VanHelsing.info

Fórum pro vampýry, vlkodlaky, všelijakou jinou havěť a jejich temné rejdy
Právě je pát bře 29, 2024 5:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Titanic - výstava
OdeslatNapsal: úte črc 01, 2008 8:14 am 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
V Praze probíhá v daném "delta té", jako teď zrovna, výstava artefaktů z Titanicu.
Řekla jsem si, že sem o ní něco písnu, třeba někdo z Vás také zajde, a můžeme porovnat dojmy.

Výstava je putovní, viděla jsem ji předtím dvakrát v Hamburku, kde kvůli ní vybudovali novou nafukovací halu. Tady je umístěna ve velkém sále Lucerny, čímž je podle mě vše dáno.
Pokud někdo předtím nic podobného neviděl, může to být dost zajímavé, jedná se koneckonců o originální předměty a i koncepčně je to docela dobré. Hamburská expozice byla větší, obsahovala i dost velký model ztroskotané lodi a ve stejném prostoru se promítaly záběry skutečného vraku natočené "robůtky" . Pamatuji si i šperky, třeba prsten, který sklouzl do jednoho záchranného člunu, když se majitelka prstenu pokoušela do člunu dostat. Nepodařilo se jí to, neudržela se a prsten sklouzl přes okraj člunu dovnitř,.... Nebo předměty ukazované pouze pod modrým stroboskopickým světlem,..

Když půjdete do Lucerny, je předem jasné, že prostor k dispozici je mnohem menší, a také dost nevyhovující z hlediska bezpečnostního zajištění, čímž jsou výběr a redukce exponátů logicky dány.

Vstupné je dost vysoké, pokud nejste studenti, žáci, nebo skupiny, a o víkendu je základní sazba beze slevy o 50,- Kč dražší, než ve všední den, tj. 330,- místo 280,-. Ale jak říkám, vybraní jedinci můžou uplatnit slevu.

Byla jsem na výstavě se svou sestrou, která ví o Titanicu snad všechno, a jí se to samozřejmě líbilo, taky jinou verzi expozice neviděla.
Já jsem zkonstatovala, že v Hamburku byla jaksi košatější (výstava, ne má sestra), ale pořád dost dobrá.
Jenom stav Lucerny je v denním světle zvlášť otřesný. Co se ve ve světlech plesu vsákne, je normálně dost šokující. Oprejskaná ruina přepažená dřevotřískou, děs běs, ale za to Titanic nemůže. :twisted:

Ofiš stránka:
http://www.vystava-titanic.cz/

BTW: Při vstupu dostanete palubní lístek se jménem skutečného pasažéra a na konci se můžete přesvědčit, zda jste přežili. Ségra byla chlap ve třetí třídě a přežila. Já, bohatý majitel hotelu ve třídě druhé nikoli. Jak jinak. Hlavně, že přežily má dcera a o dvacet let mladší manželka. Není to křiklavá nespravedlonost? :twisted:

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Titanic - výstava
OdeslatNapsal: úte črc 01, 2008 1:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 7:49 pm
Příspěvky: 4577
Bydliště: Scottish Highlands, (temp. NYC, NY)
Artefakty vypadají docela zajímavě a poutavě, ale vzhledem ke komentářům těch, kteří výstavu navštívili, asi přesvědčím nějakého sponzora (to by byla nejlepší možnost). :D

Bohatý majitel hotelu, dcera a o 20 let mladší manželka, jo? Teda Mariš, ty překvapuješ... :wink: Takže v Anglii se na začátku minulého století mohli vdávat/ženit transsexuální gayové a lesbičky... WOW! :shock: To je pecka. :lol:

Pokud při prohlídce nebudu Jack Dawson, tak mi to bude ke štěstí stačit. :mrgreen:

Btw, Mariš, alespoň vidíš, že peníze a třídní rozdíly nejsou v porovnání s chlapem z třetí třídy všechno. :mrgreen: :twisted:

_________________
"I was a catholic until I reached the age of reason."
"If you're a gay already, OK, but no new gays. That's it!"
"Sorry, I can't meet you Sunday afternoon - need to finish that exciting daydream episode I just started."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Titanic - výstava
OdeslatNapsal: pát črc 04, 2008 12:05 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5715
Bydliště: Kolín
Lépěji dva sponzory, aby sis mohla půjčit i kecátko! :wink:

Ts, ts, ts - nesmíš to brát tak doslova, vždyť život je jen hra :twisted:

To určitě nebudeš, to by Ti nemohli udělat. To by nikomu nemohli provést, aby z něj udělali Kapříka :lol:

No koukala jsem jak z pytle, taková křiklavá nespravedlnost, nejenže se utopím, ještě se mě to osobně dotklo! :D

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz