní opravdu slibně!

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: čtv led 17, 2013 12:43 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 436
Bydliště: Lesy jižních čech
No pracuju s Adobe master colection CS6. Tam jsou studia na všechno, střih, speciální efekty, zvik, animace atd. je tam udělanej třeba ten název vynořujícíc se z kouře. Další záběry natočené nemám. Venku napadl sníh a tak počkám na lepší počasí. Jinak vlčí rituál bude přesně dle vzývání Velkého vlka, bude v originálním jazyce - tedy v ghótštině. Na to se těším. Jinak jestli budeš mít zájem i tebe uvedujako poradce a odbornou spolupráci. :D Teď někdy budu točit záběry ve srubu, ty se budou dělat u mě doma, takže to půjde.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: pon led 21, 2013 5:39 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Díky za nabídku :D , to víš, že by mi to pohladilo ego. Jen jestli to moje remcání k něčemu opravdu bude - zrovna jsem si říkala, že Tvůj film by měl bejt koneckonců hlavně Tvůj :wink: .

Můžeš mi něco napsat o ghótštině? Abych se přiznala - vůbec se nechytám. Případně i o tom rituálu, abych pak nehleděla jak zjara.

Jo, a ať se daří další záběry!

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: ned led 26, 2014 6:45 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 436
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak se po hooooodně dlouhé době opět rozběhl projekt vlkodlačího dokumentu. Konečný název je Šedé kůže a právě pracujeme na digitálních úpravách. Na ukázku proměnu
http://www.youtube.com/watch?v=MefpNHrOtdo


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: úte led 28, 2014 5:52 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Nevím, jestli nejsem namlsaná z jiných proměn, ale šla bych při téhle aspoň na chvíli na všechny čtyři a přitvrdila bych v masce vlka, takhle to vypadá moc mírumilovně :wink: , ale to jenom můj názor,...

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: stř led 29, 2014 11:02 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 436
Bydliště: Lesy jižních čech
Ano, taky jsem měl utkvělou představu, že vlkodlak musí mít vlčí hlavu, chodit po zadních a být připravený rozsápat vše kolem, hlavně lidi, aby se to u diváků ujmulo. Ve skutečnosti vlkodlačí duše se skrývá v lidech uvnitř, svého vlkodlaka mají schovaného někde ve sklepení svého podvědomí a nemusí být nutně přichystaný zabít každého na potkání. Proto se mi líbil třeba film Vlkodlak - bestie mezi námi, kde byl vlkodlak víceméně ovládán jedním doktorem a zabíjel vrahy, lupiče kurvy atd. Ta proměna je víceméně ilustrační, ale pokusím se dle tvého návrhu udělat ještě jednu. A použiju i trochu jinou techniku.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: stř led 29, 2014 11:53 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Máš pravdu v tom, že samozřejmě podstata je uvnitř, ale nějak si nedovedu představit, že by se alespoň občas neprojevila navenek i v "klidové" fázi (oči - nemusí být žluté, jenom záblesk, nebo něco podobného). A když k přeměně dojde, nemusí vlkodlak nutně zabíjet na potkání, ale měl by vypadat, že to svede - jako ten na obrázku, který jsi dal do jiného topicu.
Teď mě napadla úplná zběsilost - co to udělat naopak, proměnit vlkodlaka v člověka a pak začít vyprávět,... Divák se trochu lekne a pak odlekne a už tím ví, že nemusí být roztrhán.
To máš z toho, že se pochlubíš,.... každej to toho mele... :D
Určitě pošli, až budeš mít něco dalšího!

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: pát dub 04, 2014 2:37 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 436
Bydliště: Lesy jižních čech
No nevzdal jsem to, tak si doplňuju záběry, ve volných cgvílích občas dám něco dohromady.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: stř dub 23, 2014 11:33 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 436
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak jsem o něco postoupil. Mám asi 22 minut. Ještě bez obrazových korekcí, ale mám dost technických problémů.
http://ulozto.cz/xpG7re6N/sede-kuze-mp4


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: pát dub 25, 2014 8:51 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Chvíli mi to trvalo, než se to stáhlo (asi 2 hodiny), ale už jsem zkoukla.
Podle mě je to mnohem lepší, než co se natočilo předtím. Pěkná je i hudba a přírodní záběry, zvlášť okolí toho potoka.
Jenom té holčině není moc rozumět, buďto jsem nahluchlá, což jsem, nebo se to nějak špatně sejmulo, Tebe je slyšet dobře (aspoň myslím, že to jseš Ty :D), ale jakoby se hůř nahrál ten vyšší hlas.
Kdo je ten první dotazovaný? Jsem zvědavá, co?
Osobně obdivuju ty pasáže, kdy sám něco říkáš, musí to bejt fuška, aby to vypadalo normálně a přirozeně. Než jsem si zvykla, bylo to, jako když jsou průvodcem dvě různé osoby, podle toho, jak se mluví u stolu a v lese, myslím tempo a vyjadřování, ale pak mi došlo, že to tak bejt musí. Rozhovor je něco jiného, než když o něčem vykládáš.
Přechody mezi různými záběry necháš takhle ostré? Myslím bez nějakého spojovacího komentáře, nebo tak. To není kritika, jenom dotaz.
Vlastně mi bylo líto, že už je konec, ještě bych chvíli vydržela. Začátek a konec máš, co přidat ještě něco doprostřed? 8)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: pon dub 28, 2014 1:15 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 436
Bydliště: Lesy jižních čech
Děkuji za vyjádření se k tomuto. No ještě chystám druhou ukázku, tak to na web dám v menším rozlišení, aby to nebylo tak velký soubor. Ano ta dívčina (moje starší dcera) je slyšet potichu, proto říkám, že si s tím musím pohrát a její pasáže zesílit. Dokument je tak v 1/3. Celková stopáž bude cca 60 minut. Teď se chci zabývat historií a vznikem vlkodlačího fenoménu. Poslední část bude trochu do fantasy v tom, že nechám otevřený konec, aby si každý udělal závěr sám. Takže budeme pokračovat přes Fenryse, současného stvárnění. A na závěr chci ukázat rituál Velkého vlka. S tím si chci pohrát. No každopádně ti velmi děkuji za názor. Je pro mě důležitý.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: čtv kvě 29, 2014 12:46 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 436
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak je tu poslední ukázka. Celý film se stočil do trochu jiné koncepce. Ale jen nepatrně, celý je přestříhán a dotočené další záběry. Když jsem si to pouštěl vyrenderované, zjistil jsem, že ke konci je kus se stlumeným zvukem. No znova to renderovat 2,5 hodiny jsem nehodlal. Je to v menším rozlišení a smenším průtokem, aby to nebyl tak velký soubor. Rozhodně budu rád za připomínky a hlavně jsem na pochybách o poslední části, před tím, než bude film ukončen "vlčím rituálem". Ten chci trochu vypiplat. Co by jste ještě doplnili obsahově? Co by vás, třeba na tomto tématu samotné zajímalo. Možná něco s té magie, o které se hovoří ke konci, bohužel to není moc slyšet.
http://www.ulozto.cz/xBdAWVnR/sede-kuze-wmv


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: pát črc 25, 2014 9:28 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Tak jsem zase tady po sto padesáti letech. Počítám, že už jsi to dokončil, ale přesto. Škoda, že toho v závěru tolik není slyšet, a jestli tam zrovna je řeč o magii, tak jsem to holt neregistrovala. :?

„Reportáž“ je vlastně o hledání a rozhovorech s lidmi, kteří jsou té Tvé myšlence nakloněni, žádný vyslovený oponent, což tam tak trochu chybí, docela pěkný by byl kontrast, kdyby ten oponent tvrdil něco a vzápětí někdo jiný odůvodnil pravý opak,…

Má to skončit rituálem. Průvodce, poutník,… jakkoli se nazveš, je divák nebo účastník? Každopádně by se musel k něčemu takovému dostat, na pozvání někoho, s kým dělal ty rozhovory, a kdo v něm vytuší spřízněný postoj a umožní mu vše sledovat? Naplní se tím průvodcovo hledání? Stane se jedním z nich? Bohužel jsem opravdu nezachytila nic o té magii, a tak nemám představu, jak by sis představoval, že bude fungovat. Nejspíš by se měl obřad odehrávat na nějakém místě s magií spojeném, kde se podle pověstí mělo něco kdysi stát,.. a kdo obřad povede? Druid, nebo někdo podobný, jeden z těch, se kterými jsi dělal rozhovor?
Je změna ve vlkodlaka, nebo zasvěcení, chceš-li, spojena se vztahem k přírodě, který průvodce nějak dokáže? Dostane, pokud u něj dojde k přeměně, nějaký úkol v tomhle směru? Odůvodní se nějak, proč k tomu pátrání vůbec došlo a proč vlastně vznikla „reportáž“?
Jinak chválím hudbu a přírodní záběry.
Mno, nevím, jestli Ti to nějak pomůže :), ale rozhodně jsem moc zvědavá na hotový výsledek!

P.S. Teď mě ještě napadl docela šílený zvrat. Průvodce/poutník by sám mohl být vlkodlak, který pátrá po případných ostatních, a proto ta interview, hledání v přírodě,...pak by ovšem mohl ten obřad vést sám,...bylo by to docela dobré překvápko,...

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: pát črc 25, 2014 11:35 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 436
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak dokončené to ještě nemá. Herci přijedou 31.7., tak se do toho pustíme. růvodce je skutečně sám vlkodlak. Nakonec dalšího najde. S ním bude i závěrečná část o magii a rituál. Zvuk opravím, to není problém. To byla jen technická chybička


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: pát črc 25, 2014 3:24 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Těší mě, že jsem se trefila do příběhu. Poprosím o zaslání opraveného záznamu, ráda se podívám, ale předpokládám, že to už bude hotový celý film, že to vyčistíš a upravíš při jednom.
Tak hodně zdaru, vypadá to, že se Vám vydaří počasí, a teď nevím, jestli je to přesně to pravé, předtím jsi psal, že není nad pošmourno, ale takhle vystavěnému příběhu to jenom prospěje, když bude pořádně vidět,...
Dej vědět, jak to dopadlo.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: pon srp 04, 2014 7:49 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 436
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak padla poslední klapka. Teď mě čeká práce ve střižně a efekty. Hlavně v poslední části. No ale hlavní je, že mám materiál "v kufru" a teď už jen si pohrát. Počítám s uvedením na vimeu nebo youtube, takže pak pošlu odkaz.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návrh filmového příběhu
OdeslatNapsal: pon srp 04, 2014 11:13 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5722
Bydliště: Kolín
Bezva, pak dej vědět, kde to vylovím. Ostré nůžky a ať se zadaří "všelijací efektové"!

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz