VanHelsing.info

Fórum pro vampýry, vlkodlaky, všelijakou jinou havěť a jejich temné rejdy
Právě je stř črc 17, 2024 5:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: GAROU - VLKODLAČÍ BYTOSTI
OdeslatNapsal: pon úno 20, 2006 2:50 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5731
Bydliště: Kolín
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: pon úno 20, 2006 2:51 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5731
Bydliště: Kolín
Přehled jednotlivých rodů


Černé fúrie

Obrázek

Obrázek
Tyto divoké obránkyně Bouře jsou známy svou ctí, divokostí a oddaností posvátnému. Fúrie, složené téměř výhradně z žen Garú (jen s několika mužskými mestici), prohlašují, že je Luna pověřila ochranou Bouře, obranou žen a trestáním mužů. Považují se za vtělení Bohyně a v jejím jménu propadají Hněvu při jakýchkoli urážkách žen.
Černé fúrie si udržují pevné vazby na prastarou mystiku. Jejich obřady jsou složité a krásné na pohled, a jejich Dary a duchovní spojenci odrážejí vnitřní spojení s Bouří. Černé fúrie si vysoce cení své cti. Dokonce i jejich nenávidění soupeři přiznávají, že tomuto kmeni lze důvěřovat.
Ač je každá z nich silná, je jich málo, a jejich radikální postoje je odcizují mnoha Garú. Fúrie nenávidí Fenrisův rod a historie vztahů těchto dvou kmenů je dlouhá a krvavá. Děti Gai se dlouho snažily obrousit jejich ostré hrany, ale zkřížit cestu Černé fúrii přesto zůstává nebezpečnou věcí.
Výhody:
Vycítění Červa.
Fúrie dokáží vycítit "špínu", kterou Červ zanechává na věcech, kterých se dotkne. K rozpoznání špíny Červa si Fúrie musí hodit na své Zření. Obtížnost je dána úrovní pošpinění.
Totem:
Černé fúrie uctívají Pegase, ducha inspirace a strážce divočiny. Pegas dává svým dětem možnost vstoupit do zvířecích srdcí. Žádné zvíře dobrovolně nezaútočí na Černou fúrii, ani z hladu nebo nemoci. Pegas za to žádá, aby Černé fúrie pomáhaly samicím všech druhů, které jsou v nebezpečí, zejména mladým samicím.
Citát:
"Tebe následovat? Proč? Máš asi tolik zdravého rozumu jako napůl vycvičené vlče. Za tebou bych nešla ani do papírového sáčku, protože bys z něj určitě nenašel cestu ven!"
Vlčí podoba:
Černé fúrie mívají tmavou lesklou srst s několika bílými nebo stříbřitými pruhy. Některé z nich mohou mít skvrnu ve tvaru dvoubřité sekery.


Kostihryzové

Obrázek
Obrázek
Většina Garú považuje Kostihryzy za spodinu Garú, žalostné santusáky, žijící z odpadků lidské společnosti. Ale Kostihryzové vědí, že přežití je důležitější než etiketa. Tento kmen, žijící ze zdrojů smetišť, sklízí opovržení většiny Garú. Páří se s bezdomovci, lidmi pronásledovanými osudem, a dokonce i s divokými kříženci psů a vlků. Ale tam, kde by jiní hynuli, Kostihryzové prosperují. Možná, že jsou ze všech kmenů dokonce nejpočetnější.
Kostihryzové se příliš nezajímají o vypulírované obřady a vznešené ideály. To, co je žene vpřed, je čistá snaha o přežití za každou cenu, a jejich posedlostí je svoboda, svoboda bez titulů a majetku. Dovedou žít ze všeho, co se jim podaří urvat. Jejich etika přežití vychovala tvrdý kmen, ideální pro partyzánskou válku. Stejně jako psi ze smetišť, ani Kostihryzové by nikdy neměli být podceňováni.
Výhody:
Přehlížení bídného.
Patřit mezi nejnižší z nejnižších má alespoň jednu výhodu. Kostihryzové dokáží vypadat naprosto neškodně, až nadpřirozeně neškodně. Tím, že si hodí na své Zření, může Kostihryz dosáhnout toho, že jej budou pozorovatelé nějakou dobu "přehlížet", pokud tomu prostředí jasně nezabrání. Ošuntělý Kostihryz se jen stěží nenápadně dostane na večírek, ale může být schopen proplížit se kolem kuchyně.
Totem:
Totem Kostihryzů je Krysa, která je učí přežívat v bídě. Krysa jim dává umění kousnout protivníka do citlivého místa. Je-li Kostihryz za nepřítelem, nebo pod jeho břichem, nemůže svým kousnutím minout. Na oplátku Krysa žádá své děti, aby nikdy nezabíjely hlodavce, jako třeba krysy, nebo jejich slabší příbuzné, myši.
Citát:
"Co chceš, vole, poslat jim čokoládu? Hele, předevčírem sem viděl díru, kerou se dá do tý továrny vlýzt. Dyž tam budeš chtít, dej mi vědět. Jo, jasně, mně. Jo a eště, nemáš něco k jídlu?"
Vlčí podoba:
Kostihryzové se hodně podobají velkým pouličním psům. Lidé je často za ně pokládají, z čehož ovšem mohou vyplynout další problémy: Kostihryzové bývají často považováni za potulné psy, chyceni městskými zřízenci a odvezeni do záchytné stanice, odkud pak prchají způsobem, nad kterým zůstává zaměstnancům rozum stát. Obvykle jsou menší, než ostatní Garú a mívají rudohnědé nebo šedé kožichy.


Děti Gai

Obrázek
Obrázek
Pro Děti Gai je život darem, který je třeba vychutnávat, ne bitvou, v níž je třeba zvítězit. Jsou to sjednotitelé Garú, hlasatelé míru. I oni jsou však mocnými válečníky, když už se rozhodnou bojovat, posíleni svou oddaností Matce. Dítě Gai bude vždy hledat způsob, jak řešit konflikty bez krveprolití, ani o krok však neustoupí Červu.
Ostatní Garú chovají k Dětem Gai zdráhavý respekt. Děti Gai jsou známi jako úctyhodní mírotvůrci, i když možná příliš sentimentální. V minulosti si, k velkému zklamání svých rivalů, vybojovali značný respekt, a vyzařuje z nich hluboká důvěra v Matčinu lásku. Jejich Dary spíše uzdravují, chrání a vychovávají, než ubližují, a Děti se snaží být příkladnými ideály krásy, elegance a osobního kouzla. Velmi cítí s Gaiou a její slávou a svůj čas tráví raději přípravou klidného soužití, než zkázy. Jsou-li ale rozhněvány, je jejich Hněv strašlivý.
Výhody:
Uzdravující dotek.
Děti Gai umí použít svou vnitřní sílu k léčení bolestných zranění ostatních, ať už vlkodlaků, nebo obyčejných lidí. Položením své ruky na cíl a úspěšným hodem na Zření s obtížností 5 dokáže Dítě Gai uzdravit jednu úroveň zranění na každý úspěch. Tuto schopnost může použít během scény jen jednou na každou postavu.
Totem:
Děti Gai slouží Jednorožci, totemu léčení, míru a moudrosti. Jednorožec jim umožňuje klidnit srdce ostatních. Hodem na Zření může Dítě Gai uklidnit rozčílenou postavu, a nebo i dav, a to i za okolností, které by to jinak činily nemožným. Má-li cíl snahu odporovat, může si hodit na Psychiku. Za tento Dar Jednorožec požaduje, aby jeho kmen vždy pomáhal slabým, bezmocným a zneužívaným a chránil je, pokud by tím nepomohl Červu.
Citát:
"Každý člověk, jejž si odcizíme, každý bezstarostný záchvat zuřivosti, jemuž propadneme, a každý směšný boj o moc, do kterého se pustíme, plní přecpaný břich Červa až k prasknutí, a topí nás v záplavě nenávisti a hniloby."
Vlčí podoba:
Děti Gai se od ostatních Garú příliš neliší, rozdíl je v chování. Nepůsobí dojmem odtažitých divokých zvířat, ale spíš velkých přátelských psů.


Fianna

Obrázek
Obrázek
Tento kmen, pocházející z Irska a Britských ostrovů, je nejznámější svými letopisci, zpěváky a bardy. Přesto se kmeny jako Fenrisův rod ke svému zklamání přesvědčily, že jeho válečníky nelze podceňovat.
Vlkodlaci kmene Fianna jsou obecně společenské povahy a milují oslavy, hádanky a příběhy. Jsou také mezi Garú proslaveni svými milostnými aférami s lidmi i s Garú. Takové vztahy však často končí tragicky, a zdá se, že bardové kmene Fianna nacházejí zvrácené uspokojení ve skládání jedné srdcervoucí balady za druhou.
Nicméně, když je třeba válečníků a soudců, tento kmen může zasáhnout nemilosrdně a bez váhání. Fiannové jsou mezi Garú známi svou divokostí, a i když milují své příbuzné, podíleli se na Impergiu9 stejně tvrdě, jako každý jiný kmen. Legenda o Divoké Honbě je stále vzpomínána s hrůzou.
Výhody:
Kachní žaludek.
Vzhledem k časté konzumaci silných alkoholických nápojů (to k oslavám patří) a jedů Červa (to zase patří k boji) jsou Fiannové přirozeně odolní vůči všem druhům jedů, ať už se jedná o běžné drogy, nebo o chemické zbraně. Fianna si může hodit na Zření a tak očistit své tělo od jedu, aniž by utrpělo jakékoli škody. Neuspěje-li, může to znovu zkusit až za minutu.
Totem:
Patronem Fianny je Jelen10, vtělení divočiny. Občas pošle svůj vlastní obraz, bílého jeleního ducha, aby vyvedl Fiannu z léčky nebo nebezpečí. Navíc učí Fianny, jak vždycky nalézt sever (zeměpisný). Za odměnu požaduje, aby jeho kmen poskytoval ztraceným doprovod do bezpečí. Což se samozřejmě netýká zjevných služebníků Červa.
Citát:
"Jasně, taky se zajímám o vývoj v Severním Irsku, možná víc než ty. Ale nechtěl by sis teď laskavě radši sednout a poslouchat hudbu? Sakra! Barmane, ještě jednu! Hele, říkal jsem, abys už držel hubu!"
Vlčí podoba:
Fiannové ve vlčí podobě vypadají jako obrovští krvavě rudí nebo černí vlci se zelenýma nebo šedozelenýma očima. Velmi připomínají vlky ze strašidelných příběhů.


Fenrisův rod

Obrázek
Obrázek
Mnoho Garú považuje krutý Fenrisův rod za vlkodlačí ekvivalent taktických jaderných zbraní. Násilní a nemilosrdní Fenrisovci žijí v duchu válečnických ideálů starých Normanů a snaží se vydobýt si místo ve Valhalle. Vlkodlak z Fenrisova rodu jen zřídka ustoupí z boje, a ještě řidčeji projeví soucit. Pro Fenrisův rod je síla největší ctí a sebeobětování největším darem.
Fenrisovci jsou fatalistický lid, odhodlaný rozdrtit Červa svými čelistmi, byť i ve smrtelné křeči. Úcta v jejich kmeni odpovídá počtu jizev, získaných v boji. Považují se za předvoj v nekonečné válce, a jinak by to ani nechtěli. Ostatními kmeny často pohrdají, věda, že oni jsou jediní, kterým může Gaia opravdu důvěřovat. Díky tomuto postoji ostatním Garú k srdci příliš nepřirostli. Zvláště Wendigo a Černé fúrie k nim chovají silnou nevoli. Fenrisův rod má silně zažitý kodex cti, ale tato čest je otázkou osobního hrdinství, ne nějaké abstraktní společenské etiky. Vítězství je to jediné, co se počítá, a zaslouží si jej jen ti nejsilnější.
Stejně jako Normané, jejichž kulturu obdivují, i Fenrisův rod považuje život za dlouhý, těžký boj. Za svým tvrdým pohledem ale mnozí skrývají touhu po míru, jehož, jak vědí, nikdy nedosáhnou. Ctí své vlčí dědictví, a zdají se lépe vyrovnaní se svou vnitřní Bestií, než mnoho jiných kmenů. Stejně jako chladný vítr z jejich severských domovů, ženou se Fenrisovci proti všem útočníkům a vyjí Hněvem, když boří jejich poslední barikády.
Výhody:
Imunita proti bolesti.
Fenrisův rod je, díky svému zvyku řešit spory soubojem, vytvořen z lepšího materiálu, než ostatní vlkodlačí kmeny. Na začátku každého kola si může Fenrisovec hodit na Psychiku s obtížností 5. Do hodu se nepočítají postihy za bolest. Má-li alespoň jeden úspěch, může po zbytek kola ignorovat bolest.
Totem:
Totemem Fenrisova rodu je Fenris, mocný vlčí duch ze severských bájí, od něhož odvozují své jméno. Fenris je krvežíznivý a silný, a svým dětem poskytuje jeden bod Kondice navíc při hodech, které zahrnují hrubou sílu (ne odolnost nebo rychlost). Na druhou stranu od svých dětí požaduje, aby nikdy nevynechaly příležitost k boji. Fenrisovec, který ustoupí z boje, okamžitě ztrácí svou sílu navíc a zostudí se před svým kmenem.
Citát:
"To byl dobrej boj, ale já už si nechci hrát. Teď ti rozbiju držku, a budu mít o čem vyprávět o příštím úplňku. Užij si smrt."
Vlčí podoba:
Fenrisovci jsou ve vlčí podobě pravděpodobně nejhrozivější, protože považují zastrašování za nutné k vítězství. Vypadají jako šedí severští vlci, i když tento vzhled je teď trochu na ústupu v důsledku jejich křížení s ostatními kulturami.


Strážci lidí

Obrázek
Obrázek
Garú obecně dávají přednost rozlehlým hvozdům před rozlehlými městy. Vlkodlaci, dokonce i ti lidští, považují betonové plochy za bolavá místa na těle Gai, a raději se jim vyhýbají. Strážci lidí tvoří z tohoto pravidla vyjímku. Byli mezi prvními Garú, kteří se usídlili v lidských osadách, a tam se naučili respektovat lidskou vynalézavost a přizpůsobivost.
Teď žijí Strážci lidí v lidských městech. Ne proto, že by nemohli žít jinde, ale proto, že jinde žít nechtějí. Mají rádi jejich komfort a technologii, a stále se snaží udržovat krok s lidskou vědou, uměním a módou. Díky těmto sklonům jsou Strážci lidí často zdrojem nejistoty a občas až nepřátelství ostatních Garú. Strážcům lidí ostatní vlkodlaci zkrátka příliš nedůvěřují.
Přesto jsou Strážci lidí velmi mocní. Ze všech vlkodlaků mají v lidské společnosti největší vliv. Jsou nejbohatším kmenem, a nejlépe se vyznají v technice. Jejich žrecové navíc navázali spojenectví s mnoha městskými duchy a elementály, a s jejich pomocí umí vytvářet smrtelně nebezpečné fetiše.
Výhody:
Ovládání mechanismů.
Strážci lidí mohou jednoduchá mechanická zařízení, jako šrouby, kohoutky a ventily, přimět k poslušnosti. Pomocí hodu na Zření může Strážce buď manipulovat jednoduchým neelektrickým mechanismem, aniž by se ho musel dotknout (např. otevření zámku, ovšem ne zámku na heslo), nebo vypnout či zapnout elektrické zařízení. Nasazovat Strážci ocelová pouta tedy nemá velký smysl ...
Totem:
Strážci lidí následují Švába, neškodného ducha přizpůsobení se a přežití. Šváb jim pomáhá přizpůsobit se každému vynálezu, který lidé vymyslí. Dává kmeni schopnost nahlížet do počítačových systémů a číst data v nich uložená. Strážci lidí v Umbře si mohou hodit na Zření, a pak mohou vidět všechny informace, uložené na počítačovém médiu nebo procházející kabelem stejně, jako kdyby tyto informace měli na svém laptopu. Chtějí-li si ale tuto schopnost uchovat, nesmějí nikdy zabít jediného švába.
Citát:
"Dobře, chtěl jsi, abych s sebou nebral Gameboye, nevzal jsem ho. Chápu, že si s sebou nemám brát zdroj, moc váží. Ale netvrď mi, že duchům ve svatyni bude vadit můj CD přehrávač! Nemají rádi hudbu, nebo co?"
Vlčí podoba:
Malí až středně velcí vlci se strakatými vzory na kožichu (často až "nepřirozeně") vypadajícími. Mnoho vlčat tohoto kmene propadá městskému primitivismu a vystřihává si chlupy ve zvláštních vzorech, nechává si udělat piercing nebo podivná tetování a vůbec modifikuje těla, jak se jim zachce.


Krvavé spáry

Obrázek
Obrázek
Ukrutní a divocí vlkodlaci z kmene Krvavých spárů reprezentují odvrácenou stranu přírody, stranu s krvavými tesáky a pařáty. Kmen Krvavých spárů je složen výhradně z vlčích vlkodlaků. spáry nenávidí a odmítají lidi za jejich zacházení s vlky a odmítají se pářit s lidmi, nebo porušovat Litanii tím, že by se pářili mezi sebou. Podle jejich názoru Garú nikdy neměli ukončit Impergium, tím totiž umožnili lidstvu, aby příliš vzrostlo a vymklo se kontrole. Krvavý spár není přítelem lidí. Mnoho členů tohoto kmene na člověka útočí od pohledu.
Krvavé spáry žijí v nejhlubší divočině, co nejdále od lidské civilizace to jde. Když se odváží do lidských měst, je na nich vidět, že tam nepatří. V lidské podobě vypadají hrubě a primitivně. Ve vlčí podobě jsou velcí, obvykle s rudohnědým kožichem, a někde na jejich těle se vždy nachází chomáč jasně červených chlupů.
Výhoda:
Nedostižní stopaři.
Nikdo nezmate stopu Krvavému spáru. Nikdo. Členové tohoto kmene mohou, pomocí hodu na Zření (obtížnost 5) stopovat oběť, která by se jinak vystopovat nedala. Dokáží sledovat pach přes tekoucí vodu, jatka, cirkusový stan nebo cokoliv jiného.
Totem:
Spáry následují Gryfa, mocného ducha, který chrání divočinu a zvířata, která v ní žijí, před vyhubením a lidskými zásahy. Umožňuje svým sluhům mluvit se všemi druhy ptáků, a to dokonce i bez hodu kostkou. Gryf ovšem žádá, aby jeho dítě nikdy neriskovalo samo sebe pro záchranu lidského života.
Citát:
"Vrrrrr. Já nenávidět lidi, rád zabíjet lidi, zabíjet všechny lidi. Ty první. Vrrrrrr."
Vlčí podoba:
Velký hnědý vlk s výraznými zuby a drápy připravenými k boji. Vezmou-li na sebe lidskou podobu, je to vždycky nehezký pohled. Jsou nahrbení, zarostlí a trochu připomínají lidoopy. Tak vyjadřují své pohrdání lidmi.


Vládci stínů

Obrázek
Obrázek
Vlci a vlkodlaci jsou stvoření, která chápou společenskou dělbu úloh jako dělení na pány a sluhy. Žádný kmen toto vnímání neukazuje lépe, než Vládci stínů. Vládci stínů původně vyšli z východní Evropy, ale rychle se odsud rozšířili do celého světa. Páří se s těmi nejlepšími a nejbystřejšími dostupnými lidmi. Ve vlčí a válečné podobě jsou to masivní stvoření s černým kožichem a jasně žlutýma očima. Tito silní vlkodlaci se proslavili svými slavnými činy, svou vychytralostí, a také svou arogancí a touhou po moci.
Pro Vládce stínů je hierarchie vším. Jediné, co je důležité, je vůdčí postavení, a o něj je třeba bojovat všemi prostředky a za každou cenu. Z tohoto důvodu se Vládci stínů soustavně snaží vládnout lidem, vlkům i vlkodlakům. Pohrdají Stříbrnými tesáky, které považují za slabé a nemoderní. Po ničem netouží více, než po uzurpování jejich postavení.
Vládci stínů jsou typicky pyšní, chování královsky důstojného a lehce odtažitého. Jsou to nadaní a úctyhodní bojovníci (přinejmenším, jak se povídá, dokud se na ně někdo dívá), a projevují neochotnou úctu těm stvořením, která prokázala, že si zaslouží žít. Neprojevují však sympatie ani toleranci slabým. Naneštěstí pro jejich nepřátele tato politika učinila Vládce stínů asi nejmocnějším kmenem vůbec.
Výhody:
Vidění slabin.
Vládci stínů jsou natolik zkušení ve vnímání silných a slabých míst, že jsou schopni nalézt slabá místa svých nepřátel. Kdokoli, snažící se vstřebat zranění způsobené útokem Vládce stínů, si při tom musí počínat jako by jeho Kondice byla o jedna nižší.
Totem:
Vládci uctívají Praotce Bouří, mocného a nemilosrdného ducha bouře. Ten je učí umění zastrašování. Vládce stínů může v každé podobě tím, že se na kolo soustředí a hodí si na Zření, vyděsit běžné smrtelníky stejně, jako by byl ve válečné podobě. Tak může i ten nejslabší Vládce stínů zahnat na útěk pouliční gang nebo rozlícený dav. Praotec Bouří ale zakazuje svým dětem přijímat rozkazy od méně kompetentních osob.
Citát:
"Možná, že pokorní jednou zdědí Zemi, ale napřed bude patřit nám."
Vlčí podoba
Vypadají jako velcí tmavošedí nebo černí vlci s širokými rameny. Trochu tím připomínají pitbully.


Tiší běžci

Obrázek
Obrázek
Kmen, zvaný Tiší běžci, se z rodných plání Sahary rozběhl široko daleko po hmotném i duchovním světě. Běžci objevili, procestovali a prozkoumali všechny země známé Garú (a pravděpodobně i několik neznámých). Žijí na okraji společnosti Garú, přicházejíce a odcházejíce jak se jim zlíbí.
Ve vlčí podobě jsou dlouzí a štíhlí a připomínají svou královskou tváří s nevyzpytatelným výrazem šakaly z fresek v egyptských hrobkách. Tiší běžci v podobě krina mohou být příčinou mýtů o božstvech jako Sutech nebo Anupew. Běžci často přicházejí z divočiny se zprávami o hrozícím útoku Červa. Někteří Garú to špatně chápou a vyčítají Běžcům, že nosí jen špatné zprávy.
Ve skutečnosti mnoho Běžců nosí těžké břemeno. Putují, putují a putují, protože nemají kde spočinout. Jsou mlčenliví, protože nemají krajany, s nimiž by si mohli promluvit. Tiší běžci byli již před dávnými časy vyhnáni ze své země a už se jim nepodařilo najít nový domov. V Národě Garú, kde jsou smečka a kmen tak důležité, putují Tiší běžci sami.
Výhody:
Rychlý jako myšlenka.
Tiší běžci mají velmi rychlé nohy a jejich duchovní spojenci je naučili, jak je učinit ještě rychlejšími. Když se Běžci podaří hod na Zření, může běžet rychlostí až 75 km/h v lidské podobě, 110 km/h v podobě krina a 150 km/h ve vlčí po dobu až pět minut. Je to ovšem velmi vysilující, takže po takovém běhu musí Běžec alespoň minutu odpočívat, než se může opět namáhat.
Totem:
Na Tiché běžce dohlíží Sova, duch ticha a noci. Posílá svým dětem varování ve formě zlých znamení, divných snů a dalších předpovědí budoucnosti. Na začátku každého herního setkání může Vypravěč Tichému běžci napovědět, ať už přímo nebo hádankou, co ho čeká. Na oplátku za tyto znalosti Sova žádá, aby její děti pro ni nechávaly v lesích drobné zvířecí oběti, jako třeba krysy v kleci nebo přivázané myši.
Citát:
"Nevadí mi déšť, sníh, ani noční krupobití, ale doručit tohle do zítřka? Do Bratislavy? Musíme si promluvit ..."
Vlčí podoba:
Tiší běžci připomínají šakaly z egyptských uměleckých děl. Velká štíhlá stvoření s tajemným královským výrazem.


Stříbrné tesáky

Obrázek
Obrázek
Vládci Garú. Stříbrné tesáky byly vždy vládnoucím kmenem a vždy měly snahu mísit svou krev s krví lidských aristokratů. Tito vznešení Garú jsou známi svou fyzickou krásou, odvahou a smyslem pro čest. Mnoho mladších členů kmene však trpí lehkými, leč nepřehlédnutelnými duševními vadami, jako roztržitostí, lehkými halucinacemi, náměsíčností, zkrátka ničím vážným. Slavná historie tohoto kmene klade těžké břemeno na ramena jeho členů, a mnoho z nich je příliš hrdých na to, aby požádalo o pomoc.
Stříbrné tesáky představují to nejlepší z Garú. Jsou stateční, velkomyslní, věrní, slušní a šlechetní. V boji jsou strašlivými nepřáteli. Když vládnou, jsou výmluvní a silní. Ačkoliv obhajují nadvládu Garú, Stříbrné tesáky považují za jejich posvátnou povinnost spíše pomoc při jednání, než vraždění. Ve své zlobě však prolévají krev stejně dychtivě jako kterýkoliv Fenrisovec. Radikálnější kmeny jako Krvavé spáry nebo Fenrisův rod považují Stříbrné tesáky za vetché krále opíjející se zašlou slávou. Přestože legendy vyprávějí o velkých hrdinech z tohoto kmene, mnozí namítají, že Gaia dnes potřebuje k záchraně víc, než jen legendy. Někteří je dokonce obviňují z toho, že propadli uspokojení a stýkají se s lidmi, zatímco Červ sílí. Vládci stínů se pochechtávají a čekají na svůj čas.
Situace Stříbrných tesáků shrnuje celou tragédii Garú. Ač hrdí a nesmírně silní, trpí Tesáky nemocemi ducha i těla. Omezený výběr partnerů oslabil základ rodu, a i když snaha o nápravu probíhá, může už být pozdě.
Výhody:
Stříbrný plamen.
Stříbrný tesák má možnost pomocí hodu na Zření osvětlit své tělo stříbřitou září, a tak poskytnout ostatním světlo v temnotě. Jas tohoto světla zvyšuje obtížnost zásahu zblízka či uchopení ze 4 na 5, snižuje ovšem obtížnost zásahu na dálku na 3.
Totem:
Stříbrné tesáky následují Sokola, který představuje vše vznešené ve světě zvířat. Ten dává svému kmeni pochopení a kouzlo osobnosti, takže při každém hodu na Šarm, zahrnujícím vůdcovství, házejí dvěma kostkami navíc. Žádné z jeho dětí se ale nesmí zneuctít. V důsledku toho musí Stříbené tesáky dodržovat stejně striktní kodex cti, jako staří samurajové.
Citát:
"Mezi ctnosti, které postrádáš, štěně, zřejmě patří trpělivost a dobrý původ. Nejlépe uděláš, když budeš následovat mě a můj příklad."
Vlčí podoba:
Vypadají jako neuvěřitelně krásní stříbrní vlci.


Uktena

Obrázek
Obrázek
Kmen Uktena nosí v srdci dědictví vyhnanců, lidí vytlačených z jejich země a odvlečených v řetězech. Jejich společné dědictví a dlouhá léta útlaku v nich vypěstovaly temné touhy. Říká se, že Červ pokouší tento kmen sliby zapovězeného vědění. Dokonce i jejich bratři z kmene Wendigo na ně hledí s podezřením.
Uktenové jsou národnostní směsicí. Po tisíciletí se mísili s americkými Indiány a nedávno přibrali i další národy. Vždy pociťovali soucit s utlačovanými, a tak je možné, že se současný Uktena narodí v indiánské rezervaci, jako dávný potomek bývalých otroků nebo jako obyvatel odlehlého zchudlého městečka.
Tento kmen je nechvalně známý svou zvědavostí. Jeho členové jsou známi svou znalostí duchů a jejich tvrdohlavé mlčení jen zvyšuje podezření, které k nim ostatní Garú chovají. Po staletích pronásledování Uktenové přijali mentalitu obležených. I když jsou ochotni spolupracovat s členy ostatních kmenů, drží se raději vlastního rozumu. Oni pohlédli do tváře Červa, a to nejen v Umbře při setkání se Zhoubami, ale ve svých vlastních srdcích. Většina Uktenů je smířena s temnotou, kterou v sobě nosí. Vědí, že je snažší porazit známého nepřítele než odmítanou cizotu.
Výhody:
Šestý smysl.
Uktenové dokáží vycítit přítomnost nadpřirozených vlivů (jako magie nebo vliv duchů) v okolí, i když nesvedou určit přesnou povahu přítomného nadpřirozena. Chce-li vycítit nadpřirozeno, musí si Uktena hodit na Zření. Úspěch pak znamená, že Uktena tuší, zda se v blízkosti děje něco nadpřirozeného, a zda to pro něj může znamenat nebezpečí.
Totem:
Kmen Uktena odvozuje své jméno od svého totemu, vodního ducha, který je částečně pumou, částečně hadem a částečně jelenem. Uktena je moudrý a vychytralý duch, který chrání své děti, nacházející se v duchovním světě. Díky němu Uktenové v Umbře, snažící se vstřebat zranění, mohou házet třemi kostkami navíc. Musí se ale vždy snažit o záchranu mystického vědění, předmětů a míst, která padla do rukou nepříteli.
Citát:
"Ty nemůžeš znát moc Červa. Viděl jsi ohně, které se odrážejí v jeho očích? Viděl jsi jed, který kape z jeho zubů? Slyšel jsi jeho dech? Pokud se se mnou nechceš jít podívat, smiř se s tím, že jsou věci, které nechceš poznat. Jsou věci, které tě zabijí, pokud je nalezneš. A dobře si rozmysli, co žádáš od duchů."
Vlčí podoba:
Drobný vlk tmavého odstínu se zvláštním vzorem světlejší kontrastní barvy na zádech a bocích.


Wendigo

Obrázek
Obrázek
Kmen Wendigo, nazývající se po kanibalském duchu, jenž je jeho totemem, nosí v srdcích hořkost poražených. Od příchodu prvních osadníků z Evropy tento indiánský kmen sledoval, jak jeho lidští příbuzní mizí a padají před jedem bílého muže. Poslední tři století Wendigové, věrni kultuře a výchově svých předků, vedou proti těmto vyslancům Červa partyzánskou válku. Ač schopni nakrátko spolupracovat s evropskými Garú, tito hrdí vlkodlaci stále ještě nepřekonali hořkost ze ztráty své země. Kmen sice udržuje opatrné vztahy s Tichými běžci, Černými fúriemi a Krvavými spáry, ale nenávidí Fenrisův rod a Vládce stínů a chová nedůvěru ke všem ostatním. Pro většinu z nich je jen kmen Uktena dost čistý na to, aby mohl patřit mezi příbuzné.
Wendigové jsou mistry v přežití v lese, plížení a záškodnickém způsobu boje. Zůstávají věrni svým kořenům a uchovávají tradice předků. Jen málo evropských vlkodlaků se kdy dostalo do blízkosti shromáždění Wendigů, a žádný tam nebyl vítán. Divocí, hrdí a duchovně založení Wendigové považují ochranu své země za svatou povinnost. Někteří členové kmene sice věří v možnost míru s evropskými Garú a lidmi, pokud tito vyslanci Červa opustí svá prohnilá města a vrátí se ke starému způsobu života, ale ta se zdá s každým míjejícím dnem méně pravděpodobná.
Výhody:
Pán větru.
Wendigové si výborně rozumějí s duchy vzduchu a mohou ku své pomoci povolat vítr. Pomoc hodu na Zření může Wendigo povolat vítr z libovolného směru aby rozfoukal slzný plyn, sfouknul svíčky a podobně. Čím víc úspěchů, tím silnější vítr (i když vichřice ani nic silnějšího to nikdy nebude).
Totem:
Stejně jako v případě kmene Uktena, jejich příbuzných, i Wendigo se nazývá po svém totemu - strašlivém kanibalském duchu zimy. Wendigo je zuřivý duch, a dává něco ze své mrazivé zuřivosti svým dětem. Wendigové mají dva body Hněvu navíc. Za odměnu musí vždy pomáhat domorodcům v nesnázích.
Citát:
"Vítej ve skutečné Americe. A teď zmiz, jinak zemřeš."
Vlčí podoba:
Lesní vlk. Barva kožichu se pohybuje mezi hnědou a tmavošedou. Je znám svýma divokýma černýma očima.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: pon úno 20, 2006 2:52 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5731
Bydliště: Kolín
AVATARY od Fenrira (koho taky jiného, že 8) )

Fianna:
Obrázek

Glasswalkers/Strážci lidí:
Obrázek

Children of the Gaia/Děti Gai:
Obrázek

Shadowlords/Vládci stínů:
Obrázek

Uktena:
Obrázek

Bonegnawers/Kostihryzové:
Obrázek

Wendigo:
Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: pon úno 20, 2006 2:53 pm 
Offline
Admin Site
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 18, 2006 2:44 pm
Příspěvky: 5731
Bydliště: Kolín
Moje postava, pořád stejná, nejsem štont vymyslet něco jinýho. :wink:

Jsem žena Garú.
Říkají mi Černá fúrie a vědí, co mluví. V srsti na mém boku je vyobrazena dvoubřitá sekera, a další mám za psem. Zkus urazit některou z žen Garú, nebo ji ublížit, a pocítíš její ostří.
Moje jméno bys stjně nevyslovil a kdybych byla člověkem, bylo by mi třicet pět let. Nejsem člověk, a o svůj věk se nestarám. Mým údělem je pomáhat všem samicím v nebezpečí, a že jich je hodně. Pomáhá mi přitom Pegas, strážce divočiny. Díky jemu mohu vstoupit do všech zvířecích srdcí.
Narodila jsem se daleko odtud, v horách Dar - Galu, pokrytých sněhem i v době léta. Můj kmen žil celkem poklidně v jednom z hustých lesů na úpatí jednoho z vrcholků. Prováděli jsme své obřady, nádherné a prastaré, kterými uctíváme, a vždycky budeme uctívat, Bouři a Pegase. S Bouří jsme spojeni vnitřně, s Pegasem dohodou.
Nikdo se nesmí dotknout naší cti, jinak zaplatí životem. A vůbec, každý udělá líp, když se nám raději vyhne. Všichni se tím řídili a řídí - skoro všichni. Jedni z Garú, Fenrisův kmen, nemilosrdní válečníci, kteří žijí jenom pro boj a ničí všechno, co jim přijde do cesty, jsou naši dědiční nepřátelé.
Jednoho dne, byly mi psím věkem dva roky, napadli naše ležení. Boj trval dlouho. Těžké ztráty byly na obou stranách. Nakonec nám pomola sněhová bouře, která se strhla těsně před příchodem tmy.
Stáhli jsme se výš do hor a opevnili. I útočníci ustoupili v domnění, že zvítězili.
Za dva dny k nám přišli zástupci Dětí Gai, snažili se domluvit mír, věděli, že se budeme chtít pomstít. Vyslechli jsme je, ale neposlechli. Boj mezi námi Fenrisovým rodem neskončí nikdy.
Krátce potom odešla má matka z ležení na pomoc jedné samici Vládců stínů a mě si vzala s sebou. Učila jsem se od ní už od svého narození, jak je naší tradicí a zvykem. Chovali se k nám nevídaně uctivě, na příslušníky jejich kmene, a dokonce nás odměnili.
Na zpáteční cestě jsme se musely bránit útoku Kostihryzů. Podařilo se nám je zahnat, dokonce jsme ubránily i většinu darů,k teré jsme dostaly. Moje matka se ale ze svých zranění nikdy pořádně nevzpamatovala a za pár měsíců zemřela. Do roka po její smrti jsem opustila svůj kmen a chvíli jsme se toulala na vlastní pěst. Narazila jsem několikrát na vlka, který by o mě stál, ale nikdy jsem neměla zájem já o něj. Buď byli pomalí a hloupí, nebo naopak velmi rychlí a velmi chytří. Rohodla jsem se, že si cením své svobody nade vše, a zhruba pře deseti lidskými lety jsem se vrátila zpět ke svým.
Je potřeba smečku posílit. Práce je hodně a boj nikdy nekončí.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz