VanHelsing.info

Fórum pro vampýry, vlkodlaky, všelijakou jinou havěť a jejich temné rejdy
Právě je pát bře 29, 2024 8:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: pát črc 14, 2017 4:12 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak dnes první klapka nového filmu s názvem "Lycantropea". Zatím teda pracovní název, ale asi zůstane. Až to trochu postoupí, dám ukázku. Vlkům žel jsem přišel o dovolenou, protože jsme v práci zůstali jen tři z pěti, tak hlavní natáčecí procesy až bude dovolená. Možná až říjen. Ale první krok je udělán.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: čtv srp 03, 2017 11:01 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
To zní dobře! Říjen není zase tak marný termín - atmosféra podzimu může tématu pomoct. Akorát se při natáčení může trochu vymrznout, ale třeba ne, třeba se povedou slunečné dny. Tak ať se daří a podaří! Těším se na první ukázku.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: pát bře 30, 2018 10:54 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak se vlkům žel opět nezadařilo. Jednoduše selhali lidé, stejně jako je to v dnešním světě běžné. No jo bez honoráře se asi špatně dělá i zábava. Proto jsem se rozhodl, že se bez dalších lidí obejdu. Bude to sice náročné, ale proveditelné. Ve své podstatě ten příběh odvyprávím. S tím, že scény, které zvládnu, vytvořím animované. Prostě To bude takový večer u táboráku s tajemným příběhem.
Co se týká animace, tak samozřejmě nejsem profesionální animátor, ale základy zvládnu a animaci typu Karla Zemana s dnešní technikou zvládneme taky. Navíc půjde o postavy, která vytvořím s fotografií (převedením do kreslené podoby), protože nechci "krást" kreslířům jejich obrázky, ačkoliv by to bylo hezké. Malují někteří opravdu pěkně. Moje dcera sice maluje, ale to by bylo na dlouho. Zajímal by mě názor, nebo nějaký nápad, který by ještě šel použít.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: sob bře 31, 2018 2:08 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
To je škoda, zásadně to vždycky skončí na tom, že lidi, kteří něco slíbí, mají najednou jiné zájmy.
Ten nápad s odvyprávěním je dobrej, aspoň se zabrání tomu, že někdo hraje hůř a někdo líp - myslím přirozeněji, což je pak ve výsledku znát. Navíc to udrží jednolitou atmosféru.
Animace je zajímavej nápad, akorát to teda bude hodně hodně pracné. Překreslit fotky samozřejmě lze, ale měl by aspoň základ dělat jeden člověk, aby byl jeden "rukopis". Předpokládám, že půjde o černobílou záležitost, myslím tu animovanou a bude mít i nějakou pěknou zvukovou stopu.
Jen se obávám, že budeš potřebovat hotový tým animátorů na rozkreslení pohybu, nebo bys to dělal jinak? Přiznám se, že moderní metody moc neznám, protože ty programy nepoužívám.
Stran "kradení" obrázků, mno, pokud v závěru i uvedeš autora originálu, riskuješ, že se pozastaví nad tím, žes to nějak využil, byť ne komerčně, takže chápu, že se Ti nechce.
Přemalba fotografií, předpokládám, že i záběry nebo dokonce hlavně záběry z filmů, Ti zase umožňuje nastřádat hodně výchozího materiálu. Můžeš použít i to, cos už natočil sám a hlavně je to mimo licence.
Nevím, jakou chceš zvolit stopáž, abys to vůbec nějak zvládnul. Představuji si to třeba tak, že začneš vyprávět, pak se objeví kresba toho výchozího prostředí a postavy, aby byla konkrétní představa. Jak by šel děj, nechala bych např. v kresbě dojít ke konfliktu a výsledek bych řekla - nebo nějak bych to nakombinovala střihem, aby vzniklo napětí.
Nedokážu teď posoudit ten poměr vyprávění a animované části, protože neznám příběh, lze samozřejmě mluvit jen na začátku a na konci a mezi tím animák. Nicméně myslím, že právě tohle je dost důležité, kolik tam budeš mít "vstupů" nebo jestli ten poměr bude opačný.
Temné vyprávění u táboráku - fajn, ale já bych tam dala - nesměj se - úplně na závěr, když třeba všichni usnou ve stanu - nějaké propojení s tím příběhem, třeba vlci v kruhu okolo kruhu stanů, za nimi les a měsíc a oni stojí úplně tiše a čekají,... a pak titulky. Nojo, kýč, ale tak mě to napadlo, prostě bych tam na konec dala nějakej zvrat, aby to nebyla strašidelná pohádka na dobrou noc stylem vyčůrat, pomodlit se a spát :wink: Nebo by se vypravěč mohl změnit taky ve vlka, když budou už všichni spát a odběhnout nebo se přidat k těm ostatním, prostě nevím, jaký příběh chceš vyprávět, ale určitě bych to nakonec nějak nakopla, aby si to divák líp užil a byl tam ještě jeden zvrat k tomu, co bylo v příběhu.

Mno, nevím, namlela jsem toho hodně, ale jestli to bude inspirace, to fakt netuším. Každopádně držím palce a jsem dychtivý divák v očekávání!

Krásné svátky jara, co se teprve probouzí, ale už je znát.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: sob bře 31, 2018 8:41 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Ten příběh znáš. viewtopic.php?f=18&t=154
Teď netuším, jestli je tady poslední verze, ta se jinak nachází na mém blogu. http://lycantrop.blog.cz/rubrika/lycantropea
Ten závěr se mi docela líbí, něco s tím udělám. JInak převod fotografie do kresby zajistí přítel Photoshop CC2018, už mám přípravenou masku.
Vypravěč bude možná v místnosti, dostatečně vybavené rekvizitami, no začnu na tom pracovat a budu zde sdílet ukázky.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: pát dub 27, 2018 8:26 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak opravil jsem drobné chyby, přidal nějaké ruchy. Postupně budu video obnovovat, tak jak se bude vyvíjet.
https://www.youtube.com/watch?v=CEuPO5-gVuQ


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: ned dub 29, 2018 12:01 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
No a takhle by to mohlo vypadat, kdyby to co vypráví vypravěč bylo jako kreslený. Posuď, co by bylo lepší. https://youtu.be/hXMS_QuhUT8


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: čtv kvě 03, 2018 11:05 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Chtěla jsem napsat, k tomu, cos už natočil, že fajn, hlavně nádherný přírodní záběry, zbývá pouze finální střih, některé záběry se mi zdály trochu dlouhé, ale chápu, že stříhá se až nakonec, že je nutné to nejdřív celé natočit.

Mno, to kreslený se mi líbí! Má to jinou atmosféru, celé se to posune někam jinam.
Budeš kombinovat kreslené a hrané, jestli to dobře chápu. Chtělo by to vidět obojí za sebou,... si navymejším, co? :wink:

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: pát kvě 04, 2018 2:04 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
No chci rozlišit to, co je vypravěč, to co vypráví a případné sny. Ale kluk, co je profi fotograf, právě to jako kreslené nedoporučuje. Když tak, muselo by to být "kreslené" celé. Plánuju minutáž cca 60 minut


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: pát kvě 04, 2018 6:18 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Chápu, i připomínku profesionálního fotografa. Jen mi přijde škoda, že se nakreslením "utlumí" ty nádherný přírodní záběry,... ale třeba ne, třeba je to jen můj dojem, ale možná by "kreslená" verze prospěla atmosféře. Asi by to chtělo porovnat delší úseky v obou verzích.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: úte srp 07, 2018 7:39 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Pár scenérií z japonského anime "Naruto" ze serveru laioh:

https://78.media.tumblr.com/e2dcbff4cd4 ... o3_400.gif
https://78.media.tumblr.com/4234787f218 ... o6_400.gif
https://78.media.tumblr.com/ee616dbac5d ... o8_400.gif

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: čtv srp 09, 2018 3:18 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Spíše bych potřeboval obrázky nějaký středověké krčmy zvenku i zevnitř. A hlavně aby na tom obrázku byla celá, ne bez střechy, jako jsou většinou všechny obrázky


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: pát kvě 17, 2019 4:59 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Dobrá zpráva. Už dotočit poslední scény a bude hotovo. Mám rozjednáno s jedním šlověkem, že by to se mnou dotočil. Původní spolupracovník se odstěhoval. Hrůza.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: pon čer 03, 2019 1:27 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Aneb tvůrčí problémy v posledním kole :roll: . Mno, teď už to dotáhneš. Jsi v klíčové fázi, držím palce!
Pak prosím Tebe hoď link. Díky!

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: čtv zář 26, 2019 9:37 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
No je konec září a kombinuju. Dokonce jsem už dotočil konec, ale pak jsem ho zavrhnul. Teď jsem zůstal úplně sám na to, ten co mi slíbil pomoc, se nakonec neozval. Závěrečný rituál si půjčím z prvního dílu a upravím celkový závěr. Je to ostuda, cca půl hodinový filmeček dělám už dva roky. Jenže ono sám si dělat kameramana, herce, režiséra a scénáristu je fakt na prášky. Natočíš scény, přijdeš domů, přetáhneš do počítače a zjistíš, že ti kamera ostřila úplně něco jiného. Můžeš to vyhodit a udělat znovu. Ale neutíkám od rozdělané práce. Jen sháním náměty na další film. Už ne hrany(problémy s herci mě už nebaví), ale animovaný. Měla bys nějaký nápad?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: pon říj 07, 2019 8:41 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Tak jsem to v prvním čtení totálně špatně pochopila. Myslela jsem, že chceš přetočit to, co už máš a udělat jako kreslené,... Tím líp, dokončíš, cos před dvěma roky začal a vůbec, i proslulí profesionálové občas točili dost dlouho a pak ještě dlouho stříhali,...
Mno, pokud točíš sám, tak je jasný, že se spousta věcí musí předělávat. Jak píšeš - režírovat, hrát a ještě sám točit najednou je opravdu zápřah. Vůbec se nedivím, že kamera ostřila jinam, vždyť profíci mají zkoušky záběrů a točí x-krát, a to je tam kameraman i režisér.

Důležitý je, žes to dokončil nebo právě doděláváš. Zas to ber jako zkušenost, která Ti sice dala zabrat, ale zato ses ledaccos přiučil, včetně toho, že v tom nakonec stejně zůstaneš sám, málokdo má tu vytrvalost, jako sám autor námětu.

Těším se, až to někam uložíš.

Stran dalšího námětu - popřemejšlím. Předpokládám, že to zase bude o vlcích, nebo tak nějak. Současnost? Co to vrátit někam k těm Keltům, druidům (jojo, to ten Samhain)?
Ještě se ozvu a fakt dřív, než za půl roku :wink:

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: stř pro 18, 2019 1:37 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak konečně dotočeno, sestříháno. Předkládám ke zhlédnutí a k připomínkám.
https://www.youtube.com/watch?v=v7AW-J3QV5U&t=731s


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: pon led 13, 2020 7:15 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Konečně před - i povánoční hysterie opadla i zkoukla jsem. Má to ideální délku, perfektní zvukový podkres a úžasný záběry. Jednu sekvenci bych dala jinam - tu s vlkodlakem a dřevorubcem bych dala do snu, než se probudíš a vyrazíš. Pak bych u střídání čtení a příchodu do hospody dala spíš prolínačky, kdyby to šlo, aby ten přechod mezi čtením a dobovou hospodou nebyl tak natvrdo.

Výborný nápad byl ten komentář do obrazu s Beowulfem a jinde. Víc nebylo potřeba, zbytečně by se to natahovalo.

Nevím, jestli se Ti bude chtít znovu do čtení od cca druhé poloviny. Je vidět, že tu první půlku máš "načtenou", ale pak občas polkneš začátek a konec věty - přeřek nevadí, je to aspoň autentický. Nebo já jsem hluchá - též možno :wink: .

S dvěma místy nevím. Na začátku, jak máte vyrazit na výlet, je temná atmosféra, nádherné záběry, voda, mostek a vůbec, pěkné ponuro, i ta hudba k tomu a pak najednou jdete v lese, slunce svítí,... Rozumím tomu, že tu temnou atmosféru vidí vlk? Promiň, jestli to nechápu, ale mě to občas musí trknout. Já bych tyhle záběry dala taky do toho snu, ale je to Tvůj film a ono se snáž kritizuje, než udělá. Každopádně to jsou nádherný záběry i hudba.

Vyznění je bezva - o tom rozmezí. Plášť na skříni to vlastně signalizuje už od začátku, ale to jeden neví.

Akorát mám pořád trošku problém s tím úplným koncem. Já bych dala prolínačku do fotky vlka nebo obrázku vlkodlaka, to je tím kostýmem, který mi tam pořád nechce "sednout", ale to je můj problém, pro změnu :wink:. V tomhle spíš, co Ti řeknou ostatní. Chápu, že se musí odhalit, že hlavní osobou je vypravěč sám. Co takhle jen záběr s kostýmem jen na hlavu s nataženýma rukama (tlapama) na stole bez toho odchodu? Ale jak píšu výše, je to Tvoje a kolik hlav, tolik čepic!

Každopádně potěšilo, dalo to hafo práce a je hotovo! Paráda! 8)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: pon led 13, 2020 8:09 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Děkuji za odpověď. Už mám několik ohlasů a připomínek a jsou oprávněné. Dokonce nekomu chybí více animací, to budeme ještě probírat. Ale máš pravdu, že to asi bude chtít barevné korekce u toho výletu. Ta atmosféra zpočátku měla naznačit, že to bude temné. Ve čtvrtek mám ještě setkání s jedním "odborníkem", tak uvidíme co vymyslíme.
Každopádně děkuji za dobré postřehy. Dělal jsem to prakticky sám se vším a některé detaily mi unikly.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový film "Lycantropea"
OdeslatNapsal: stř led 22, 2020 4:07 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 29, 2010 8:00 am
Příspěvky: 427
Bydliště: Lesy jižních čech
Tak finální verze. Dokončeny korekce, odstraněny chyby, snad všechny.
https://youtu.be/R39nb0JdL4o


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz